کد خبر: ۴۳۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از مصوبه دولت درباره افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف برق حمایت می‌کند، گفت: کسانی که برق بیشتری مصرف می‌کنند باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس از مصوبه دولت درباره افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف برق حمایت می‌کند، گفت: کسانی که برق بیشتری مصرف می‌کنند باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به مصوبه هیات دولت درباره آیین‌نامه افزایش پلکانی تعرفه مصرف مازاد بر الگوی مشترکان پرمصرف برق اظهارداشت: این کار ارزشمندی است. سرانه مصرف برق در کشور ما نسبت به سرانه مصرف در دنیا بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه کشور ما از لحاظ مصرف تمام انرژی‌ها اعم از برق، گاز و بنزین جزو کشورهای پر مصرف دنیا است، گفت: با توجه به مصرف مازاد برق در کشورمان نسبت به استاندارهای منطقه‌ای و جهانی و هم به خاطر کسری مصرف برق در کشور و همچنین لزوم صرفه‌جویی، این مصوبه به حل ناترازی و استاندارد کردن میزان سرانه مصرف در کشور و از همه مهمتر ایجاد عدالت  کمک می‌کند. در این شرایط متناسب با مصرف برق به صورت تعرفه پلکانی، کسانی که برق بیشتری مصرف می‌کنند هزینه بیشتری هم پرداخت می‌کنند. منابع حاصله نیز به خزانه دولت رفته و باز تولید در حوزه‌های مختلف کشور می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر این اساس مشترکین برق که مصرف بیشتری دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کرده و به تبع آن نسبت به قشر متوسط و ضعیف یارانه برق کمتری دریافت کنند.

وی توضیح داد: در کشور ما، مابه التفاوت قیمت سوخت با قیمت جهانی فاصله زیادی دارد، این یعنی عملا میزان مصرف بیشتر حامل‌های انرژی به معنای برخورداری بیشتر از یارانه‌ها هست لذا طبیعتا در دهک‌هایی با مصرف بالاتر، باید پرداخت یارانه مبتنی بر عدالت باشد. بر همین اساس تعدیل یارانه پرداختی به پر مصرف‌ها از طریق عوارض پلکانی به بهتر شدن شاخص‌های عملکرد کمک می کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه مجلس با دولت برای اجرای این مصوبه همراه است، در توصیه‌ای به مردم برای مصرف برق گفت: مردم در حد ضرورت از برق مصرف کرده و صرفه‌جویی کنند همچون استفاده از لامپ‌های کم مصرف که اتوماتیک‌وار مصرف برق را کم می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تقابل با تیم نخست قاره سیاه؛ آخرین محک جدی با طعم انتقام

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای / شهروندان از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس خودداری کنند

بهره‌مندی بیش از هشت هزار بانوی سرپرست خانوار کرمانی از خدمات بهزیستی

کرونا هنوز تمام نشده است / پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود / نگران شیوع آنفلوآنزا هستیم

پیش بینی هواشناسی از وزش باد شدید در شرق کرمان

یک متخصص تغذیه: بچه ها را بدون "صبحانه" مدرسه نفرستید

بلینکن: هیچ انتظاری برای احیای توافق هسته‌ای در کوتاه مدت ندارم / ایران با آخرین پاسخ خود «یک گام به عقب» برداشته

سه اشتباه رئیسی در نطق سازمان ملل/ مشاوران بیشتر مراقب جزییات باشند

دشمن دنبال یک بهانه بود تا مردم را به خیابان‌ها بکشاند/ دشمنان در صدد این بودند که موفقیت‌های این دولت تحت‌الشعاع قرار بگیرد

جماران مطرح کرد: چرا آمریکایی ها دیگر پهلوی را به بازی نگرفتند؟

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)