کد خبر: ۴۳۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
 عده‌ای معتقدند تمرینات هوازی (قلبی-عروقی) بیشترین میزان کالری‌سوزی را دارند و عده‌ای دیگر، ورزش‌های مقاومتی و بدنسازی را توصیه می‌کنند.

 عده‌ای معتقدند تمرینات هوازی (قلبی-عروقی) بیشترین میزان کالری‌سوزی را دارند و عده‌ای دیگر، ورزش‌های مقاومتی و بدنسازی را توصیه می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، هرقدر شدت ورزش بیشتر و سخت‌تر باشد، به همان میزان کالری‌سوزی و مصرف اکسیژن افزایش می‌یابد. انجام ورزش‌هایی با کالری‌سوزی بیشتر در دراز مدت، نتایج مثبت و بهتری را به همراه دارد زیرا هرچه فعالیت بیشتر باشد، بافت‌ها و عضلات بیشتری درگیر می‌شوند و این درگیری برای بدن مفید است.

در ادامه با چند نمونه از ورزش‌های مؤثر در افزایش کالری‌سوزی آشنا خواهید شد.

طناب‌زنی

میزان کالری‌سوزی در ورزش طناب‌زنی برابر است با ۶۶۷ تا ۹۹۰ کالری بر ساعت (به احتساب ۱۲۰ پرش در دقیقه). برای بالا بردن سوخت و ساز می‌توانید از طناب‌های سنگین‌تر استفاده کنید تا شانه‌ها و بازوهای خود را نیز درگیر کنید.

دوچرخه‌سواری با سرعت آهسته

کالری‌سوزی در هنگام دوچرخه‌سواری با سرعت کم بین ۵۶۸ تا ۸۴۱ کالری بر ساعت است. برای افزایش کالری‌سوزی پیشنهاد می‌کنیم سرعت خود را به آرامی کم و زیاد کنید و در یک وضعیت ثابت حرکت نکنید.

دویدن

کالری‌سوزی هنگام دویدن، درصورتی که هر ده دقیقه مسافتی برابر با ۱.۶ کیلومتر را بدوید، بین ۵۶۹ تا ۸۳۹ کالری بر ساعت است. برای بالا بردن کالری‌سوزی در حین دویدن می‌توانید پس از دویدن، چند حرکت تمرینی را هم انجام دهید. همچنین می‌توانید زمان‌های استراحت را کم کنید؛ مثلاً به ازای هر ۶۰ ثانیه دویدن ۳۰ ثانیه راه بروید.

یوگای قدرتی

کالری‌سوزی در یوگای قدرتی چیزی بین ۲۲۶ تا ۳۳۵ کالری بر ساعت است. بیشترین کالری‌سوزی در یوگا هنگامی است که حرکات و دم و بازدم را به صورت هماهنگ انجام دهید.

پله نوردی

این حرکت چیزی معادل ۴۵۲ تا ۶۷۰ کالری بر ساعت را می‌سوزاند (با احتساب ۷۷ قدم در هر یک دقیقه). برای افزایش کالری‌سوزی می‌توانید در هر یک از دستان خود یک وزنه ۲.۵ کیلوگرمی را حمل کنید.

تپه‌نوردی

میزان کالری‌سوزی در ورزش تپه‌نوردی، چیزی حدود ۶۳۹ تا ۹۴۶ کالری بر ساعت است. برای افزایش کالری‌سوزی در هنگام انجام این ورزش می‌توانید به طور متناوب سرعت خود را کم و زیاد کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یک الزام قضایی است / در حوزه زندانبانی با معضلاتی روبرو شده‌ایم / اجرای احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی در استان کرمان

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

مسئولان نسبت به رفع  ابهامات در قیمت گذاری کالاهای اساسی اقدام کنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)