کد خبر: ۴۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح در اختتامیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی:
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بیان اقدامات شهید سلیمانی کار هنرمندان است، زیرا هنرمندان با ابزار هنر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در قلب‌ها نفوذ می‌کنند.

معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بیان اقدامات شهید سلیمانی کار هنرمندان است، زیرا هنرمندان با ابزار هنر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در قلب‌ها نفوذ می‌کنند.
به گزارش ایسنا سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، در آئین اختتامیه سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در دانشگاه فرهنگیان کرمان بیان کرد: هنر از دیدگاه اسلام سه بخش دارد که شامل هنر ارزشی، هنر بی‌ارزش و هنر ضدارزش است.
وی افزود: از دیدگاه اسلام هنر ارزشی آن است که انسان را به آخریت نورانی هدایت کند؛ هنر ارزشی بستری برای دستیابی به قله‌های کمال است که بخش ناچیزی از پاداش آن در این دنیا به هنرمندان می‌رسد و اصل پاداش، ذخیره آخرت خواهد شد.
شکارچی ادامه داد: هنر بی‌ارزش را هنری بی هدف است؛ هنر ضد ارزش، مبانی و اصول دینی را هدف می‌گیرد، حماسه‌های انسان‌ساز را کمرنگ جلوه می‌دهد و حماسه‌سازان را تحقیر می‌کند در حالی که هنر ارزشی مروج مکتب است.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک هنرمند ارزشی و سرآمد همه هنرمندان بود گفت: او به عزت نرسید مگر اینکه اول تمام مقدمات شهادت را در خود از نوجوانی فراهم کرد. او صاحب تزکیه نفس، مردمدار، ولایتمدار، معلم و متعلم و یک رو بود و یک مکتب انسان‌ساز داشت.
شکارچی تأکید کرد: شهید سلیمانی محصول برکت و تفضل الهی بود. او بزرگ شده مکتب اسلام ناب محمدی و مکتب امامین انقلاب بود و امروز دنیا از شهادت شهید سلیمانی بیشتر ضرر کرد تا زمانی که او فرماندهی جبهه مقاومت را بر عهده داشت.
وی با خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و ارزشمند شهید سلیمانی التزام عملی به فرمان ولایت‌فقیه بود؛ حاج قاسم آنچه را که، ولی فقیه از او می‌خواست با تمام توان و ظرفیت انجام می‌داد و عیناً فرمان را اجرا می‌کرد؛ اگر همه مسئولان همه اینگونه عمل می‌کردند کشور دیگر مشکلات نداشت.
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد:، ولی فقیه رکن اصلی پیوند بین امت و شریعت است و اگر فرمانش به زمین بماند شریعت و مردم آسیب می‌بینند؛ این بارزترین ویژگی شهید سلیمانی است که باید به زبان هنر به دنیا منتقل شود. هر ملتی که به، ولی پیوند بخورد پیروز است و اگر فاصله بگیرد مجبور به پذیرش ذلت و اسارت است.
شکارچی تأکید کرد: آمریکا بزرگترین تروریست و ترویست پرور جهان و پایمال کننده حقوق بشر است؛ آمریکا پوشالی‌ترین حکومت جهان است و هر جایی که ناامنی وجود دارد با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد و چنین رژیم پلیدی حاج قاسم را به شهادت رساند که این برگ زرینی است برای کسی که همیشه تشنه شهادت بود.
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ترویج مکتب شهید سلیمانی رسالت ما بعد از شهادت او است گفت: لشکر گسترش‌دهنده مکتب شهید سلیمانی هنرمندان هستند و ترویج مکتب او یک جهاد در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه سرمایه‌های انسانی استان را به مشورت بطلبید

کشف یک تن و 105 کیلو تریاک در ایست و بازرسی مرصاد

نماینده تبریز: دولت عکس مصوبه مجلس عمل کرد؛ اول ارز ترجیحی را حذف و جامعه را با تنش‌های قیمتی و گرانی مواجه کرد/ وضعیت قابل قبولی در جریان نیست/ بعضی افراد نیازمند که تعدادشان هم کم نیست مشمول این طرح نشدند

مدیرعامل شرکت مس در آستانه تغییر مجدد/ آیا کرمانی ها بختی برای تصدی این شرکت دارند؟

اسحاق جهانگیری: تجربه دوران اصلاحات و دوم خرداد هنوز هم برای جامعه و دولتمردان می‌تواند راهگشا باشد

پیکر محمد علی اسلامی ندوشن از کانادا به نیشابور منتقل می شود

پیش بینی وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در کرمان / آسمان مناطق جنوبی استان غبارآلود می شود

افزایش شیوع فشارخون بالا در کودکان و نوجوانان ایرانی

تکذیب نقل قول از استاندار کرمان در خصوص برکناری فرمانداران و بازنشسته‌ها

دستگیری قاتلان محله شرف آباد کرمان در کمتر از یک ساعت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)