کد خبر: ۴۴۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر سرویس مدارس در دو بخش رسمی که توسط شهرداری‌ها تامین می‌شود و بخش غیر رسمی که به صورت آزادبر تامین می‌شود؛ فعالیت می‌کنند، افزود: افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس مربوط به ناوگان غیر رسمی است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر سرویس مدارس در دو بخش رسمی که توسط شهرداری‌ها تامین می‌شود و بخش غیر رسمی که به صورت آزادبر تامین می‌شود؛ فعالیت می‌کنند، افزود: افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس مربوط به ناوگان غیر رسمی است.

به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی، درباره بروز تخلف دریافت هزینه‌های بالا توسط برخی رانندگان سرویس مدارس گفت: با توجه به شیوع کرونا حدود دو سال بود که سرویس مدارس به صورت معمول نداشتیم و تا شب عید هم بحث بازگشایی مدارس مطرح نبود لذا سرویس مدارس به صورت ساماندهی شده سابق برنامه‌ریزی نشده بودند. با اتخاذ تصمیم بازگشایی مدارس به شهرداری‌ها اعلام شد رانندگان فعال در حوزه سرویس مدارس شناسایی شوند و بخش عمده ناوگان نیز در سامانه سپند ثبت شدند.

وی افزود: اما در حال حاضر با دو شیوه در بحث سرویس مدارس مواجه هستیم؛ نخست ناوگانی که به صورت رسمی توسط آموزش و پرورش در اختیار والدین است که کرایه آنها تعریف شده است و در شورای اسلامی هر شهر نیز به تصویب می‌رسد اما به دلیل محدود بودن زمان در هنگام بازگشایی مدارس گروهی از والدین نیاز خود را از طریق غیررسمی تامین کردند که امکان اعمال نظارت بر حوزه غیررسمی وجود ندارد و چارچوب مشخصی برای آن نداریم ولی اعلام کردیم در هر جای کشور آموزش و پرورش در صورتی که تقاضا داشته باشد از سوی شهرداری‌ها این آمادگی وجود دارد تا ناوگان مورد نیاز را در اختیار قرار دهند.

وی ادامه داد: برخی از مدارس و والدین متاسفانه فرایند سرویس مدارس غیررسمی را برای این چند وقت در دستور کار خود قرار دادند و موارد اعتراض نسبت به دریافت هزینه‌های مازاد و نرخ کرایه سرویس مدارس نیز مربوط به همین بخش است. در حوزه سرویس مدرسه رسمی، زمانی که آموزش و پرورش نیاز هر مدرسه‌ای را به شهرداری اعلام کند، درخصوص راننده سرویس استعلام شده و قیمت براساس نرخ مصوب شده از سوی شورای شهر در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: نرخ کرایه سرویس مدارس با نرخ کرایه معمول حمل و نقل متفاوت است. معمولا برای هر سال تحصیلی بنابر کار کارشناسی که در کارگروه‌های ماده ۱۸ آیین‌نامه حمل و نقل دانش‌آموزی با حضور نماینده آموزش و پرورش، شهرداری و اولیا و مربیان شکل می‌گیرد؛ نرخی به صورت کارشناسی به شورای شهر پیشنهاد می‌شود که پس از تصویب و تایید فرمانداری به عنوان مبنا نرخ کرایه سرویس مدارس قلمداد می‌شود و برای سال تحصیلی آینده قابل استناد و اجرا خواهد بود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اعلام موارد تخلف در افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس گفت: اگر تخلف در نرخ کرایه در حوزه ناوگان رسمی است، والدین در شهرداری شهر مربوطه گزارش تخلف را ثبت کنند و مسئله در کمیته‌های انضباطی بررسی خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

همه سرمایه‌های انسانی استان را به مشورت بطلبید

کشف یک تن و 105 کیلو تریاک در ایست و بازرسی مرصاد

نماینده تبریز: دولت عکس مصوبه مجلس عمل کرد؛ اول ارز ترجیحی را حذف و جامعه را با تنش‌های قیمتی و گرانی مواجه کرد/ وضعیت قابل قبولی در جریان نیست/ بعضی افراد نیازمند که تعدادشان هم کم نیست مشمول این طرح نشدند

مدیرعامل شرکت مس در آستانه تغییر مجدد/ آیا کرمانی ها بختی برای تصدی این شرکت دارند؟

اسحاق جهانگیری: تجربه دوران اصلاحات و دوم خرداد هنوز هم برای جامعه و دولتمردان می‌تواند راهگشا باشد

پیکر محمد علی اسلامی ندوشن از کانادا به نیشابور منتقل می شود

پیش بینی وزش باد و افزایش غلظت ریزگردها در کرمان / آسمان مناطق جنوبی استان غبارآلود می شود

افزایش شیوع فشارخون بالا در کودکان و نوجوانان ایرانی

تکذیب نقل قول از استاندار کرمان در خصوص برکناری فرمانداران و بازنشسته‌ها

دستگیری قاتلان محله شرف آباد کرمان در کمتر از یک ساعت

پربازدید ها

دستگیری قاتلان محله شرف آباد کرمان در کمتر از یک ساعت

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب کارمندان آغاز شد

کشف یک تن و 105 کیلو تریاک در ایست و بازرسی مرصاد

کرونا تقریبا در کل دنیا کنترل شده است

آبله میمون چیست؟

گرد و غبار کرمان را فرا می گیرد

ورود «زبان فرانسه» به مدارس غیردولتی از مهر 1401

دندانپزشک کرمانی از ورود یک جوان به زندان جلوگیری کرد

تکذیب نقل قول از استاندار کرمان در خصوص برکناری فرمانداران و بازنشسته‌ها

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)