کد خبر: ۴۳۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح در اختتامیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی:
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بیان اقدامات شهید سلیمانی کار هنرمندان است، زیرا هنرمندان با ابزار هنر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در قلب‌ها نفوذ می‌کنند.

معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بیان اقدامات شهید سلیمانی کار هنرمندان است، زیرا هنرمندان با ابزار هنر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در قلب‌ها نفوذ می‌کنند.
به گزارش ایسنا سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، در آئین اختتامیه سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در دانشگاه فرهنگیان کرمان بیان کرد: هنر از دیدگاه اسلام سه بخش دارد که شامل هنر ارزشی، هنر بی‌ارزش و هنر ضدارزش است.
وی افزود: از دیدگاه اسلام هنر ارزشی آن است که انسان را به آخریت نورانی هدایت کند؛ هنر ارزشی بستری برای دستیابی به قله‌های کمال است که بخش ناچیزی از پاداش آن در این دنیا به هنرمندان می‌رسد و اصل پاداش، ذخیره آخرت خواهد شد.
شکارچی ادامه داد: هنر بی‌ارزش را هنری بی هدف است؛ هنر ضد ارزش، مبانی و اصول دینی را هدف می‌گیرد، حماسه‌های انسان‌ساز را کمرنگ جلوه می‌دهد و حماسه‌سازان را تحقیر می‌کند در حالی که هنر ارزشی مروج مکتب است.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک هنرمند ارزشی و سرآمد همه هنرمندان بود گفت: او به عزت نرسید مگر اینکه اول تمام مقدمات شهادت را در خود از نوجوانی فراهم کرد. او صاحب تزکیه نفس، مردمدار، ولایتمدار، معلم و متعلم و یک رو بود و یک مکتب انسان‌ساز داشت.
شکارچی تأکید کرد: شهید سلیمانی محصول برکت و تفضل الهی بود. او بزرگ شده مکتب اسلام ناب محمدی و مکتب امامین انقلاب بود و امروز دنیا از شهادت شهید سلیمانی بیشتر ضرر کرد تا زمانی که او فرماندهی جبهه مقاومت را بر عهده داشت.
وی با خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و ارزشمند شهید سلیمانی التزام عملی به فرمان ولایت‌فقیه بود؛ حاج قاسم آنچه را که، ولی فقیه از او می‌خواست با تمام توان و ظرفیت انجام می‌داد و عیناً فرمان را اجرا می‌کرد؛ اگر همه مسئولان همه اینگونه عمل می‌کردند کشور دیگر مشکلات نداشت.
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد:، ولی فقیه رکن اصلی پیوند بین امت و شریعت است و اگر فرمانش به زمین بماند شریعت و مردم آسیب می‌بینند؛ این بارزترین ویژگی شهید سلیمانی است که باید به زبان هنر به دنیا منتقل شود. هر ملتی که به، ولی پیوند بخورد پیروز است و اگر فاصله بگیرد مجبور به پذیرش ذلت و اسارت است.
شکارچی تأکید کرد: آمریکا بزرگترین تروریست و ترویست پرور جهان و پایمال کننده حقوق بشر است؛ آمریکا پوشالی‌ترین حکومت جهان است و هر جایی که ناامنی وجود دارد با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد و چنین رژیم پلیدی حاج قاسم را به شهادت رساند که این برگ زرینی است برای کسی که همیشه تشنه شهادت بود.
معاون هنری و تبلیغات ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ترویج مکتب شهید سلیمانی رسالت ما بعد از شهادت او است گفت: لشکر گسترش‌دهنده مکتب شهید سلیمانی هنرمندان هستند و ترویج مکتب او یک جهاد در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تقابل با تیم نخست قاره سیاه؛ آخرین محک جدی با طعم انتقام

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای / شهروندان از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس خودداری کنند

بهره‌مندی بیش از هشت هزار بانوی سرپرست خانوار کرمانی از خدمات بهزیستی

کرونا هنوز تمام نشده است / پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود / نگران شیوع آنفلوآنزا هستیم

پیش بینی هواشناسی از وزش باد شدید در شرق کرمان

یک متخصص تغذیه: بچه ها را بدون "صبحانه" مدرسه نفرستید

بلینکن: هیچ انتظاری برای احیای توافق هسته‌ای در کوتاه مدت ندارم / ایران با آخرین پاسخ خود «یک گام به عقب» برداشته

سه اشتباه رئیسی در نطق سازمان ملل/ مشاوران بیشتر مراقب جزییات باشند

دشمن دنبال یک بهانه بود تا مردم را به خیابان‌ها بکشاند/ دشمنان در صدد این بودند که موفقیت‌های این دولت تحت‌الشعاع قرار بگیرد

جماران مطرح کرد: چرا آمریکایی ها دیگر پهلوی را به بازی نگرفتند؟

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)