کد خبر: ۴۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان صورت گرفت
استاندار کرمان با اشاره به پیش‌بینی سیلاب طی روز‌های آینده در برخی مناطق این استان گفت: فرمانداران و مدیران خودشان را برای سخت‌ترین شرایط بروز سیلاب آماده کنند و هیچ روزنه نفوذی در حوزه فعالیت آنان وجود نداشته باشد که مورد مراقبت قرار نگرفته باشد تا دچار خسارت جبران ناپذیری نشویم.

استاندار کرمان با اشاره به پیش‌بینی سیلاب طی روز‌های آینده در برخی مناطق این استان گفت: فرمانداران و مدیران خودشان را برای سخت‌ترین شرایط بروز سیلاب آماده کنند و هیچ روزنه نفوذی در حوزه فعالیت آنان وجود نداشته باشد که مورد مراقبت قرار نگرفته باشد تا دچار خسارت جبران ناپذیری نشویم.
به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان در استانداری افزود: مسئولان و فرمانداران اطلاعات را از منابع پراکنده دریافت نکنند و در این زمینه اطلاعات از طریق مرجعی مشخص دنبال شود.
وی اظهار داشت: با توجه به تجربه سیل سال ۹۸ غرب کشور و سیل سال ۹۹ که استان‌های کرمان، سیستان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد، مردم از هشدار‌ها هراس دارند و احساسشان این است که مقدار سیل بیش از هشدار‌های اعلام شده است لذا باید اطلاع رسانی به گونه‌ای باشد که مردم دچار تشویش و نگرانی نشوند.
استاندار کرمان گفت: پیش بینی‌ها اطلاعاتی در اختیار ما می‌گذارند، اما ممکن است سیلاب بسیار کمتر و یا بیشتر از پیش بینی اتفاق بیافتد که تجربه سلاب سال ۹۸ و ۹۹ به همین نحو بود و مدیران انتظار حادثه بیشتر از پیش بینی را داشته و خود را برای آن آماده کنند.
وی با اشاره به ماده ۱۵ و ۱۸ قانون مدیریت بحران تصریح کرد: طبق این قانون تجهیزات تحت فرمان ستاد مدیریت بحران قرار می‌گیرد و این قوانین دست مدیران را باز گذاشته تا هنگام بحران هزینه کنند، اما حین بحران وقت چرتکه انداختن نیست و باید بسیج تمامی امکانات را داشته باشیم.
زینی وند افزود: همه مسئولیت‌ها تحت فرمان فرمانداران به عنوان رئیس ستاد بحران شهرستان‌ها است، اما زمانی که حادثه از کنترل خارج شود باید شهرستان‌های همجوار و استان به کمک منطقه آسیب دیده بروند.
وی تاکید کرد: فرمانداران مسئولیت پیشگیری و مهار بحران را برعهده دارند لذا به خوبی حوزه ماموریت خود را رصد کنند و آمادگی کامل داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی موظفند در اختیار فرمانداران باشد که خلاف آن تخطی از قانون است.
استاندار کرمان با بیان اینکه دست فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی براساس قانون باز است و در این بخش نیاز به هماهنگی با دستگاه‌های نظارتی وجود ندارد تاکید کرد: اعضای ستاد بحران استان و شهرستان‌ها با ورود سامانه بارشی به این استان از امروز تا سه شنبه هفته آینده حق خروج از حوزه ماموریتشان را ندارند.
وی تصریح کرد: پهنه بندی راهداری بین همه دستگاه‌ها صورت گیرد، امکانات احصا شود و اولویت دستگاه‌های دولتی اگر کفایت نکرد از تجهیزات بخش خصوصی استفاده شود.
زینی وند افزود: بارش‌ها ممکن است نقطه‌ای اتفاق بیفتد لذا دهیاران آمادگی لازم را داشته باشند، با کمک ارتش و ستاد بحران و هماهنگی معاونت عمرانی استانداری سیل بند و لایروبی انجام شده، اما لازم است یکبار دیگر موارد مرور شود و مسئولان آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.
وی با اشاره به رسیدگی ستاد بحران به شهرستان‌های جنوبی استان کرمان گفت: زمان اجازه نداد وضعیت شهرستان‌های بافت و ارزوییه را در برابر سیلاب مرور کنیم، اما لازم است فرمانداران این مناطق آمادگی لازم را داشته باشند.
استاندار کرمان ادامه داد: همچنین در این مدت ورود زوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را نیز به استان کرمان داریم که راهداری و پلیس راه مسیر‌ها و خودرو‌ها را مراقبت کنند، ضمن آنکه به تک تک عشایر شمال و جنوب این استان نیز اطلاع رسانی شود تا آسیبی در سیل پیش بینی شده نبینند.
وی بیان داشت: جان انسان‌ها برای ما بسیار مهم و اولویت نخست است و اگر اتفاقی بیفتد در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.
زینی وند افزود: ستاد بحران در ارتش و سپاه نیز تشکیل شده و سازمان‌های جهاد کشاورزی شمال و جنوب استان کرمان موارد مراقبت از کشت و کار کشاورزان را مد نظر داشته باشد و اگر بارندگی نیز اتفاق نیفتاد مشکلی پیش نخواهد آمد.
وی اضافه کرد: نشست هماهنگی در شهرستان‌های استان کرمان برگزار شود تا دستگاه‌های اجرایی در زمان بحران مشکلی نداشته باشند و بر این اساس امکانات و زیرساخت‌های ضروری را به شهرستان‌ها برسانیم تا حین بحران غافلگیر نشویم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

پربازدید ها

همه ما از بیکاری گلایه داریم، اما دغدغه رفع آن را نیز نداریم/ از نظر فضای کسب و کار بدترین وضعیت را بین استان‌ها داریم/ چرا یک دستگاه باید این همه پرونده را معطل کند؟

گستره نارضایتی را نباید محدود به همین تعداد شرکت‌کننده در تجمع‌های اعتراضی دانست/ عصبانیتی که التیام پیدا نکند، تبدیل به خشم فروخورده می­‌شود/ مردم یک روزه خشمگین و عصبانی نمی‌­شوند

بیانیه‌ وزارت اطلاعات در خصوص ناآرامی‌های اخیر کشور با ارائه آماری از بازداشت‌ها

فارس: اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها / بعضا شعار‌های تندی سر می‌دهند

مولوی عبدالحمید خواستار آرامش در جامعه شد

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

سردار سلامی: انتقام خون شهدای جنایت جمعه سیاه زاهدان را دستور کار خود می‌دانیم/ رزمندگان حافظ امنیت ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می سازند

قالیباف: شیوه‌های اجرای گشت امنیت اخلاقی باید اصلاح شود

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)