کد خبر: ۴۳۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال ورود به موج جدید هستیم گفت: در روزهای اخیر با افزایش موارد مراجعه و مثبت شدن تست افراد مواجه هستیم و یکی از مسائل بسیار مهم در این دوره تکمیل پوشش واکسیناسیون است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال ورود به موج جدید هستیم گفت: در روزهای اخیر با افزایش موارد مراجعه و مثبت شدن تست افراد مواجه هستیم و یکی از مسائل بسیار مهم در این دوره تکمیل پوشش واکسیناسیون است.

به گزارش ایسنا، حسین صافی‌زاده بیان کرد: در بخش سرپایی نسبت به دو هفته گذشته تقریبا موارد مراجعه ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در بخش بستری هم شاهد افزایش موارد هستیم و از طرفی میزان موارد مثبت و مثبت‌شدن تست‌هایی هم که از مراجعه کنندگان می‌گیریم افزایش یافته به طوری که در بخش سرپایی موارد مثبت حدود ۵۰ درصد افزایش داشته و آمار موارد مثبت در تست‌های انجام شده از ۱۳ درصد در هفته گذشته به ۲۵ درصد افزایش یافته است.

صافی‌زاده ادامه داد: تعداد مبتلایان مثبت در بخش بستری  نیز از ۱۲ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است. با توجه به شرایط ذکر شده و افزایش موارد کرونا با سویه امیکرون در کشور و همچنین شناسایی موارد امیکرون در استان و افزایش موارد این سویه طی روزهای اخیر به نظر می‌رسد در حال ورود به موج جدید هستیم که اگر رعایت نکنیم میزان مبتلایان به سرعت افزایش می‌یابد.

وی بهترین و منطقی‌ترین اقدام در این شرایط را رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دانست و گفت: سعی کنیم ورود به موج جدید را به تعویق بیندازیم و یا از حجم موارد ابتلا کاهش دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: علاوه بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی یکی از مسائل بسیار مهم تکمیل پوشش واکسیناسیون است و  همه افراد بالای ۱۸ سال که دو نوبت واکسن دریافت کردند و سه ماه هم از نوبت دوم گذشته باشد باید برای دریافت نوبت سوم واکسن اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر  ۱۸ درصد از جمعیت هدف که افراد بالای ۱۲ سال می‌باشند، در دانشگاه علوم پزشکی کرمان دز سوم را دریافت کردند که این تعداد حدود ۵۰ درصد از کسانی هستند که می‌توانستند دز سوم را دریافت کنند و تقریبا نیمی از آنها هنوز مراجعه نکردند، انتظار می‌رود این افراد برای تکمیل واکسیناسیون در اسرع وقت اقدام کنند.

صافی‌زاده تأکید کرد: تجارب کشورهای دیگر نشان داده افرادی که سه نوبت واکسن دریافت کرده‌اند به مراتب وضعیت بهتری داشتند و تعداد مبتلایان کمتر بوده و در صورت ابتلا، شدت علائم در آنها کمتر بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزارت نفت: افزایش قیمت بنزین شایعه است

لزوم ثبت سفارش واکسن «آبله» در صورت نیاز / ایمنی‌زایی واکسن زده‌ها مقابل آبله میمونی

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یک الزام قضایی است / در حوزه زندانبانی با معضلاتی روبرو شده‌ایم / اجرای احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی در استان کرمان

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

پربازدید ها

شهریه مدارس غیردولتی امسال حداکثر ۳۵ درصد افزایش دارد / زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم تحت هیچ شرایطی تغییر نمی کند / از معلم زن برای دانش‌آموزان پسر پایه‌های پنجم و ششم نباید استفاده شود

سقوط وانت به دره ۶ نفر را در زرند کرمان به کام مرگ کشاند

۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

افزایش موارد اسهال و استفراغ در کودکان و افراد جوان / تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در روزهای گرم سال

چند نکته در مورد نوشیدن آب

بیش از ۶۶ هزار پرونده وارده به شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سازش ختم شد

اعزام ۴ تیم امدادونجات هلال احمر کرمان به آبادان

شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون در ایران

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)