کد خبر: ۴۴۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
دو عضو جبهه اصلاحات ایران به ماجرای درخواست بهزاد نبوی برای کناره‌گیری از ریاست جبهه اصلاحات ایران واکنش نشان دادند.

دو عضو جبهه اصلاحات ایران به ماجرای درخواست بهزاد نبوی برای کناره‌گیری از ریاست جبهه اصلاحات ایران واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز، نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان (جبهه اصلاحات ایران) چند روز قبل برای دومین سال تشکیل خود نشستی برگزار و برای یک سال دیگر رئیس این جبهه را انتخاب کرد.

بهزاد نبوی از چهره‌های باسابقه اصلاح‌طلب برای دومین بار پیاپی ریاست جبهه اصلاحات را بر عهده گرفت اما در خبرها آمده بود او به دلیل شرایط جسمی و فردی از اعضای نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلب خواسته بوده که از رای به او برای ریاست صرف نظر کنند.

احمد شریف عضو جبهه اصلاحات ایران در گفت‌وگو با فارس، در همین باره به ارائه توضیحات بیشتری پرداخت و گفت: نامه بهزاد نبوی به اعضای جبهه اصلاحات چند روز قبل از برگزاری انتخابات بوده و نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب با درخواست بهزاد نبوی موافقت نکردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اعضای جبهه اصلاحات ایران با گفت‌وگو با آقای نبوی وی را مجاب کردند که برای یکسال دیگر ریاست این جبهه را بر عهده بگیرند و او هم در نهایت درخواست اصلاح‌طلبان را پذیرفت.

عضو جبهه اصلاحات ایران: خبر استعفای نبوی از ریاست این جبهه مربوط به گذشته است

در همین رابطه حسن رسولی، عضو جبهه اصلاحات ایران در واکنش به خبری مبنی بر کناره‌گیری بهزاد نبوی از ریاست این جبهه گفت: در ابتدا لازم به یادآوری است، با توجه به اینکه شکوری راد سخنگوی جبهه اصلاحات است لذا آنچه بنده می‌گویم، نظر فردی است. مهندس بهزاد نبوی در جلسه اخیر مجمع عمومی جبهه اصلاحات به اتفاق آرا بدون حتی یک رأی مخالف، از طرف اعضای مجمع عمومی به عنوان رئیس مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران انتخاب شد. قبل از این رأی‌گیری، او طی یادداشتی خطاب به اعضای مجمع عمومی ضمن برشمردن برخی استدلال‌ها تقاضا کرده بود که فرد دیگری به جای او در نظر گرفته شود. با این وجود، نبوی برای دومین سال از سوی مجمع عمومی به عنوان رئیس این جبهه انتخاب شد. بنابراین یادداشت او مربوط به قبل از روز و ساعت رأی‌گیری است.

وی افزود: ضمن اینکه از نظر بنده به عنوان یک عضو، امروز جریان اصلاحات در ایران علی‌رغم اینکه متأثر از عملکرد دولت قبلی که مورد حمایت دولت اصلاح‌طلبان بود و نیز افزایش فشارهای اقتصادی و معیشتی، در شرایط مناسبی از جهت افکار عمومی قرار ندارد، در عین حال این مجموعه از انسجام سازمانی و تشکیلاتی مثال‌زدنی و کم‌نظیری برخوردار است. کما اینکه جریان اصولگرا پس از فوت مرحوم عسگراولادی و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی علی‌رغم تلاش‌هایی که صورت گرفت، نتوانست اشخاص حقیقی و حقوقی تعیین‌کننده به جای این دو بزرگوار به عنوان محور و هماهنگ‌کننده انتخاب کند که انضباط و انسجام تشکیلاتی دوره مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی و عسگراولادی مرحوم پابرجا بماند و ادامه پیدا کند.

رسولی با تاکید بر از هم پاشیدگی جریان اصولگرا تصریح کرد: البته تلاش‌هایی صورت گرفت اما به نظر بنده جریان‌ اصول‌گرا علی‌رغم اینکه از سوی حاکمیت مورد عنایت و حمایت است اما از منظر تشکیلاتی از نبود و فقدان رهبری انسجام‌بخش، همچنان در رنج است. از طرفی جریان اصلاحات برخلاف جریان اصول‌گرا با وجود شخصیت‌هایی مثل خاتمی به عنوان رهبر جبهه اصلاحات و شخصیت‌هایی مثل عارف و مهندس بهزاد نبوی که مدیریت راهبردی تشکیلاتی را برعهده دارند، از حیث وضعیت سازمانی و تشکیلاتی، بهتری برخوردار است.

این چهره اصلاح‌طلب همچنین ادامه داد: آنچه که به صورت توأمان مد نظر اصلاح‌طلبان قرار دارد، این است که در خصوص نقش‌آفرینی نسل دوم و سوم انقلاب و جوانان شرایطی فراهم شود همچنانکه امروز، در هیئت‌رئیسه جریان اصلاحات تعداد جوانان نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. البته در عین حال تأکید و تمرکز بر جوانگرایی مانع این نشود که ما از همه ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم. معتقد هستم با توجه به اینکه مهندس بهزاد نبوی که در جامعه سیاسی ایران به‌خصوص اصلاح‌طلبان شخصیتی جا افتاده و برخوردار از سوابق مبارزاتی عدیده و نیز حضور مؤثر در مقاطع مختلف اداره دولت دارد، در شرایط فعلی یک انتخاب بسیار مناسب و جدیدی است که در حقیقت خرد جمعی اصلاح‌طلبان حاضر نشد از این ظرفیت چشم‌پوشی کند.

رسولی با تاکید بر اینکه خبر استعفای نبوی مربوط به گذشته است، خاطرنشان کرد: خبر استعفای نبوی از ریاست مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران مربوط به قبل از انتخابات این جبهه است. البته خبر هم نیست، این در حقیقت تقاضایی بود که مهندس نبوی از موضع مناعت طبع، تمایل داشت که فرد دیگری ریاست را بر عهده داشته باشد و همه مطالب مورد نظر او مطرح و شنیده شد، با این وجود بنا به استدلال‌هایی که عرض کردم، از او تقاضا کردیم که ریاست این مجموعه را بپذیرد.

عضو جبهه اصلاحات ایران در پایان یادآور شد که جبهه اصلاحات کما فی سابق یک دست است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هشدار در مورد شیوع آبله میمونی/ غافلگیر نشویم

همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی مردادماه برگزار می‌شود

سقوط هواپیمای آموزشی در آبهای حوالی قشم هرمزگان

سال گذشته ۶۱ نوزاد در نزدیکی شیرخوارگاه‌ها «رها» شدند

کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یک الزام قضایی است / در حوزه زندانبانی با معضلاتی روبرو شده‌ایم / اجرای احکام جایگزین حبس و پابند الکترونیکی در استان کرمان

رشد اقتصادی استان کرمان مثبت 4 درصد است / هنوز 60 درصد اسناد خزانه سال گذشته جذب نشده است

مادران باردار رایگان بیمه می‌شوند

خودروی جدید و مرموز کرمان موتور/ پیش بینی هایی از جک J7 تا سی هاو A5 پلاس

مسئولان نسبت به رفع  ابهامات در قیمت گذاری کالاهای اساسی اقدام کنند

خوابگاه کانکسی دانشجویان علوم‌پزشکی بم در آتش سوخت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)