کد خبر: ۴۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
آیین اختتامیه جشنواره ملی آواها و نواهای سردار مقاومت شامگاه سوم خرداد برگزار شد.

آیین اختتامیه جشنواره ملی آواها و نواهای سردار مقاومت شامگاه سوم خرداد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، آیین اختتامیه جشنواره ملی آواها و نواهای سردار مقاومت با حضور مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، رئیس حوزه هنری استان، رئیس ستاد هماهنگی و ترویج مکتب شهید سلیمانی و جمعی از مسئولان استان و هنرمندان، شامگاه ۳ خردادماه در کرمان برگزار شد.

محمدرضاعلیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم بیان کرد: خدا را شاکریم که در سایه الطاف الهی و به یمن نام و مرام اسوه‌ی شجاعت و مهر، فرمانده‌ی قلب‌ها، سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توفیق نیل به اختتامیه جشنواره آواها و نواهای سردار مقاومت حاصل آمد. امیدواریم جشنواره فوق در تحقق اهداف و منویات آرمانیش در راستای معرفی و معرفت آن شهید وارسته به عنوان گامی هرچند کوچک دارای تبعات موثر و ماندگار باشد.

وی حضور و استقبال چشمگیر اقشار گوناگون در این جشنواره را دلگرم کننده و شاخص بارز ارادت و دلبستگی مردمی به ارزش‌های دینی و مبانی فاخر فرهنگ جهاد و شهادت دانست و گفت: به یقین تقارن و تلاقی سالروز آزاد سازی خرمشهر با اختتامیه این جشنواره، اتفاق زیبایی است که جریان افتخارآمیز رهایی خونین شهر را تجلی می‌کند.

علیزاده با بیان اینکه جشنواره آواها و نواهای سردار مقاومت هنگامه‌ای شیرین در راستای تکریم سرشت و سرنوشت سردار سلیمانی است، افزود: ارسال یک‌هزار و ۱۴۳ اثر به جشنواره ملی آواها و نواهای سردار مقاومت با مضامین خاص و متنوع و در قالب‌های سرود، آکاپلا، تواشیح و کارهای چند زبانه، ۲۸ مقاله و تعداد زیادی آهنگ، فرآیندی ظریف، خوش بنیان، آهنگین و موزون را پدید آورد.

وی ادامه داد: هرچند در پایان جشنواره ۱۰ اثر برگزیده معرفی می‌شود اما بازتابی گسترده از ظرفیت و قالب هنری وسیع و متنوع است؛ حجم اقبال و استقبال عموم مردم، نویدبخش تداوم و پویایی جشنواره در جهت ترویج فرهنگ و مکتب سلیمانی است که در حوزه‌ی تخصصی آواها و نواهای مقاومت تعریف می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: امیدواریم این جشنواره بتواند با حمایت مردم و مسئولین ذیربط، در رسیدن به رسالت خطیر خود از جمله نشر و ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و شجاعت، ارتقاء روحیه جهادی، نوع دوستی و وطن پرستی توفیق داشته و در دستیابی به آرمان‌ها و منویاتش برای ارج نهادن به ارزش‌های دینی و معنوی به خصوص بر مبنای ویژگی‌های شهید سلیمانی، شناسایی جوانان علاقه‌مند و خلاق، کشف استعدادهای نو و حمایت از آن‌ها و تولیدات فاخر در این سمت و سو سربلند باشد.

حامد منیری مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه امیدواریم جشنواره آواها و نواهای سردار مقاومت با محتوای انقلابی و ایرانی اسلامی تداوم یابد، گفت: اعتقاد داریم قرآن مفاهیم ظریف، دقیق و هنرمندانه‌ای دارد و جشنواره ملی آواها و نواهای سردار مقاومت توانست این مفاهیم را معرفی کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ارتباط مستقیم سربازان و خانواده‌های آنها با مسئولان وظیفه عمومی

شناسایی و حل مشکلات دختران بازمانده از تحصیل/ احیای حمایت تغذیه‌ای دانش‌آموزی

عامل تهديد و اخاذي از بانوان در فضاي مجازي دستگیر شد

۴ واحد بنگاه معاملاتی خودرو در شهر کرمان پلمب شد

نگرانی از صعود دوباره کرونا / کاهش موارد مرگ در ایران طی هفته آینده

بلیت اربعین را گران‌تر از ۶ میلیون تومان نخرید، حتی ۱ ریال

مصرف روزانه انگور به افزایش طول عمر کمک می کند

برداشت سه میلیاردی توسط دوست قدیمی

افزایش مجدد حقوق، در دستور کار دولت قرار گرفت

شرایط خروج بدون وثیقه مشمولان غیرغایب برای زیارت عتبات‌ عالیات

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)