کد خبر: ۴۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در توضیح اخباری پیرامون استعفای خود
استاندار کرمان گفت: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.

استاندار کرمان گفت: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.
به گزارش گفتارنو به نقل ایرنا بتازگی خبر‌هایی از قول شهباز حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان مبنی بر استعفای استاندار کرمان و معرفی استاندار جدید طی روز‌های آتی منتشر شده است؛ خبرنگاران امروز (یکشنبه) در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان از استاندار همین موضوع را پرسیدند که در پاسخ به موضوع استعفا، زینی وند به این پاسخ بسنده کرد: این موضوع را از آقای حسن پور که اعلام کرده است بپرسید.
استاندار کرمان سپس با بیان اینکه تاکنون چند نوبت از وزیر کشور درخواست کرده که جانشینش را معرفی کند گفت: معاون اول رییس جمهور هم که اخیرا برای بازدید از مناطق سیل زده به کرمان آمده بود محکم متقاعد کردم که ایشان هم تعیین جانشین مرا تسریع کند.
زینی وند افزود: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.
وی ادامه داد: البته به هرحال دولت هم فرایندی (در جابه جایی مدیران) دارد به زمان نیاز هست که استاندار جدید کرمان را معرفی کند و تا فرارسیدن آن زمان، از تک تک لحظه‌ها برای خدمت به مردم استفاده می‌کنم.
استاندار کرمان اظهار داشت: اولویت ما اکنون مدیریت بحران و سیل است و در این زمینه اجازه ندادم خللی در امور مردم ایجاد شود.
زینی وند تصریح کرد: باوجود اینکه در ماه‌های پایانی دولت قبل در استان کرمان مشغول شدم؛ در آن ماه‌های پایانی دولت قبل و در ماه‌های ابتدایی دولت مستقر، اگر انصاف باشد و قضاوت شود، نگذاشتم امور مردم و استان بخوابد.

موفق‌ترین مدیریت در سیل
وی با بیان اینکه با اطمینان می‌گویم موفق‌ترین مدیریت را در سیل اخیر (در استان) داشتیم و با انگیزه بالا نگذاشتیم امور استان راکد بماند اظهارداشت: همچنین در جابه جایی پست‌های استان (مدیران) جمعبندی صورت گرفت و مدیران مهمی از جمله آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی (امروز) تغییر کردند؛ تغییر مدیران اقتصاد و دارایی و راهداری استان را نیز نهایی کردیم، تغییرات برخی دستگاه‌های خدمات رسان نیز در حال نهایی شدن است.

باانگیزه‌تر از استاندار تازه منصوب شده
زینی وند گفت: می‌توانم بگویم از یک استاندار تازه منصوب شده با قدرت و انگیزه بیشتری فعالیت کردم و اکنون نیز تا روزی که دولت جانشین مرا معرفی کند در حال انجام امور هستم.
وی بیابن کرد: این درحالی است که هرلحظه خدمت برای مردم را فرصت و غنیمت می‌دانم و یک ساعت از این فرصت نیز غافل نمی‌شوم.
استاندار کرمان در پاسخ به پرسشی که برخی در فضای رسانه‌ای مدعی شده بودند شما دنبال ماندن در این مسئولیت هستید، با بیان اینکه هیچ جا، نه دولت قبل و نه این دولت تاکنون دنبال مسئولیت نبوده‌ام افزود: در هر ۲ دولت با اصرار مسئولیت پذیرفتم، اما در این خصوص برخی رسانه‌ها به صورت غیرواقعی مطالبی را به افکار عمومی منتقل کردند.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان بتازگی، پس از آنکه اعلام کرده بود استاندار کرمان استعفا کرده گفت: پس از تبادل نظر و مشورت با بزرگان استان ضمن تشکر از خدمات دکتر زینی وند در مدت زمان تصدی ایشان، به اتفاق آرا پنج نفر از افراد باسابقه، توانمند و نخبه که دارای تمامی ویژگی‌های استاندار استان سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی هستند به وزارت کشور پیشنهاد شده است.
وی همچنین ضمن تشکر از همراهی و توجه خاص وزیر کشور به استان کرمان به عنوان استان پایتخت مقاومت، اظهارامیدواری کرده بود که در اسرع وقت یکی از گزینه‌های پیشنهادی به عنوان استاندار دیار کریمان معرفی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یک الزام قضایی است / در حوزه زندانبانی با معضلاتی روبرو شده‌ایم / اجرای احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی در استان کرمان

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

مسئولان نسبت به رفع  ابهامات در قیمت گذاری کالاهای اساسی اقدام کنند

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)