کد خبر: ۴۴۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فعال سیاسی:
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.
به گزارش نامه سیدابراهیم رئیسی با شعار‌های انقلابی سکاندار دولت سیزدهم شد، اما به نظر می‌رسد این دولت به سال نخست نرسیده نفسش به شماره افتاده است و حتی در مقابل انتقاد‌ها پاسخ قانع کننده‌ای ندارد که ارائه کند.
حسن رسولی درباره خستگی دولت سیدابراهیم رئیسی از انتقاد‌ها گفت: مجلس و دولت که از یک مشرب سیاسی تعریف می‌شوند، در عمل به وعده‌های انتخاباتی خود با بحران دستاورد مواجه هستند. نیرو‌های این جریان تنها با نقد عملکرد گذشته و دادن قول‌های بسیار بزرگ و امیدبخش در انتخابات توانستند با کمترین درصد مشارکت در سال ۹۸ مجلس و در سال ۱۴۰۰ دولت را در اختیار بگیرند.
وی افزود: امروز آنچه در زندگی واقعی مردم می‌گذرد نه تنها همسوی با وعده‌های معیشتی دولتی‌ها و مجلسی‌ها نیست بلکه کاملا در تعارض با وضعیتی است که آن‌ها وعده کرده بودند. علاوه بر فقدان کارنامه، تشدید گرانی‌ها طی ۹ ماه گذشته بیش از پیش زندگی اقشار مردم را دچار چالش‌های جدی کرده است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: لکنت زبان دولت و مجلس به علت بحران دستاوردی است، این وضعیت مجموعه اصولگرایان یکدست حاضر در مجلس و دولت را با یک چالش جدی رو به رو کرده، علاوه بر این هم دولت و هم مجلس وعده جراحی‌های بزرگ اقتصادی را دادند، غافل از آنکه اتخاذ تصمیمات بزرگ اقتصادی آن هم از نوع جراحی مستلزم «دارا بودن ظرفیت پیش بینی آینده» و «عبور از محدودیت‌های اجباری و موانع فراروی این اقدامات بزرگ و اساسی مثل حذف ارز ترجیحی» است که نیل به این مقصود نیازمند در اختیار داشتن سازمان مدیریت توانمند و کارآمد است.
وی با اشاره به ضعف دولت و مجلس در حوزه برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و مدیریت افزود: در مقابل مطالبات عمومی مردم، مجلس و دولت دائم از روش‌های فرافکنی بهره می‌گیرند و موانع و دشمن‌های موهوم را علت بروز چنین وضعیتی معرفی می‌کنند.
این فعال سیاسی همسو با محمدرضا عارف بیان کرد: اگر دولت هر چه سریعتر نسبت به «تجدیدنظر در راهبرد‌های اساسی» و «به‌سازی و رفع نواقص سازمان خود در حوزه ستاد و صف» اقدام نکند، میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.
رسولی درباره وضعیت رأی دهندگان به سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: اگر بپذیریم فاصله بین وعده‌ها و عملکرد‌ها بحران دستاورد را فراروی دولت قرار می‌دهد، باید قبول کنیم بخشی از بدنه رأی آقای رئیسی که سال ۱۴۰۰ به او اعتماد کردند و بر اثر وعده‌های بهبودخواهانه او به آینده امیدوار شده بودند، در شرایط فعلی اگر انتخاباتی داشته باشیم تعداد آن‌ها به عنوان رأی دهنده به آقای رئیسی کاسته خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولویت در بحث نظارت، حوزۀ آرد و نان است / همه باید کمک کنند تا آرامش در بازار حاکم شود / مدیریت نظارت بر قیمت‌ها باید تشدید شود

مواد شوینده گران نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند

افزایش ۸۷ درصدی نرخ لبنیات/ احتمال کاهش ۳۰ درصدی مصرف در خردادماه

افتخار آفرینی هنرجویان کرمانی در مسابقات کشوری فرش

تعهدات دولت برای جبران آسیب‌های سیل جنوب کرمان انجام می‌شود /عمق عقب ماندگی در رودبارجنوب به اندازه‌ای است که به سادگی جبران نمی‌شود

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان آغاز به کار می‌کند

رأی مجلس به شفافیت؛ سازوکار شفافیت آرا و مذاکرات مجلس، هیات وزیران و شوراها مشخص شد

ارسال گل گاوزبان رابر به کشور های همسایه 

وام ضروری “نوبت پنجم” بازنشستگان کشوری پرداخت شد / تداوم ثبت نام دوره جدید وام تا پایان اردیبهشت

تغییرات کتب درسی از سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اجرا می‌شود

پربازدید ها

فرمانداران شهربابک و ارزوئیه منصوب شدند

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا

برخی مدیران کشور و نمایندگان مجلس یارانه گرفته‌اند / دولت حداکثر ۳ ماه باید یارانه بدهد / برخی کالاها افزایش قیمت نامعقولی داشتند

رأی مجلس به شفافیت؛ سازوکار شفافیت آرا و مذاکرات مجلس، هیات وزیران و شوراها مشخص شد

فرمانداران شهربابک و ارزوئیه منصوب شدند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)