کد خبر: ۴۴۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
یک نشریه خطاب به استاندار کرمان: عدم توسعه‌یافتگی بر سیمای این استان مشهود است
نشریه روشنفکری نوشت: استان کرمان؛ یکی از استان‌ها و مناطق استثنایی این کرۀ خاکی است، بدون اغراق این اقلیم بی‌بدیل به اندازۀ چند کشور، توانمندی و پتانسیل در دل خود جای داده و به هر گوشۀ آن که بنگرید دریایی از نعمات خداوندی خودنمایی می‌کند.

همه سرمایه‌های انسانی استان را به مشورت بطلبید

نشریه روشنفکری نوشت: استان کرمان؛ یکی از استان‌ها و مناطق استثنایی این کرۀ خاکی است، بدون اغراق این اقلیم بی‌بدیل به اندازۀ چند کشور، توانمندی و پتانسیل در دل خود جای داده و به هر گوشۀ آن که بنگرید دریایی از نعمات خداوندی خودنمایی می‌کند، آری دیار کریمان علیرغم کویری بودن بخشی از خاکش؛ یک چهارم باغات کشور را داراست، بهشت معادن است، صنایع معدنی عظیم دارد، طلای سبزش بی‌نظیر است، جنوبش در پاییز و زمستان سفرۀ هموطنان را رنگین می‌کند، آثار تاریخی ثبت‌ شدۀ متعددی دارد، در تابستان وقتی که گندم بریانِ شهداد گرم‌ترین نقطۀ جهان است، خُنکای ارتفاعات رابر، ساردوئیه و جبالبارز، خلخال را به رقابت می‌طلبند. خرما، موقعیت خاص جغرافیایی و ترانزیتی، محصولات جالیزی، مرکبات، گیاهان دارویی، گلابِ ناب و صدها محصول و توانمندی دیگر تنها بخشی از دارایی‌های این استان است.

اما متأسفانه نظر به موارد مطروحه، پهناورترین استان کشور براساس آمار و به گفتۀ استاندار سابق کرمان علی زینی‌وند، از فقر غیرقابل تصوری رنج می‌برد و عدم توسعه‌یافتگی بر سیمای این استان مشهود است. اما اگر به درستی بنگریم چرا دیار خواجو و شاه نعمت‌الله با این حجم از مواهب خدادادی در داشتن خانوار‌های تحت پوشش کمیتۀ امداد و افراد زیر خط مطلق فقر، دارای رکورد است و چرا برخی جوانان این استان برای کار و زندگی به استان بی‌آب و علف یزد کوچ می‌کنند؟ که قطعاً جواب آن در عدم مدیریت صحیح منابع استان و وجود بیماری کُشندۀ سیاست‌زدگی در بین مدیران و شخصیت‌های تأثیرگذار استان نهفته است و هرگز این استان بزرگ و کلیدی به جایگاه واقعی خود نخواهد رسید مگر اینکه تمامی شخصیت‌های اثرگذارش، مجمع نمایندگانش و در رأس همه استاندارش به‌عنوان مدیر ارشد استان، تلاش کند که سیاست و تقابل جریانات فکری را فقط برای ایام انتخابات کنار بگذاریم و برای پیشرفت استان واژگان سخیفی همچون: منطقه‌گرایی، چپ و راست، بومی و غیربومی و... را حذف کرده و سرمایه‌های انسانی بزرگ این ابراستان همانند: مجید انصاری، سیدمحمود دعایی، محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری، سیدحسین مرعشی، محمدرضا باهنر، محمدعلی کریمی و... را به گود کمک و مشورت طلبیده و حداقل در دهۀ پیشِ رو، به توسعه‌یافتگی حداقلی که شایستۀ مردم صبور و نجیب این استان است برسیم.
شایان ذکر است از اول انقلاب تاکنون ما هرگز شاهد چنین حاکمیت یکدستی در همۀ سه قوه، نهادهای انقلابی، نیروهای نظامی و انتظامی، صدا و سیما، تریبون‌ها و... نبودیم، پس نتیجه می‌گیریم هیچ بهانه‌ای برای وجود کارشکنان از سوی مدیریت ارشد استان پذیرفتنی نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

22  تیم امدادونجات در جستجوی مادر و فرزندان مفقود شده در جنوب کرمان

عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی موجب محرومیت از معافیت‌های قانونی می‌شود

کاهش قیمت مواد مخدر «شیشه» به پایین‌ترین سطح خود

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

مشمولان غایب در صورت قبولی در آزمون سراسری حق ثبت‌نام ندارند

امکان ثبت شکایات مردمی در خصوص تسهیلات فرزندآوری و ازدواج

روند افزایش دما در کشور ادامه دارد / ماندگاری هوای گرم تا اوایل هفته آینده

تزریق دوز یادآور واکسن کرونا تا شهریورماه / تعداد مبتلایان کرونا با شیب ملایم در حال افزایش است

پربازدید ها

سیدحسین مرعشی: تجربه یکدست شدن حاکمیت مثبت نبود/ نظریه کسانی که می‌گفتند بگذاریم خودشان سرکار بیایند تا مسائل کشور در حوزه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حل شود، باطل شد/ دولت پالس‌هایی داد که قیمت تمام‌ شده هر چیزی بالا رفت

کلیات«طرح ساماندهی استخدام کارکنان »دولت تصویب شد

اینستاگرام و واتس‌اپ در یک قدمی فیلتر شدن در ایران!

بخش عمده‌ای از شرایط بسیار سخت فعلی برای مردم و دولت ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بحران هسته‌ای کشور است/ هر اقدام اصلاحی باید با تاب‌آوری جامعه هماهنگ باشد/ اصلاح ساختاری باید با هدف تجهیز منابع برای رشد و توسعه شتابان و فراگیر و پایدار کشور باشد/ مردم ایران با رگ و خون و پوست خود پیوند بین معیشت با روابط خارجی کشور و رفع تحریم‌ها را حس کرده‌اند

کیهان به نقل از روزنامه روسی: ایران آماده است از یکی از اصلی‌ترین مطالبات خود در مذاکرات احیای برجام، در مورد سپاه چشم‌پوشی کند

اراده سیاسی در تهران و واشنگتن برای توافق شکل گرفته

مذاکره کننده ارشد امریکا امروز به قطر می رود، علی باقری فردا

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)