کد خبر: ۴۴۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای سال تحصیلی جدید میزان شهریه دریافتی در مدارس غیردولتی، حداکثر ۳۵ درصد افزایش خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای سال تحصیلی جدید میزان شهریه دریافتی در مدارس غیردولتی، حداکثر ۳۵ درصد افزایش خواهد داشت.

رضا رضایی ضمن تاکید بر تکریم ارباب رجوع اظهارداشت: ضرورت دارد مدیران و روسای آموزش و پرورش گاهی در جلسات مدیران مدارس در حد توان حضور پیدا کنند.

به گزارش گفتار نو به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، وی افزود: زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم تحت هیچ شرایطی حتی تعطیلی مدارس در اثر هجوم ریزگردها، آلودگی هوا و... تغییر نمی‌کند و تمامی کتاب‌های درسی هم باید تا پایان مرداد 1401 باید  توزیع شوند.

رضایی تصریح کرد: همکاری با قرارگاه‌های جهادی به منظور شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و بی‌بضاعت، شناسایی مدارس سنگی، تهیه اقلام آموزشی و پوشاک، شناسایی مشکلات و کمبودها و تلاش برای رفع آنها با بهره‌مندی از ظرفیت‌های استان ضرورت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مقتضی است اهتمام ویژه‌ای برای اجرای مطلوب طرح سنجش صورت گیرد، از ظرفیت بسیج فرهنگیان برای ریشه‌کنی بیسوادی می‌توان بهره برد.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت دانش‌آموزی زمینه‌ساز غنی‌سازی اوقات فراغت است، پیگیری زیارت اولی‌ها باید انجام شود، نرخ پوشش واقعی تحصیلی در همه دوره‌ها باید مدنظر باشد و نرخ ترک تحصیل دانش‌آموزان کم شود.

رضایی با بیان این که توزیع متوازن رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: ساخت هنرستان‌های کنار کارخانه‌ها و جبران ترک تحصیل آشکار و پنهان و جبران عقب ماندگی‌های تحصیلی باید انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهارداشت: برای اجرای مطلوب پروژه مهر باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد، دبیر پروژه مشخص شود، برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده مشکلات و تنگناهای آموزشی در کارگروه‌های امکانات و تجهیزات مدارس، ساماندهی، بهسازی و کتب، توجیه و تبلیغ، سلامت و تندرستی و نظارت بررسی شود.

رضایی بیان کرد: در سال گذشته 580 میلیارد تومان از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای تجهیز مدارس واریز شده، پایگاه‌های ورزشی در بعضی از استان‌ها دایر شده در شهرستان‌های ما هم باید راه‌اندازی شوند، جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، جذب خالص پایه اول ابتدایی که مهمترین کار ما در دوره ابتدایی است باید در اولویت باشد.

وی تاکید کرد: کودکان صاحب کرامت هستند، اعتماد به نفس دانش‌آموزان با القای معضل محرومیت به آنها نباید گرفته شود، قبل از امتحانات فضای تکثیر باید قرنطینه شود و به همراه داشتن گوشی تلفن همراه در حوزه امتحانی ممنوع است، نظارت بر فرایند امتحانات باید توسط کارشناسان بازرسی و حراست انجام شود، امتحانات پایه دوازدهم نباید تحت هیچ شرایطی جا به جا شود و حوزه‌های امتحانی زیر 10 نفر دانش‌آموز نباید وجود داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدیران مدارس مهمترین رکن مدارس هستند، بازنگری در انتصاب مدیران مدارس باید انجام شود؛ در انتصاب‌ها دقت لازم باید صورت گیرد که تخصص و توانایی لازم را داشته باشند، هیچ وجه نقدی نباید توسط مدیران دستی گرفته شود.

رضایی تصریح کرد: درخصوص ابلاغ‌های صوری مراقبت باید انجام شود، ساماندهی را با حذف کدهای اضافه باید درست کنیم، در زمینه نیروی انسانی در نهضت سوادآموزی و در زمینه خرید خدمات آموزشی رعایت عدالت شود.

وی افزود: مقرر است 32 هزار نفر از دستگاه‌های اجرایی دیگر وارد آموزش و پرورش شوند، 22 تیر 1401 آزمون طرح مهرآفرین و نیروهای قرآنی برای تبدیل وضعیت انجام می‌شود، آیین‌نامه اجرایی مدارس ابلاغ شده و به کارگیری نیروی آزاد در آموزش و پرورش ممنوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: نقل و انتقالات داخل استان به استان واگذار شده ساماندهی نیروی انسانی باید به گونه‌ای باشد تا اول مهر کلاسی بدون معلم نباشد، در نقل و انتقالات اولویت اول دانش‌آموز و اولویت دوم رضایت معلم است، تعادل نیرو را در استان باید رعایت کنیم.

رضایی با اشاره به ضرورت تجلیل از معلمان پیشگام و تاثیرگذار، ادامه داد: استفاده از فضاهای فرهنگی را باید برای دختران گام دوم انقلاب جدی بگیریم، جشنواره‌های علمی، فرهنگی و ورزشی برگزار کنیم تا همکاران برتر معرفی شوند.

وی بیان کرد: همایش خیران مدرسه ساز باید باشکوه برگزار شود، برای دیدار دانش‌آموزان نخبه با مراجع برنامه‌ریزی شود، جلسه‌هایی با متخصصان حوزه و دانشگاه برگزار شود، استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران به عنوان بازوی آموزش و پرورش می‌تواند اثربخش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: جدی گرفتن عفاف و حجاب در مدارس دخترانه  بسیار مهم است، از معلم زن برای دانش‌آموزان پسر پایه‌های پنجم و ششم نباید استفاده شود، انعقاد تفاهم‌نامه با کانون‌های فرهنگی-هنری مساجد و تشکیل جلسات شورای مالی ادارات باید در دستور کار قرار گیرد.

رضایی با بیان این که استفاده از بخاری نفتی در مدارس ممنوع است، گفت: رتبه‌بندی معلمان به زودی اجرا می‌شود، به زودی بیمه جدیدی برای فرهنگیان انتخاب و همه بیمه‌ها ساماندهی می‌شود، همکارانی که نیاز به وام دارند برای دریافت تسهیلات معرفی شوند، در زمینه تجاری‌سازی املاک با رئیس اداره حقوقی، املاک و حمایت قضایی کارکنان مشورت حقوقی گرفته شود.

وی ادامه داد: پاداش پایان خدمت بازنشستگان پایان تیرماه پرداخت می‌شود، در زمینه توسعه مدارس غیردولتی رتبه دوم کشور را داریم، نظارت بر مدارس غیردولتی مثل سایر مدارس ضروری است، در هیچ مدرسه‌ای نباید شاهد تنبیه بدنی باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

22  تیم امدادونجات در جستجوی مادر و فرزندان مفقود شده در جنوب کرمان

عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی موجب محرومیت از معافیت‌های قانونی می‌شود

کاهش قیمت مواد مخدر «شیشه» به پایین‌ترین سطح خود

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

پایش مستمر مصرف برق ادارات درکرمان / برق حدود ۵۰ دستگاه و سازمان قطع شد

مشمولان غایب در صورت قبولی در آزمون سراسری حق ثبت‌نام ندارند

امکان ثبت شکایات مردمی در خصوص تسهیلات فرزندآوری و ازدواج

روند افزایش دما در کشور ادامه دارد / ماندگاری هوای گرم تا اوایل هفته آینده

تزریق دوز یادآور واکسن کرونا تا شهریورماه / تعداد مبتلایان کرونا با شیب ملایم در حال افزایش است

پربازدید ها

22  تیم امدادونجات در جستجوی مادر و فرزندان مفقود شده در جنوب کرمان

کهنوج و جیرفت گرم‌ترین مناطق کرمان / روند افزایش دما در کرمان ادامه دارد

تاکید استاندار کرمان به فرمانداران برای سرکشی از روستاها / ارتباط مدیران مسئول با مردم باید حفظ شود

لزوم نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی / قصور مدارس و دریافت شهریه بیشتر را گزارش دهید

نیاز استان کرمان به تجهیز امکانات نوین برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر

فوت سرباز وظیفه در سانحه تصادف

هشدار نسبت به طغیان بیماری تب کریمه کنگو

استخر بدون حفاظ، جان کودک یک و نیم ساله منوجانی را گرفت

کشف 10 تن شکر احتکار شده در کرمان

اوج گرما تا نیمه مرداد / خبری از باران نیست؟

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)