کد خبر: ۴۳۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول واحد اقامتگاه‌های بوم‌گردی کرمان تاکید کرد:
مسئول واحد اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز ۱۴۰۱ گفت: با توجه به حضور گردشگران در این ایام، نظارت و بازرسی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان تشدید می‌شود و با واحدهای اقامتی غیرمجاز به شدت برخورد می‌شود.

مسئول واحد اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز ۱۴۰۱ گفت: با توجه به حضور گردشگران در این ایام، نظارت و بازرسی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان تشدید می‌شود و با واحدهای اقامتی غیرمجاز به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش ایرنا، حامد لنگری‌زاده با بیان اینکه این استان دارای ۳۳۰ واحد بوم‌گردی است افزود: بیشتر این واحدهای اقامتی در روستاها و مناطق گردشگری فاقد اقامتگاه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت و نظارت مستمر بر این واحدها تضمینی برای توسعه گردشگری روستاها و مناطق گردشگری این استان است اظهار داشت: بیشترین تعداد واحدهای بوم‌گردی به ترتیب در روستاهای شهداد، بافت، جیرفت و شهربابک قرار دارد.

مسئول واحد اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان تصریح کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی که تحت نظارت این اداره‌کل هستند و مجوزهای لازم را از این اداره‌کل اخذ کرده‌اند می‌توانند در ایام نوروز میزبان گردشگران باشند.

وی بیان کرد: این اداره‌کل با واحدهای اقامتی غیرمجاز به شدت برخورد می‌کند زیرا عدم آگاهی از برخی دستورالعمل‌ها از سوی این واحدها موجب بروز یکسری ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود.

لنگری‌زاده با اشاره به درج خبری مبنی بر پلمب یک واحد بوم‌گردی از سوی اداره بهداشت در شهرستان جیرفت افزود: واحد مذکور دارای مجوز از سوی این اداره ‌کل نبوده و اداره بهداشت نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تخصصی آن را پلمب کرده است.

وی با بیان اینکه گردشگران و مسافران سفر هوشمندانه و مسئولانه را در اولویت سفر خود قرار دهند خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌های مرتبط با صنعت گردشگری دست به دست هم داده تا در ایام نوروز حضور گردشگران در این استان با امنیت خاطر بیشتری امکان‌پذیر شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

مسئولان نسبت به رفع  ابهامات در قیمت گذاری کالاهای اساسی اقدام کنند

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

پاسخ همتی به سخن «گرانی امتحان الهی است» امام جمعه تهران

۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

سقوط وانت به دره ۶ نفر را در زرند کرمان به کام مرگ کشاند

من از اینکه عکسم و اسمم ‌‎ ‎‌در این روزنامه‌ ها باشد بدم ‌‎ ‎‌می‌‌آید

شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون در ایران

فروش سیگار حتی تک‌فروشی به زیر ۱۸ ساله‌ها ممنوع شد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)