کد خبر: ۴۳۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مشاور وزیر صمت:
مشاور وزیر صمت درباره بیمه قالی‌بافان گفت: بیمه قالی بافی مشکلی است که در کل کشور وجود دارد متاسفانه در سال های قبل مجوز برای بیمه قالی‌بافان داده شد اما برخی که این حرفه را نداشتند بیمه شدند ولی قالیبافان ما بدون بیمه ماندند.

بیمه قالی‌بافان هنوز اعتبار ندارد/بانوان فعال در مشاغل اقتصادی شناسایی شده‌اند

مشاور وزیر صمت درباره بیمه قالی‌بافان گفت: بیمه قالی بافی مشکلی است که در کل کشور وجود دارد متاسفانه در سال های قبل مجوز برای بیمه قالی‌بافان داده شد اما برخی که این حرفه را نداشتند بیمه شدند ولی قالیبافان ما بدون بیمه ماندند.

به گزارش ایرنا، فاطمه السادات حسینی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه نشست با بانوان کارآفرین شهرستان بم به خبرنگار ایرنا افزود: هرچند رویکرد و اولویت اول ما بحث خانواده و تحکیم جایگاه بانوان است اما اکنون بانوان ما که نیمی از سرمایه اجتماعی هستند وارد حوزه فعالیت های مشاغل شده اند تا به اقتصاد خانواده در شرایط بحرانی کمک کنند.

وی تاکید کرد: یکی از حمایت های دولت باید از این بانوان باشد تا بتوانند به خانواده و جامعه کمک کنند.

مشاور امور زنان و خانواده وزیر صمت اظهارداشت: سامانه شناسایی بانوان در مشاغل مختلف اقتصادی با نام سمابانو در استان کرمان ایجاد شده تا موانعی که در مسیر اشتغال و کارآفرینی آنها وجود دارد برطرف شود.

وی با بیان اینکه با همکاری ۱۰ انجمن تاکنون در سطح کشور بانوانی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط دارند شناسایی شده اند، اظهارداشت که البته این شناسایی در استان ها همچنان در حال انجام است.

طرحی برای حمایت اجتماعی از زنان

حسینی همچنین درباره طرح ریحان گفت: این طرح در حمایت از آسیب های اجتماعی و با رویکرد اقتصادی، کارآفرینی، روانشناختی، جامعه شناختی و فرهنگ سازی شکل گرفته است.

به گفته وی در این طرح بانوانی که به دلیل اعتیاد از همسر خود جدا شده اند و مشکلات خانوادگی را تجربه کرده اند آموزش مهارت ها را در کنار مسایل روانشناختی و کارآفرینی به صورت همزمان فرا می گیرند.

کارگروه رفع موانع تولید بانوان بم راه می افتد

مشاور امور زنان و خانواده وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه کارگروه رفع موانع تولید برای بانوان کارآفرین بم راه اندازی می شود بیان کرد: این کارگروه با توجه به شعار امسال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در حمایت از بانوان شاغل و کارآفرین که در حوزه اقتصادی فعالیت دارد تشکیل می شود.

وی اظهارامیدواری کرد با تشکیل این کارگروه بتوان گام های اثرگذاری در توان‌افزایی، تعامل و هم‌افزایی فعالیت های بانوان کارآفرین و شاغل مرتبط با وزارت صمت برداشت و در پیشبرد اهداف موفق عمل کرد.

حسینی بیان کرد:یکی از اهداف و رویکرد ما در نشست با بانوان کارآفرین بمی ساماندهی و شبکه سازی بانوانی که در حوزه صنعت فعالیت می کنند مانند صنایع غذایی، پوشاک و همچنین در حوزه های صنایع تبدیلی و فرآوری و تولید فرش است.

طرح ریحان در بم اجرا شود

وی تاکید کرد: با اجرای طرح ریحان در بم می توان آسیب هایی را که بانوان بمی ما در زمان زلزله دیدند و سال ها در نسل های آنان استمرار خواهد داشت مدیریت کرد زیرا مهارت آموزی یکی از موضوعات مهم بحث های روانشناختی است تا ذهن و دست شخص مشغول شود و جلو بسیاری از آسیب ها گرفته شود.

حسینی درباره مشکلاتی که بانوان کارآفرین بمی مطرح کرده اند نیز توضیح داد: مشکلات مطرح شده درباره بحث های زمین، تسهیلات و عرضه محصول بود که در سطح شهرستان قابل حل شدن هستند؛ بانوان کارآفرین فعال در حوزه صنایع دستی و فرش در ابتدا باید ساماندهی شوند و برای عرضه محصولات خود فرایند لازم را یاد بگیرند زیرا تنها تولید یک وسیله باعث عرضه و فروش محصول نمی شود.

بیمه قالی‌بافان هنوز اعتبار ندارد

مشاور وزیر صمت درباره بیمه قالی‌بافان نیز توضیح داد: بیمه قالی بافی مشکلی است که در کل کشور وجود دارد متاسفانه در سال های قبل مجوز برای بیمه قالی‌بافان داده شد اما برخی که این حرفه را نداشتند بیمه شدند ولی قالیبافان ما بدون بیمه ماندند.

به گفته وی بیمه قالی بافی به تصویب رسیده است اما باید اعتباری برای آن در نظر گرفته شود که اگر این امر محقق شود؛ قطعا از طرف تامین اجتماعی قالی بافان می توانند بیمه شوند.

مشاور زنان و امور خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: نوع آسیب های بانوان در سطح کشور مشترک است آما بانوان آسیب دیده در بم بیشتر از بقیه آسیب دیده اند زیرا باید هم خود و هم خانواده را مدیریت می کردند و در جامعه هم تاثیرگذار باشند.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان واقع شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلید تغذیه سالم برای زنان میانسال

اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان راین

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زباله‌گرد‌های شهر کرمان، ساماندهی می‌شوند

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

حذف وعده‌های غذایی موجب کاهش طول عمر می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

۲۰ درصد از دانش‌آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند / نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

از پرستاران گل‌گهر تجلیل شد

پربازدید ها

ثبت‌نام جدید نهضت ملی مسکن در کرمان فراهم شد / نام‌نویسی تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد

جذب بیش از 22 هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان / برخی ادارات و نهادها از سهمیه ملی استفاده نکردند / بانک‌های خصوصی استان پای کار نیستند

خروج سالانه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پول از استان کرمان / کرمان در شاخص‌های توسعه پایدار در رده‌های پایین قرار دارد

اجرای کالابرگ الکترونیکی به امسال نمی‌رسد / واریز یارانه نقدی ادامه دارد

توصیه مهم؛ اول استعلام بگیرید بعد چک قبول کنید

۲ برابر شدن میزان صادرات محصولات استان از گمرکاتی غیر از کرمان

استان کرمان به سامانه شفافیت توزیع مرغ پیوست

نرخ تورم آبان ماه امسال در کرمان صعودی شد / تورم در کرمان از میانگین کشوری بالاتر رفت

آیا ایران در آستانه ابرتورم است؟

وزیر کار: استفاده از کالابرگ الکترونیک اختیاری شد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)