کد خبر: ۴۳۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل موسسه بچه‌های آفتاب از حاشیه‌های تخلیه ساختمان این مجموعه به گفتارنو می‌گوید:
پیش از ظهر دیروز و در میان گریه و التماس کودکان بی‌پناه کار پرسنل اوقاف موسسه نسل آفتاب را تخلیه کردند. در این رابطه مدیرعامل موسسه بچه‌های آفتاب گفت: از سال ۹۵ در زمینه آموزش کودکان کار و خیابانی زیر نظر بهزیستی در بحث توانمندسازی خود و خانواده‌هایشان فعالیت داشته است.

چیزی که موجب آزار من و عوامل این موسسه شد گریه‌های بچه‌ها بود/ این بچه‌ها هم خدائی دارند

پیش از ظهر امروز و در میان گریه و التماس کودکان بی‌پناه کار پرسنل اوقاف موسسه نسل آفتاب را تخلیه کردند.
در این رابطه مدیرعامل موسسه بچه‌های آفتاب گفت: از سال ۹۵ در زمینه آموزش کودکان کار و خیابانی زیر نظر بهزیستی در بحث توانمندسازی خود و خانواده‌هایشان فعالیت داشته است.
روح‌الله قلی زاده در گفت و گو با گفتارنو افزود: ظاهراً مدت‌هاست که یک دعوای حقوقی بین بهزیستی و اوقاف در جریان بوده که بهزیستی ادعا می‌کرده که سال‌هاست در این ملک فعالیت داشته و اوقاف مدعی است که ملک متعلق به اوقاف است ضمن این که ما اطلاع زیادی از جزییات این دعوا نداشتیم و مشغول فعالیت در این مرکز بودیم و ارتباطی با موضوع دعوای طرفین نداشتیم و طبیعتاً دخل و تصرفی هم در این موضوع نداشتیم.
وی بیان داشت: اما متاسفانه دیروز ظهر در کمال ناباوری زمانی که بچه‌ها در کلاس‌ها حضور داشتند و مشغول درس خواندن بودند تعدادی کارگر وارد این مرکز شدند و در میان ترس و گریه کودکان با یک وضعیت بسیار وحشتناک آنجا را تخلیه کردند.
قلی‌زاده می‌گوید: کار تخلیه این مرکز در شرایط بسیار اسفباری انجام گرفت در حالی که می‌توانست با وضعیت بهتری صورت گیرد حتی اگر با ما هماهنگ کرده بودند و یکی دو روز برای تخلیه با حکم به ما فرصت می‌دادند ما با بهزیستی برای انتقال بچه‌ها به مکان دیگری اقدام می‌کردیم و بدون حضور کودکان و بی حاشیه و استرس کار تخلیه انجام می‌شد.
وی با بیان این که ما اطلاع زیادی از این اختلاف و امکان تخلیه از قبل نداشتیم اظهار کرد: اگر چیزی عنوان می‌شد به صورت جدی نبود ضمن این که اختلاف اوقاف و بهزیستی به موسسه بچه‌های آفتاب هیچ ارتباطی نداشته و ما خیلی درگیر این مسایل نبودیم؛ طبیعتاً می‌بایست به حال بچه‌های موسسه ما که در این محل مشغول درس خواندن بودند فکر می‌شد یا حداقل زمانی وارد عمل برای تخلیه می‌شدند که بچه‌ها آنجا نبودند.
مدیر موسسه بچه‌های آفتاب یادآور شد: وضعیت پیش آمده زیاد جالب نبود زیرا در بین گریه‌ها و التماس‌های بچه‌ها کار تخلیه صورت گرفت و با وجود خواهش‌های بسیار زیاد من برای دادن یک فرصت دو روزه، محل با وضعیت بسیار بدی تخلیه شد و کارگران همه وسایل موسسه را با وضع خیلی بدی به کوچه ریختند که اتفاق خوبی نبود زیرا با کمی عطوفت می‌شد با این موضوع بهتر برخورد کرد اما به بدترین شکل ممکن این اتفاق صورت گرفت.
وی خاطرنشان ساخت: در این موسسه ۶۰ کودک ۶ تا ۹ سال مشغول درس خواندن هستند که کودکان کار و خیابان و کودکان بازمانده از تحصیل را در خود جای داده است، در این موسسه به غیر از کادر، روانشناس و مددکار اجتماعی ۴ مربی در شیفت صبح و عصر در چهار کلاس مشغول تدریس هستند.
قلی‌زاده گفت: قطعا این بچه‌ها هم خدایی دارند و به لطف خداوند به زودی وضعیت آنها ساماندهی خواهد شد اما چیزی که موجب آزار من و عوامل این موسسه شد گریه‌های این بچه‌ها و مطالبه آنها از وضعیت امروز بود زیرا این کودکان به ما پناه آورده‌اند و دوست داشتیم که این اتفاق نمی‌افتاد.
به گزارش گفتارنو در پی انتشار اخبار تخلیه ساختمان این موسسه رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه حکم قطعی درباره موقوفه مشتاقیه در سال ۱۳۹۶ صادر شده است، گفت: این موقوفه که از آن به عنوان محل نگهداری کوتاه مدت تعدادی از کودکان تحت پوشش بهزيستي استفاده می‌شده، براساس قانون تخلیه شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه سرمایه‌های انسانی استان را به مشورت بطلبید

کشف یک تن و 105 کیلو تریاک در ایست و بازرسی مرصاد

نماینده تبریز: دولت عکس مصوبه مجلس عمل کرد؛ اول ارز ترجیحی را حذف و جامعه را با تنش‌های قیمتی و گرانی مواجه کرد/ وضعیت قابل قبولی در جریان نیست/ بعضی افراد نیازمند که تعدادشان هم کم نیست مشمول این طرح نشدند

مدیرعامل شرکت مس در آستانه تغییر مجدد/ آیا کرمانی ها بختی برای تصدی این شرکت دارند؟

اسحاق جهانگیری: تجربه دوران اصلاحات و دوم خرداد هنوز هم برای جامعه و دولتمردان می‌تواند راهگشا باشد

پیکر محمد علی اسلامی ندوشن از کانادا به نیشابور منتقل می شود

پیش بینی وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در کرمان / آسمان مناطق جنوبی استان غبارآلود می شود

افزایش شیوع فشارخون بالا در کودکان و نوجوانان ایرانی

تکذیب نقل قول از استاندار کرمان در خصوص برکناری فرمانداران و بازنشسته‌ها

دستگیری قاتلان محله شرف آباد کرمان در کمتر از یک ساعت

پربازدید ها

دستگیری قاتلان محله شرف آباد کرمان در کمتر از یک ساعت

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کشف یک تن و 105 کیلو تریاک در ایست و بازرسی مرصاد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آبله میمون چیست؟

گرد و غبار کرمان را فرا می گیرد

ورود «زبان فرانسه» به مدارس غیردولتی از مهر 1401

دندانپزشک کرمانی از ورود یک جوان به زندان جلوگیری کرد

تکذیب نقل قول از استاندار کرمان در خصوص برکناری فرمانداران و بازنشسته‌ها

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)