کد خبر: ۴۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر فرآوری مجتمع گل‌گهر:
مدیر فرآوری مجتمع گل‌گهر گفت: مدیریت فرآوری این شرکت پنج کارخانه تولید کنسانتره را زیر نظر دارد به نحوی که گل‌گهر بزرگترین تولید کننده کنسانتره آهن کشور می‌باشد، و همچنین یکی از مرغوب‌ترین کنسانتره‌های کشور را نیز تولید می‌کند.

مدیر فرآوری مجتمع گل‌گهر گفت: مدیریت فرآوری این شرکت پنج کارخانه تولید کنسانتره را زیر نظر دارد به نحوی که گل‌گهر بزرگترین تولید کننده کنسانتره آهن کشور می‌باشد، و همچنین یکی از مرغوب‌ترین کنسانتره‌های کشور را نیز تولید می‌کند.

مهندس محمدحسن شکاری در گفتگو با گهر پرس افزود: نظر به اینکه کیفیت سنگ معدن همواره ثابت نیست و از منابع مختلفی تامین می‌شود، تولید کنسانتره‌ای که پارامترهای کیفی بالا، یکنواخت و با کمترین انحراف از استانداردها را داشته باشد، بسیار مهم است.

وی ادامه داد: تولید محصول با کیفیت بالای پایدار و نیز تامین کمیت کنسانتره مورد نیاز داخل و بخش فروش از رسالت‌های اصلی مدیریت فرآوری بوده که تاکنون به خوبی انجام شده است.

شکاری اظهار داشت: عدم تامین سنگ به اندازه کافی و کیفیت مطلوب در منطقه جزو جدی‌ترین چالش‌های شرکت در سالهای اخیر بوده است‌. گرچه در سال ۱۴۰۰ با پی‌گیری مدیران ارشد شرکت، سنگ مورد نیاز کارخانه‌ها تامین شد، اما این چالش هم‌چنان وجود دارد و نیازمند رسیدگی اساسی و رفع پایدار این مشکل است که البته پیگیری برای آزاد سازی پهنه‌های موجود برای تامین سنگ بیشتر و تهیه سنگ از منابع مختلف کشور یکی دیگر از اقدامات شرکت گل‌گهر در این حوزه بوده است.

چالش جدی و دیگر بخش تولید در سال‌های گذشته مساله کمبود برق برای صنایع است که موجب توقفات ناخواسته خطوط تولید و از دست رفتن بخش قابل تاملی تولید برای مجموعه ما نیز بوده که در این زمینه در کنار انجام پیگیری‌های مدیریتی در جهت ساماندهی این مشکل و برنامه‌ریزی حداکثری برای این منظور، شرکت نیز به موازات در پی حل اساسی این چالش و تامین پایدار انرژی در منطقه می‌باشد.

مدیر فرآوری گل گهر گفت: از آنجا که کیفیت متفاوت سنگ در معادن مختلف در هر خط رفتار متفاوتی ایجاد می‌کند، بر مبنای اطلاعات دقیق آزمایشگاهی و مشخصات خطوط تولید و بر اساس شناسایی ویژگی‌های سنگ معادن، سنگ‌ها به گونه‌ای در خطوط تولید توزیع می‌شوند که بیشترین بازدهی و استفاده حداکثری از ریکاوری سنگ و حذف سولفور و دیگر ناخالصی‌ها را داشته باشند. این اقدامات نتیجه بسیار خوبی داشته و باعث شده علاوه بر استفاده از حداکثری توان تولید، هزینه‌های شرکت را نیز کاهش بدهد.

وی درباره عملکرد مدیریت فرآوری مجتمع گل‌گهر بیان کرد: علیرغم اینکه ریکاوری کل سنگ آهن در خطوط در سال گذشته نسبت به سنوات قبل کاهشی بوده و در کنار توقفات ناشی از بی برقی می‌توانست باعث کاهش جدی تولید بشود اما با انجام کارهای مدیریتی و تیمی به موقع مانع کاهش تولید شدیم، و نه تنها برنامه  تولید سال را محقق کرده‌ایم بلکه بیش از  یک درصد نیز از برنامه تولید افزایش داشتیم.

شکاری درباره دستاوردهای بخش فرآوری گفت: در سال ۱۴۰۰ در بخش کنسانتره شرکت گل‌گهر ۲۰ رکورد کمی و ۱۹ رکورد کیفی در زمینه تولید کنسانتره را ثبت کرده ‌است. رکوردهای ثبت شده با وجود همه مشکلات به دلیل نگاه کاملا رقابتی گل‌گهر در تولید محصول با کیفیت است‌.

وی درباره سایر دستاوردهای این بخش گفت: در برنامه‌ریزی توقفات و تعمیرات خطوط تلاش کرده‌ایم حداکثر بهره را از نرم‌افزارهای موجود و بروز ببریم تا یکی از بهترین برنامه‌ریزی‌ها را در این زمینه ارائه دهیم و آماده به کاری خطوط بالا رود.

شکاری گفت: اکنون در تمامی خطوط بالای ۹۰ درصد آماده به کاری داریم که این باعث شده علیرغم کاهش ریکاوری سنگ‌های ورودی، و توقفات ناشی از بی‌برقی برای صنایع کشور برنامه تولید به طور کامل محقق شود.

همچنین در خصوص برنامه تولید سال جاری نیز تمام توان مجموعه فراوری برای محقق کردن برنامه تولید سال و افزایش جدی کیفیت محصول جهت تامین حداکثری رضایت زنجیره فولاد خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تا عصر امروز، منتظر واریز سود سهام عدالت باشید

بانک‌های استان هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کرده‌اند

دوره آموزشی پیشرفته تئاتر در سیرجان به کار خود پایان داد

نماینده جیرفت و عنبرآباد: قالیباف رای می آورد

برنامه‌های چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر در کرمان تشریح شد

روزنامه اصولگرا: قرار است چه اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور می گوید آبرویم را برای جراحی اقتصادی در دست گرفته ام؟

فعالیت دانشگاه‌های استان در حوزه فعالیت‌های فناورانه امری حیاتی است / برقراری تعامل دو طرفه دانشگاه و صنعت

افزایش ساعت کاری ساتنا از امروز

زمینه اشتغال یک هزار جوان فراهم شد / توسعه اشتغال نقش مهمی در کاهش جرایم دارد

اختصاص پاداش به مشترکان کم‌مصرف برق / قبض برق رایگان می‌شود

پربازدید ها

دولت نباید نقش اجرایی در اقتصاد داشته باشد / تنوع‌بخشی به اقتصاد استان ضروری است / بخش خصوصی باید پایه و اساس توسعه باشد

ژاپن ١٠ شرکت خودروسازی دارد که ٩/۵ میلیون خودرو تولید می‌کند؛ ایران ١٨ خودروساز دارد، یک میلیون خودرو تولید می‌کند

اختصاص پاداش به مشترکان کم‌مصرف برق / قبض برق رایگان می‌شود

فعالیت دانشگاه‌های استان در حوزه فعالیت‌های فناورانه امری حیاتی است / برقراری تعامل دو طرفه دانشگاه و صنعت

افزایش ساعت کاری ساتنا از امروز

تا عصر امروز، منتظر واریز سود سهام عدالت باشید

۵۹ شركت دانش‌بنیان در کرمان فعالیت دارند

سهمیه بنزین خردادماه، امشب شارژ می‌شود

بانک‌های استان هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کرده‌اند

حضور گل‌گهر در نخستین رویداد خصوصی‌سازی اقتصاد ایران

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۲ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)