کد خبر: ۴۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: براساس برآورد اولیه، سیل، طوفان، برف و باران اخیر ۱۳۱ میلیارد تومان به راه‌ها، ابنیه فنی و ماشین‌آلات راهداری شمال این استان خسارت وارد کرده است.

رییس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: براساس برآورد اولیه، سیل، طوفان، برف و باران اخیر ۱۳۱ میلیارد تومان به راه‌ها، ابنیه فنی و ماشین‌آلات راهداری شمال این استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، محسن کاظمی افزود: سیلاب اخیر طی سال‌های گذشته یکی از سنگین‌ترین سیلاب‌ها گزارش شده اما با تلاش راهداران اکنون تمام محورهای ارتباطی اصلی استان کرمان بازگشایی شده است.

وی اظهارداشت: چندین سال است سیل و طوفان را در استان کرمان داریم اما حتی یک ریال اعتبار جدید به دلیل وارد شدن این حوادث و بلایای طبیعی به این استان اختصاص نیافته و در سیل اخیر نیز با اعتبارات جاری مسیرها را باز نگه داشته است.

رییس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان گفت: ماشین‌آلات راهداری این استان فرسوده و امکانات موجود مربوط به چندین سال گذشته هستند و همین امر کار را برای ما دشوار کرده است.

وی تاکید کرد: مشکل اصلی ما برای جبران خسارت‌های حوادث و سیلاب‌های اخیر نداشتن اعتبارات است.

ضرورت همکاری مردم با راهداران

کاظمی اضافه کرد: پل هشت دهنه ۶ متری وکیل‌آباد واقع در محور ریگان - ایرانشهر به طول ۵۰ متر در پایان سیل اخیر فروریخت، محور را بازگشایی موقت کردیم و تردد خودروها با وجود اعلام مسدودی در سامانه مدیریت راه‌های کشوری، در همان روزهای آغازین به این مسیر آمدند و بسیاری از کامیون و اتوبوس‌ها پشت پل متوقف شدند.

وی افزود: شب نخست قسمتی از پل تخریب شده بود اما خودروها از نیمه تخریب نشده پل، عبور می‌کردند و خوشبختانه با وجود خطرپذیری مشکلی پیش نیامد و ترافیک تخلیه شد و باز هم مردم به اخبار و هشدارهای ما گوش نکردند و ترافیکی بزرگ پشت پل تخریب شده باقی مانده بود و مخل کار راهداران شد.

رییس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان ادامه داد: در زمانی که آب جریان داشت، ازدحام خودروهای عبوری فعالیت ماشین‌آلات راهداری را مختل می‌کرد، شرایط جوی نامساعد، سرما و طوفان شن و برودت هوا و طغیان رودخانه را داشتیم، پس آب را از بالادست منحرف و به دیگر پل‌ها منتقل کردیم که در نهایت سیل فروکش کرد تا ماشین‌آلات راهداری کار خود را دنبال کنند.

وی یادآور شد: مسیری انحرافی ضمن اندیشیدن تمهیدات لازم در کنار پل احداث کردیم اما باز هم به علت ازدحام خودروها کار نیمه تمام ماند، لوله‌گذاری کردیم و با احداث ۲ لاین انحرافی در بالا دست و پایین دست عبور ترافیک را برقرار کردیم و اکنون نیز مسیر برقرار است.

کاظمی افزود: اما شاید بارندگی‌های بعدی داشته باشیم و نتوانیم جلوی آب را بگیریم، پس مجبوریم پل موقتی در آنجا احداث کنیم که تصمیمات آن اتخاذ شده و با مجوزهای استانداری مراحل برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار پیگیری می‌شود.

وی عنوان کرد: تامین اعتبار و مجوزهای لازم در ستاد ایمنی راه‌های استان کرمان در حال دریافت است و پیمانکار باید به سرعت انتخاب شود.

رییس اداره نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان ابرازداشت: پل محور ریگان ایرانشهر دارای هشت دهنه بزرگ است لذا به علت طولانی شدن فرایند احداث پل، در حال احداث جاده انحرافی ایمن نیز هستیم که ظرف یک هفته آینده ساخته می‌شود.

بازگشایی موقت محور ریگان - ایرانشهر استانداردهای لازم را ندارد

وی گفت: مسیر انحرافی فعلی توانایی حمل و نقل این حجم ترافیک و بار سنگین را نخواهد داشت و این مسیر انحرافی برای موارد اضطراری و عبور خودروهای سبک احداث شده زیرا یک کامیون با بار سنگین قصد تردد از این مسیر را داشت که در آن گیر کرد و موجب ترافیک شد، در مقطعی مسیر باز بود اما دیگر خودروها نمی‌توانستند، تردد کنند.

کاظمی تاکید کرد: خوشبختانه بدون تلفات این مساله حل شده و اکنون ترافیک به صورت روان برقرار است اما به صورت موقت، و از نظر راهداری این جاده استانداردهای لازم را ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیش از ۹۰ درصد کودکانِ بهزیستی شرایط فرزندخواندگی را ندارند

با نابودکنندگان جوجه یک روزه برخورد قانونی می‌شود / تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ نگران نباشند/ دولت حامی تولیدکنندگان است

هیچ شهریه ای برای ثبت نام مدارس دولتی نباید دریافت شود

جزئیات حادثه خودسوزی مرد میانسال در بم / رییس اداره صمت شهرستان توضیح می‌دهد

وزارت نفت: افزایش قیمت بنزین شایعه است

لزوم ثبت سفارش واکسن «آبله» در صورت نیاز / ایمنی‌زایی واکسن زده‌ها مقابل آبله میمونی

مفقود شدن ۲۵ کوهنورد در شهداد کرمان تکذیب شد

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

پربازدید ها

سقوط وانت به دره ۶ نفر را در زرند کرمان به کام مرگ کشاند

۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

افزایش موارد اسهال و استفراغ در کودکان و افراد جوان / تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در روزهای گرم سال

چند نکته در مورد نوشیدن آب

بیش از ۶۶ هزار پرونده وارده به شوراهای حل اختلاف استان کرمان به سازش ختم شد

شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون در ایران

اعزام ۴ تیم امدادونجات هلال احمر کرمان به آبادان

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

اجرای طرح بهداشت دهان و دندان برای کودکان معلول

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)