کد خبر: ۴۳۸۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
ارسال به دوستان
ذخیره
کتاب "۱۰۰ سال ورزش استان کرمان" با موضوع بررسی افتخارات ورزشی این استان در یک قرن گذشته رونمایی می‌شود.

کتاب "۱۰۰ سال ورزش استان کرمان" با موضوع بررسی افتخارات ورزشی این استان در یک قرن گذشته رونمایی می‌شود.

به گزارش تسنیم، نشست خبری رونمایی از کتاب "یکصد سال ورزش استان ‌کرمان" بررسی افتخارات ورزشی کرمان در یک قرن گذشته صبح امروز با حضور کامبیز صنعتی فرزند محمد صنعتی مولف کتاب یکصد سال ورزش استان برگزار شد و از آنجا که مولف این کتاب دار فانی را وداع گفته، فرزند وی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان درباره این کتاب توضیح داد.

صنعتی با بیان اینکه در این کتاب با بیش از 300 نفر از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی استان کرمان مصاحبه شده است اظهارداشت: در کتاب یکصد سال ورزش کرمان تلاش شده تا تمام اهالی ورزش پوشش داده شده و هیچ ملاحظه کاری نشود.

وی با بیان اینکه در ادامه گردآوری این کتاب از 705 نفر نام برده شده است افزود: در جمع‌آوری اطلاعات این کتاب کار سختی داشتیم و متاسفانه برخی همکاری نمی‌کردند البته بعضی هیئت‌های ورزشی استان همکاری بسیار خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.

صنعتی با اشاره به اینکه بخش فوتبال کتاب از تمام بخش‌ها وزین‌تر است چرا که هیئت فوتبال همکاری بسیار خوبی داشت گفت: در رشته‌های ورزش رزمی استان حدود 20 هزار نفر ورزشکار دارای بیمه ورزشی داریم که حدود هزار نفر آنها مدال‌آور بودند اما نام بردن تمام این ورزشکاران در یک کتاب وجود نداشت و به چندین کتاب نیاز داشت.

وی با بیان اینکه تصمیم داریم در جلد دوم کتاب صد سال ورزش کرمان به جاماندگان پرداخته شود و سایر ورزشکاران و قهرمانان نیز معرفی شوند ادامه داد: مقدمه این کتاب توسط استاد حمید نیک‌نفس نوشته شده که خودشان از ورزشکاران استان کرمان بودند.

صنعتی با اشاره به اینکه کتاب یکصد سال ورزش کرمان در جلد نخست یک‌هزار و 140 ورزش دارد گفت: در بخش اول کتاب به ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی پرداخته شده و در فصلی از کتاب از ورزشی‌نویسان استان نام برده شده است، اینکه چگونه اخبار ورزش استان در آن سال‌ها به مردم اطلاع‌رسانی شده است.

وی با بیان اینکه در واقع چاپ جلد نخست کتاب نوعی اعتمادسازی است تا کسانی که برای ارائه اطلاعات به ما اعتماد نداشتند در چاپ جلد دوم همکاری کنند افزود: در کتاب صد سال ورزش استان کرمان به بانوان ورزشکار استان کرمان نیز پرداخته شده است که برای دیار کریمان افتخارآفرینی کردند.

صنعتی با اشاره به اینکه در این کتاب اسنادی وجود دارد تا ادعای قهرمانان و مدال‌آوران ثابت شده باشد و صرف یک ادعا نباشد گفت: مراسم رونمایی از کتاب "صد سال ورزش کرمان" با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور مسئولان، قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی در سالن دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در کتاب صد سال ورزش کرمان از تمام مدیران ورزشی استان نام برده شده و اطلاعات آنها آمده و چاپ کتاب در جلد اول در هزار نسخه انجام شده است گفت: جلد اول کتاب به تمام افرادی که نامشان در کتاب آمده است با افتخار اهدا می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولویت در بحث نظارت، حوزۀ آرد و نان است / همه باید کمک کنند تا آرامش در بازار حاکم شود / مدیریت نظارت بر قیمت‌ها باید تشدید شود

مواد شوینده گران نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند

افزایش ۸۷ درصدی نرخ لبنیات/ احتمال کاهش ۳۰ درصدی مصرف در خردادماه

افتخار آفرینی هنرجویان کرمانی در مسابقات کشوری فرش

تعهدات دولت برای جبران آسیب‌های سیل جنوب کرمان انجام می‌شود /عمق عقب ماندگی در رودبارجنوب به اندازه‌ای است که به سادگی جبران نمی‌شود

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان آغاز به کار می‌کند

رأی مجلس به شفافیت؛ سازوکار شفافیت آرا و مذاکرات مجلس، هیات وزیران و شوراها مشخص شد

ارسال گل گاوزبان رابر به کشور های همسایه 

وام ضروری “نوبت پنجم” بازنشستگان کشوری پرداخت شد / تداوم ثبت نام دوره جدید وام تا پایان اردیبهشت

تغییرات کتب درسی از سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اجرا می‌شود

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)