کد خبر: ۴۳۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
 اختصاصی| دبیر سابق انجمن گلخانه داران شرق کرمان درباره برگشت داده شدن محصولات کشاورزی :
وی با اشاره به این که هیچ برنامه‌ریزی در خصوص چالش‌های پیش روی صادرات محصولات کشاورزی صورت نگرفته گفت: همه چیز رها شده و هیچ برنامه ریزی در این حوزه وجود ندارد و در این میان تنها کشاورز است که متضرر می‌شود.

 دبیر سابق انجمن گلخانه داران شرق استان کرمان گفت: ریجکت شدن محصولات کشاورزی موجب نابود شدن اقتصاد استان و همچنین اقتصاد ملی می‌شود ضمن این که بسیاری از کشاورزان هم در این رابطه آسیب‌های اقتصادی زیادی متحمل خواهند شد که در نتیجه بی تدبیری مسئولان مربوطه است.
محمد دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار گفتارنو افزود: اگر سموم در محصول باقی می‌ماند بر اثر عدم نظارت کارشناسان این حوزه است، اگر سم و کود بی کیفیت به کشاورز داده می‌شود در اثر بی تدبیری متولیان این حوزه است، زیرا کشاورز هر چه در اختیارش می‌گذارند مورد استفاده قرار می‌دهد.
وی با اشاره به این که هیچ برنامه‌ریزی در خصوص چالش‌های پیش روی صادرات محصولات کشاورزی صورت نگرفته گفت: همه چیز رها شده و هیچ برنامه ریزی در این حوزه وجود ندارد و در این میان تنها کشاورز است که متضرر می‌شود.
دهقان افزود: کشاورزان در تلاش هستند تا بتوانند محصولات ارگانیک را به دست مصرف کننده برسانند خبر‌های ضد و نقیض در خصوص محصولات موجب شک و دودلی مردم در هنگام خرید می‌شود.
وی در خصوص این که آیا باقی مانده سموم در محصولات اندازه گیری می‌شود گفت: در منطقه ما آزمایشگاه مرجع وجود ندارد ضمن اینکه آزمایشگاه باید در مرکز استان باشد تا محصولات به صورت رندوم پایش شوند، اما متاسفانه چنین امکاناتی وجود ندارد و هیچ سیاستی اعمال نمی‌شود.
دهقان ادامه داد: ما برنامه راهبردی نداریم و اصولا مسئولان تنها شعار می‌دهند در شرایطی که ما در بخش ترویج و آموزش کارشناسان زیادی داریم و معتقدم که باید به این کارشناسان آموزش ضمن خدمت داده شود تا به مزارع گلخانه‌ها و ... سرکشی کنند و به کشاورزان آموزش‌های لازم را ارائه کنند. امکانات و نیروی انسانی در استان وجود دارد، اما مدیریت و برنامه ریزی نمی‌شود.
وی یادآور شد: انبوه محصولاتی که برگشت داده شده شاید بر اثر مشکلات سیاسی باشد ضمن این که ما در این رابطه کارشناسانی داریم که باید این موضوع را بررسی کنند که اگر این مساله سیاسی نباشد آبروریزی بزرگی برای کشور خواهد بود، زیرا انرژی و نیروی انسانی که در مزارع و گلخانه‌ها مشغول به کار بودند در نتیجه بی برنامگی نابود خواهد شد.
وی در خصوص منهدم کردن محصولات مرجوعی معتقد است: اگر محصولات آلوده هستند که نباید به کشور بازگردند و در بازار‌ها عرضه شوند تا مردم در صورت مصرف دچار بیماری‌های سرطانی شوند، اما اگر موضوع مربوط به استفاده بیش از اندازه از سموم کشاورزی است که باید به کشاورزان در خصوص مصرف آن‌ها آموزش داده شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم ثبت سفارش واکسن «آبله» در صورت نیاز / ایمنی‌زایی واکسن زده‌ها مقابل آبله میمونی

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یک الزام قضایی است / در حوزه زندانبانی با معضلاتی روبرو شده‌ایم / اجرای احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی در استان کرمان

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

پربازدید ها

سفر علی دایی به کرمان و ادعای خرید کارخانه فولاد؛ از اعتراض کارگران تا تکذیبیه‌ها

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

تاخیر در پرواز جیرفت - تهران به دلیل نقص فنی

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

افزایش قیمت شوینده‌ها تخلف است

آغاز پروژه احداث کارخانه فلوتاسیون خاتون آباد

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)