کد خبر: ۴۳۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل هواشناسی استان کرمان پیک بارش‌های این سامانه در استان را در روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه اعلام کرد و افزود: بارندگی‌ها در برخی مناطق استان از ۱۰۰ میلیمتر بیشتر خواهد بود و بیشترین حجم بارش تجمعی در جنوب استان که حدود ۱۱۰ میلیمتر است خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان پیک بارش‌های این سامانه در استان را در روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه اعلام کرد و افزود: بارندگی‌ها در برخی مناطق استان از ۱۰۰ میلیمتر بیشتر خواهد بود و بیشترین حجم بارش تجمعی در جنوب استان که حدود ۱۱۰ میلیمتر است خواهیم داشت.
به گزارش ایسنا تورج جدیدی عصر امروز هشتم دی‌ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان افزود: همچنین حجم بارش تجمعی در عرب بین ۶۰ تا ۷۰ میلیمتر و در شمال استان ۲۰ تا ۳۵ میلیمتر خواهد بود. میانگین بارش سال زراعی جاری تا کنون ۹.۳ میلیمتر ثبت شده است در حالی که در مدت مشابه سال قبل و بلند مدت به ترتیب ۲۵ و ۲۶ میلیمتر بوده است.
وی ادامه داد: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۳ درصد و نسبت به آمار بلند مدت ۶۴ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان با اشاره به آمار بارش‌های سال زراعی جاری عنوان کرد: بیشترین بارش در شهرستان کوهبنان با ۱۹.۶ میلیمتر و کمترین آن مربوط به شهرستان‌های فهرج و ریگان که تقریبا بارندگی نداشته اند، است و در شهر کرمان ۱۰.۸ میلیمتر بارندگی ثبت شده است که حدود ۱۴ میلیمتر نسبت به مدت مشابه سال قبل و نسبت به بلند مدت مشابه ۸ میلیمتر کاهش بارندگی در شهر کرمان داریم.
وی با بیان این مطلب که استان کرمان تا امروز حدودا ۶.۸ درصد از بارش یکسال آب زراعی را دریافت کرده است، تصریح کرد: متاسفانه تا پایان بهمن حدود ۸۹ درصد از مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی‌های خفیف و شدید قرار دارند.
دیدی از کاهش ۰.۹ درجه سانتیگراد دمای استان کرمان تا آبان خبر داد و اظهار کرد: این سامانه‌ای که از عصر امروز وارد استان می‌شود یک سیستم سودانی است که در منطقه شکل گرفته و استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و بوشهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سامانه بسیار فعالی است و از اواخر وقت امروز در استان بارندگی‌ها شروع خواهد شد.
وی، پیک بارش‌های این سامانه در استان را در روز‌های یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه اعلام کرد و افزود: بارندگی‌ها در برخی مناطق استان از ۱۰۰ میلیمتر بیشتر خواهد بود و بیشترین حجم بارش تجمعی در جنوب استان که حدود ۱۱۰ میلیمتر است خواهیم داشت همچنین حجم بارش تجمعی در غرب بین ۶۰ تا ۷۰ میلیمتر و در شمال استان ۲۰ تا ۳۵ میلیمتر خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان کرمان در پایان اظهار کرد: بارندگی‌های این سامانه به صورت متناوب خواهد بود.
انتهای پیام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلید تغذیه سالم برای زنان میانسال

اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان راین

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زباله‌گرد‌های شهر کرمان، ساماندهی می‌شوند

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

حذف وعده‌های غذایی موجب کاهش طول عمر می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

۲۰ درصد از دانش‌آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند / نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

از پرستاران گل‌گهر تجلیل شد

پربازدید ها

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم کرمان اعلام شد ​

کمبود ویتامینی که اغلب نادیده گرفته می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

70  درصد موارد حیوان گزیدگی در کرمان ناشی از گزش سگ است / برنامه مبارزه با سگ‌های ولگرد در کرمان به صورت کامل انجام نشده است

وعده وزارت بهداشت؛ از ماه آینده مشکل کمبود دارو حل می‌شود

سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد می‌توانند تسهیلات بانکی بگیرند

۱۹ درصد مدارس کشور فرسوده هستند

عدم مراجعه بیش از 40 هزار کرمانی برای دریافت کارت ملی هوشمند

ضرورت ساماندهی انبارهای اموال تملیکی کرمان / عدم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها، تضییع حقوق بیت‌المال است

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)