کد خبر: ۴۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در توضیح اخباری پیرامون استعفای خود
استاندار کرمان گفت: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.

استاندار کرمان گفت: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.
به گزارش گفتارنو به نقل ایرنا بتازگی خبر‌هایی از قول شهباز حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان مبنی بر استعفای استاندار کرمان و معرفی استاندار جدید طی روز‌های آتی منتشر شده است؛ خبرنگاران امروز (یکشنبه) در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان از استاندار همین موضوع را پرسیدند که در پاسخ به موضوع استعفا، زینی وند به این پاسخ بسنده کرد: این موضوع را از آقای حسن پور که اعلام کرده است بپرسید.
استاندار کرمان سپس با بیان اینکه تاکنون چند نوبت از وزیر کشور درخواست کرده که جانشینش را معرفی کند گفت: معاون اول رییس جمهور هم که اخیرا برای بازدید از مناطق سیل زده به کرمان آمده بود محکم متقاعد کردم که ایشان هم تعیین جانشین مرا تسریع کند.
زینی وند افزود: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم، اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.
وی ادامه داد: البته به هرحال دولت هم فرایندی (در جابه جایی مدیران) دارد به زمان نیاز هست که استاندار جدید کرمان را معرفی کند و تا فرارسیدن آن زمان، از تک تک لحظه‌ها برای خدمت به مردم استفاده می‌کنم.
استاندار کرمان اظهار داشت: اولویت ما اکنون مدیریت بحران و سیل است و در این زمینه اجازه ندادم خللی در امور مردم ایجاد شود.
زینی وند تصریح کرد: باوجود اینکه در ماه‌های پایانی دولت قبل در استان کرمان مشغول شدم؛ در آن ماه‌های پایانی دولت قبل و در ماه‌های ابتدایی دولت مستقر، اگر انصاف باشد و قضاوت شود، نگذاشتم امور مردم و استان بخوابد.

موفق‌ترین مدیریت در سیل
وی با بیان اینکه با اطمینان می‌گویم موفق‌ترین مدیریت را در سیل اخیر (در استان) داشتیم و با انگیزه بالا نگذاشتیم امور استان راکد بماند اظهارداشت: همچنین در جابه جایی پست‌های استان (مدیران) جمعبندی صورت گرفت و مدیران مهمی از جمله آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی (امروز) تغییر کردند؛ تغییر مدیران اقتصاد و دارایی و راهداری استان را نیز نهایی کردیم، تغییرات برخی دستگاه‌های خدمات رسان نیز در حال نهایی شدن است.

باانگیزه‌تر از استاندار تازه منصوب شده
زینی وند گفت: می‌توانم بگویم از یک استاندار تازه منصوب شده با قدرت و انگیزه بیشتری فعالیت کردم و اکنون نیز تا روزی که دولت جانشین مرا معرفی کند در حال انجام امور هستم.
وی بیابن کرد: این درحالی است که هرلحظه خدمت برای مردم را فرصت و غنیمت می‌دانم و یک ساعت از این فرصت نیز غافل نمی‌شوم.
استاندار کرمان در پاسخ به پرسشی که برخی در فضای رسانه‌ای مدعی شده بودند شما دنبال ماندن در این مسئولیت هستید، با بیان اینکه هیچ جا، نه دولت قبل و نه این دولت تاکنون دنبال مسئولیت نبوده‌ام افزود: در هر ۲ دولت با اصرار مسئولیت پذیرفتم، اما در این خصوص برخی رسانه‌ها به صورت غیرواقعی مطالبی را به افکار عمومی منتقل کردند.
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان بتازگی، پس از آنکه اعلام کرده بود استاندار کرمان استعفا کرده گفت: پس از تبادل نظر و مشورت با بزرگان استان ضمن تشکر از خدمات دکتر زینی وند در مدت زمان تصدی ایشان، به اتفاق آرا پنج نفر از افراد باسابقه، توانمند و نخبه که دارای تمامی ویژگی‌های استاندار استان سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی هستند به وزارت کشور پیشنهاد شده است.
وی همچنین ضمن تشکر از همراهی و توجه خاص وزیر کشور به استان کرمان به عنوان استان پایتخت مقاومت، اظهارامیدواری کرده بود که در اسرع وقت یکی از گزینه‌های پیشنهادی به عنوان استاندار دیار کریمان معرفی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خودروهای خارجی معروف در راه ایران/ قیمت‌ها چگونه تعیین می شود؟

بم هنوز ۸ مدرسه و ۳۲ کلاس کانکسی دارد / مجتمع فرهنگیان هنوز تکمیل نشده است

رئیس خانه احزاب: بین مردم و حاکمیت شکافی وجود ندارد

از گروهی که خبرگزاری فارس را هک کردند تشکر کنید که دروغ بودن اطلاعات ارائه شده به مقامات عالی کشور را برملا کرد!

از فردا سامانه بارشی وارد کرمان می‌شود / احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی به دلیل کاهش دمای هوا

آماری از بازداشت‌شدگان نداریم/ در مواجهه با فضای مجازی اصل را بر دروغ بگذاریم مگر اینکه نهادهای امنیتی و قضایی حقیقت را اعلام کنند

رئیسی بذرپاش را به عنوان جانشین رستم قاسمی معرفی نکرده است

محمدعلی ابطحی: آقای خاتمی سه نامه خدمت رهبری نوشت

مهلت ارسال آثار به جشنواره نماز "فجر تا فجر" تا نیمه دی ماه

در گذشته ورود به‌موقع استانداران وقت مانع از انتقال جشنواره موسیقی نواحی شده بود

پربازدید ها

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

رئیسی بذرپاش را به عنوان جانشین رستم قاسمی معرفی نکرده است

از گروهی که خبرگزاری فارس را هک کردند تشکر کنید که دروغ بودن اطلاعات ارائه شده به مقامات عالی کشور را برملا کرد!

آماری از بازداشت‌شدگان نداریم/ در مواجهه با فضای مجازی اصل را بر دروغ بگذاریم مگر اینکه نهادهای امنیتی و قضایی حقیقت را اعلام کنند

علی ربیعی: نیازمند سیاست‌های اجتماعی موثر مبتنی بر گفتگو و ارسال نشانه‌های امیدبخش هستیم/ ایرانی‌های میانه، متحد شوند تا صدا‌های بلند کرکننده تنش‌آفرینان و نفرت‌پراکنان کوتاه شود

رئیس خانه احزاب: بین مردم و حاکمیت شکافی وجود ندارد

محمدعلی ابطحی: آقای خاتمی سه نامه خدمت رهبری نوشت

ایران اینترنشنال تولید نفرت می‌کند/ به جای آتش، اقدامات خصمانه پخش می‌کنند

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)