کد خبر: ۴۵۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون پاسخگویی به شکایات اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری کلاس‌های فوق برنامه در مدارس اختیاری بوده و ملزم کردن دانش‌آموزان و اولیا در موعد ثبت‌نام و پس از آن به شرکت در کلاس‌های فوق برنامه به صورت اجباری و اخذ وجوه آن ممنوع است.

معاون پاسخگویی به شکایات اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری کلاس‌های فوق برنامه در مدارس اختیاری بوده و ملزم کردن دانش‌آموزان و اولیا در موعد ثبت‌نام و پس از آن به شرکت در کلاس‌های فوق برنامه به صورت اجباری و اخذ وجوه آن ممنوع است.

به گزارش ایلنا، جلسه ویدئو کنفرانس این اداره کل با روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانها جهت بررسی اقدامات استانها درخصوص ستاد ثبت‌نام و رفع موانع احتمالی و تسریع و تسهیل امور تشکیل شد.

در این جلسه هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات با بیان اینکه هویت دادن به نقش مؤثر رؤسای ادارات در استان‌ها و مناطق باعث می‌شود فرایندها به شکل دقیق‌تری اجرایی ‌شود، گفت: براساس گزارش‌های دریافتی دستورالعمل ثبت‌نام در استان‌ها  بومی‌سازی شده و جلسات ستاد تشکیل‌شده است.

وی افزود: آنچه که امسال در بحث ثبت‌نام مورد انتظار است تکریم ارباب‌رجوع و حفظ شأن مردم است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد ضمن این‌که وظیفه اصلی ما ثبت‌نام هست اما همراهی و همدلی با سایر واحدها به‌منظور جلب مشارکت در همه حوزه‌ها مورد انتظار است و تخلفات هم لازم است مستندسازی شده و با اهتمام و جدیت بیشتری برخورد شود و با اشرافیت اطلاعاتی بتوانیم شعار ثبت‌نام امسال را محقق سازیم.

هاشمی ادامه داد: به هر میزان که در حوزه پیشگیری وارد شویم مدیریت راحت‌تری خواهیم داشت محدوده‌بندی مدارس امری ناگزیر است و باید با مدیریت درست آن را به‌ نحو شایسته اجرا کرد. تنظیم‌گری روابط در استان‌ها برعهده رؤسای ادارات ارزیابی عملکرد است که با برنامه‌ریزی و مدیریت در دبیری شورای معاونین و پیگیری‌های لازم می‌توانیم سایر واحدها را همدل و همراه کنیم.

در ادامه سلیمی، معاون نظارت اداره کل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مؤثر نظارت را، اقتصادی بودن آن دانسته به این معنا که عواید و سود نظارت باید بیشتر از هزینه‌های  آن باشد.

وی تاکید کرد: دریافت وجوه در فصل ثبت نام و عدم رعایت صحیح محدوده‌بندی از مسائل حساس و کلیدی در امر ثبت‌نام است که لازم است با تدابیر پیشگیرانه این چالش‌ها حل و فصل شود. وی رؤسای ادارات آموزش‌وپرورش استان‌ها را به جلوگیری از افراط‌ و تفریط دعوت نموده و خاطر نشان کرد: نقطه ثقل ثبت‌نام سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ انجام  نظارت صددرصدی و نظرسنجی از اولیا به روش هوشمند می‌باشد.

  سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اولویت قرار دادن مدارس ابتدایی در نظارت‌ها، عنوان کرد : لازم است تدوین برنامه‌ها و انجام بازخوردهای به موقع و سریع منجر به اصلاح فرایندها شده و بسیاری از مشکلات حل و فصل شود. لازم است همه رؤسای ادارات به قوانین و مواد مندرج در دستورالعمل دقت نظر کافی و وافی داشته و با نظارت منعطف و روان به شعار نصیب برابر آموزشی دست پیدا کنیم .

همچنین نصیریان، معاون پاسخگویی به شکایات اداره کل درخصوص حق ثبت مدارس هیأت امنایی اظهار داشت: با توجه به مصوبه مدارس هیأت امنایی اخذ حق ثبت مدارس فوق صرفا پس از تشکیل انجمن اولیا و مصوب کردن آنها امکان‌پذیر است، لذا در موعد ثبت‌نام اخذ هرگونه وجهی در این خصوص ممنوع است .

وی افزود: همچنین برگزاری کلاس‌های فوق برنامه در مدارس اختیاری بوده و ملزم کردن دانش‌آموزان و اولیا در موعد ثبت‌نام و پس از آن به شرکت در کلاسهای فوق برنامه به صورت اجباری و اخذ وجوه آن ممنوع است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بخش عمده‌ای از شرایط بسیار سخت فعلی برای مردم و دولت ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بحران هسته‌ای کشور است/ هر اقدام اصلاحی باید با تاب‌آوری جامعه هماهنگ باشد/ اصلاح ساختاری باید با هدف تجهیز منابع برای رشد و توسعه شتابان و فراگیر و پایدار کشور باشد/ مردم ایران با رگ و خون و پوست خود پیوند بین معیشت با روابط خارجی کشور و رفع تحریم‌ها را حس کرده‌اند

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره سردار سلیمانی شد

مذاکره کننده ارشد امریکا امروز به قطر می رود، علی باقری فردا

وزیر دادگستری: تاریخ ۳۱ اردیبهشت مبنای قیمت‌گذاری کالاهاست / قیمت‌ها باید به نرخ آن زمان برگردد

آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن از ۱۵ تیر

اینستاگرام و واتس‌اپ در یک قدمی فیلتر شدن در ایران!

اقدامات اورژانسی هنگام سکته مغزی

مجازات تقلب کنندگان در امتحانات نهایی اعلام شد

اراده سیاسی در تهران و واشنگتن برای توافق شکل گرفته

آغاز پیش ‌ثبت‌نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۰ تیرماه / سالمندان بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و قلبی و عروقی ثبت‌نام نکنند

پربازدید ها

تاکید استاندار کرمان به فرمانداران برای سرکشی از روستاها / ارتباط مدیران مسئول با مردم باید حفظ شود

سیاه‌دانه، کاهنده التهابات درونی بدن

ویتامین D بخورید اما زیاده‌روی نکنید/ چهار عارضه جانبی مصرف بیش از حد ویتامین D

لزوم نصب شهریه روی تابلو مدارس غیردولتی / قصور مدارس و دریافت شهریه بیشتر را گزارش دهید

کهنوج و جیرفت گرم‌ترین مناطق کرمان / روند افزایش دما در کرمان ادامه دارد

کشف 10 تن شکر احتکار شده در کرمان

اوج گرما تا نیمه مرداد / خبری از باران نیست؟

معاون آموزش و پرورش: دبیران مرد حق تدریس در دبیرستان دخترانه را ندارند

افزایش مبتلایانِ تب کریمه کنگو به ۳۴ نفر/ ۲ نفر جان باختند / به هیچ عنوان دام در منازل و معابر عمومی ذبح نشود

گرد و غبار مهمان شرق و جنوب کرمان  

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

رد صلاحیت‌ها در 1400 بی‌سابقه بود/ جبهه اصلاحات قبل از انتخابات 9 نامزد معرفی کرد حتی یک نفر از آنان تائید نشد/ پروژه ناامید کردن مردم در انتخابات 98 به پیروزی رسید/ اصلاح طلبان از اصلاح طلبی عدول نکنند/ افرادی که می گفتند چه فرقی بین همتی و رئیسی است به‌مرور می‌فهمند که تفاوت‌ها چیست/ توصیه‌ام به اصلاح‌طلبان مطلق‌گرا این است که بلند فکر نکنند   ( نظر)

مردی که خلاصه نام خود است   ( نظر)

خواننده قطعه معروف «آمده‌ام ای شاه پناهم بده» درگذشت   ( نظر)