کد خبر: ۴۴۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد:
ذبیح‌الله اعظمی، نماینده جیرفت در خصوص کاهش سرعت اینترنت، گفت: «وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.»

ذبیح‌الله اعظمی، نماینده جیرفت در خصوص کاهش سرعت اینترنت، گفت: «وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.»
یک نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان تصمیم به استیضاح ویز ارتباطات دارند یا خیر، گفت: «برنامه استیضاح را من برای ایشان داشتم و دو جلسه هم با معاونین‌شان و هم با خودشان جلسه داشتیم. ایشان یک برنامه زمانبندی به من دادند که اینترنت حدود ۶۵ روستا و دهستان در نیمه اول سال راه‌اندازی می‌شود و باقی روستا‌ها هم در نیمه دوم سال تکمیل می‌شود؛ بنابراین من صبر کرده‌ام تا راستی‌آزمایی انجام دهم و اینکه در این سه ماه اول سال دست‌کم باید اینترنت ۳۰ روستا تکمیل شود، اگر این امر محقق شد شاید طرح استیضاح را پس گیرم، ولی در غیر اینصورت به هیئت رئیسه ارسال و پیگیری می‌کنم.»
به گزارش گفتارنو ذبیح‌الله اعظمی، نماینده جیرفت و عنبرآباد در خصوص کاهش سرعت اینترنت، گفت: «تاکنون بیشتر نمایندگان نسبت به این عمل وزیر ارتباطات عکس العمل نشان داده‌اند. بنده هم در تذکر شفاهی گفتم که پایتان را از روی سیم بردارید همچنین در یک مصاحبه هم عنوان کردم که دو پایی روی سیم ایستاده‌اند. دقیقا منظور این است که سرعت اینترنت روز به روز دارد کمتر می‌شود. وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.»
وی در خصوص افزایش تعرفه بسته‌های اینترنت، عنوان کرد: «این میزان تعرفه شاید برای من استاد دانشگاه مشکلی نداشته باشد، ولی با توجه به اینکه هنوز هم به صورت مجازی در دانشگاه تدریس می‌کنم، می‌دانم که دانشجویان با مشکل اینترنت مواجه هستند و برای بسیاری از آن‌ها این میزان تعرفه قابل پرداخت نیست. گویی وزارت ارتباطات با فقر و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، بیگانه هستند. وزارت ارتباطات باید به این مشکلات اقتصادی و تورم توجه و بر این اساس قیمت‌گذاری کنند. همانطور که بنزین یک کالای اساسی‌ست به نظر من اینترنت هم جزو کالا‌های اساسی محسوب می‌شود و مردم به آن نیاز دارند.»
اعظمی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان تصمیم به استیضاح ویز ارتباطات دارند یا خیر، بیان کرد: «برنامه استیضاح را من برای ایشان داشتم و دو جلسه هم با معاونین‌شان و هم با خودشان جلسه داشتیم. ایشان قول دادند و گفتند که اینترنت حدود ۲۰ روستا انجام شده است و ما هم حرف ایشان را باور می‌کنیم. اما دست‌کم می‌توانم بگویم که روستای اسماعیلیه اولیا و سفلی هنوز اینترنتش راه نیافتاده است، ولی در لیست قرار دارد. همچنین اینترنت دهستان امجد هم راه نیافتاده است، ولی جزو آن فهرستی بود که ایشان گفتند انجام شده است.»
این نماینده مجلس افزود: «یک برنامه زمانبندی به من دادند که اینترنت حدود ۶۵ روستا و دهستان در نیمه اول سال راه‌اندازی می‌شود و باقی روستا‌ها هم در نیمه دوم سال تکمیل می‌شود؛ بنابراین من صبر کرده‌ام تا راستی‌آزمایی انجام دهم و اینکه در این سه ماه اول سال دست‌کم باید اینترنت ۳۰ روستا تکمیل شود، اگر این امر محقق شد شاید طرح استیضاح را پس گیرم، ولی در غیر اینصورت به هیئت رئیسه ارسال و پیگیری می‌کنم؛ بنابراین یک فرصت به وزیر داده‌ایم، هر چند که تعداد امضا‌ها به ۳۰ نفر رسیده است و بقیه همکاران هم در خواست دارند که در اسرع وقت به صحن برود. ولی من به قولی که به وزیر داده‌ام پایبند و منتظر هستم تا در مدتی که خودشان گفته‌اند آیا قدمی برای بهبود وضعیت اینترنت در مناطق کشور، همچون خراسان جنوبی و کرمان که بدترین کیفیت اینترنت را دارند، برمی‌دارند یا بازهم بهانه کمبود اعتبار را می‌آورند.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تا عصر امروز، منتظر واریز سود سهام عدالت باشید

بانک‌های استان هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کرده‌اند

دوره آموزشی پیشرفته تئاتر در سیرجان به کار خود پایان داد

نماینده جیرفت و عنبرآباد: قالیباف رای می آورد

برنامه‌های چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر در کرمان تشریح شد

روزنامه اصولگرا: قرار است چه اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور می گوید آبرویم را برای جراحی اقتصادی در دست گرفته ام؟

فعالیت دانشگاه‌های استان در حوزه فعالیت‌های فناورانه امری حیاتی است / برقراری تعامل دو طرفه دانشگاه و صنعت

افزایش ساعت کاری ساتنا از امروز

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

اختصاص پاداش به مشترکان کم‌مصرف برق / قبض برق رایگان می‌شود

پربازدید ها

نماینده جیرفت و عنبرآباد: قالیباف رای می آورد

روزنامه اصولگرا: قرار است چه اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور می گوید آبرویم را برای جراحی اقتصادی در دست گرفته ام؟

فرهیختگان: منظور رئیسی از تصمیم سخت گران شدن بنزین نبوده است

آیا قانون انتخابات مجلس و شوراها تغییر می کند؟

همچنان برخی مسئولان و فعالان سیاسی تاثیر منفی تحریم‌ها را انکار می‌کنند / هرگونه اصلاح ساختار در بخش اقتصاد بدون اصلاح ساختار در بخش سیاسی کارآمد نیست

تسنیم: برخلاف خبر الجزیره رهبری سخنی از سازش نگفتند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)