کد خبر: ۴۴۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فعال سیاسی:
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.
به گزارش نامه سیدابراهیم رئیسی با شعار‌های انقلابی سکاندار دولت سیزدهم شد، اما به نظر می‌رسد این دولت به سال نخست نرسیده نفسش به شماره افتاده است و حتی در مقابل انتقاد‌ها پاسخ قانع کننده‌ای ندارد که ارائه کند.
حسن رسولی درباره خستگی دولت سیدابراهیم رئیسی از انتقاد‌ها گفت: مجلس و دولت که از یک مشرب سیاسی تعریف می‌شوند، در عمل به وعده‌های انتخاباتی خود با بحران دستاورد مواجه هستند. نیرو‌های این جریان تنها با نقد عملکرد گذشته و دادن قول‌های بسیار بزرگ و امیدبخش در انتخابات توانستند با کمترین درصد مشارکت در سال ۹۸ مجلس و در سال ۱۴۰۰ دولت را در اختیار بگیرند.
وی افزود: امروز آنچه در زندگی واقعی مردم می‌گذرد نه تنها همسوی با وعده‌های معیشتی دولتی‌ها و مجلسی‌ها نیست بلکه کاملا در تعارض با وضعیتی است که آن‌ها وعده کرده بودند. علاوه بر فقدان کارنامه، تشدید گرانی‌ها طی ۹ ماه گذشته بیش از پیش زندگی اقشار مردم را دچار چالش‌های جدی کرده است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: لکنت زبان دولت و مجلس به علت بحران دستاوردی است، این وضعیت مجموعه اصولگرایان یکدست حاضر در مجلس و دولت را با یک چالش جدی رو به رو کرده، علاوه بر این هم دولت و هم مجلس وعده جراحی‌های بزرگ اقتصادی را دادند، غافل از آنکه اتخاذ تصمیمات بزرگ اقتصادی آن هم از نوع جراحی مستلزم «دارا بودن ظرفیت پیش بینی آینده» و «عبور از محدودیت‌های اجباری و موانع فراروی این اقدامات بزرگ و اساسی مثل حذف ارز ترجیحی» است که نیل به این مقصود نیازمند در اختیار داشتن سازمان مدیریت توانمند و کارآمد است.
وی با اشاره به ضعف دولت و مجلس در حوزه برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و مدیریت افزود: در مقابل مطالبات عمومی مردم، مجلس و دولت دائم از روش‌های فرافکنی بهره می‌گیرند و موانع و دشمن‌های موهوم را علت بروز چنین وضعیتی معرفی می‌کنند.
این فعال سیاسی همسو با محمدرضا عارف بیان کرد: اگر دولت هر چه سریعتر نسبت به «تجدیدنظر در راهبرد‌های اساسی» و «به‌سازی و رفع نواقص سازمان خود در حوزه ستاد و صف» اقدام نکند، میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده‌ها با واقعیت‌ها در سال ۱۴۰۲ که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.
رسولی درباره وضعیت رأی دهندگان به سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: اگر بپذیریم فاصله بین وعده‌ها و عملکرد‌ها بحران دستاورد را فراروی دولت قرار می‌دهد، باید قبول کنیم بخشی از بدنه رأی آقای رئیسی که سال ۱۴۰۰ به او اعتماد کردند و بر اثر وعده‌های بهبودخواهانه او به آینده امیدوار شده بودند، در شرایط فعلی اگر انتخاباتی داشته باشیم تعداد آن‌ها به عنوان رأی دهنده به آقای رئیسی کاسته خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلید تغذیه سالم برای زنان میانسال

اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان راین

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زباله‌گرد‌های شهر کرمان، ساماندهی می‌شوند

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

حذف وعده‌های غذایی موجب کاهش طول عمر می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

۲۰ درصد از دانش‌آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند / نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

از پرستاران گل‌گهر تجلیل شد

پربازدید ها

هیچ فردی با فیلتر کردن موافق نیست/برخی اوقات مسئولان برای جلوگیری از ایجاد ناامنی مجبور می‌شوند محدودیت‌هایی را ایجاد کنند/ 96 نفر از افاغنه در کرمان دستگیر شدند برخی از آنها پول می‌گرفتند و شعارنویسی می‌کردند/ تشکیل 645 پرونده در خصوص حوادث اخیر

روزنامه اعتماد: صدای مردم متکثر است/ می‌توان نظرسنجی کرد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)