کد خبر: ۴۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه وزارت کار به فردی با تجربه و آگاه به حوزه روابط کار نیاز دارد، از سرپرست وزارت کار خواست تا به جای انتصاب و تغییر در این وزارتخانه درصدد پیگیری مشکلات و مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگان باشد که بخش اعظمی از جامعه هدف این وزارتخانه را تشکیل می‌دهند.

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه وزارت کار به فردی با تجربه و آگاه به حوزه روابط کار نیاز دارد، از سرپرست وزارت کار خواست تا به جای انتصاب و تغییر در این وزارتخانه درصدد پیگیری مشکلات و مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگان باشد که بخش اعظمی از جامعه هدف این وزارتخانه را تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، ناصرچمنی، در ارزیابی انتصاب سرپرست جدید وزارت کار و اولویت‌های قابل پیگیری در این وزارتخانه توسط وی، اظهار کرد: ایشان با وجود سرپرستی، وظایفی که یک وزیر باید انجام بدهد را می‌تواند دنبال کند ولی توصیه ما این است که وارد انتصابات نشود و وقت خود را صرف این مساله نکند.

وی افزود: مشکلات و مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگان با انتخاب و انتصاب فرد جدید از بین نمی‌رود و باید تلاش کنیم تا این مسایل برطرف شود لذا ایشان یا هر فردی که وزیر کار می‌شود، باید اتفاقات بد و تلخی که طی ۳۰۰ روز اخیر افتاده تکرار نکند و در مقابل اقدامات مثبت را ادامه دهد تا به اتفاقات خوب منجر شود.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: آقای زاهدی وفا رزومه خوبی دارند ولی باید کار اجرایی ایشان را ببینیم. کسی که وزیر کار می‌شود باید شناخت کافی از کار وزارت کار و حوزه کار داشته باشد. اصولا برای چنین وارتخانه‌هایی کسانی انتخاب می‌شوند که به سیستم کار در آن تجربه نزدیک داشته باشند و انتخاب آقای عبدالملکی نشان داد که هر کسی نمی‌تواند وزیر کار باشد حتی اگر دنبال جوانگرایی باشیم.

چمنی گفت: برخی وزارتخانه‌ها آنقدر مهم و حساس هستند که معتقدم صرف جوانگرایی در آنها ممکن است منطقی و عقلانی نباشد. باید تجربه‌مند بود و نسبت به حوزه روابط کار و مسایل و مشکلات کارگران و بازنشستگان اشراف کامل داشت.

وی درعین حال توصیه کرد: از ابتدای شروع به کار این نگاه در وزارت کار دنبال نشود که همه کسانی که مشغول کارند تاریخ مصرفشان تمام شده و باید نفرات جدید گذاشت بلکه آنها هم سالها در این مجموعه بوده و تجربه کسب کرده‌اند بنابر این نباید به بهانه تحول در وزارتخانه افراد را تغییر و جابه جا کنیم و افراد بی‌تجربه را جایگزین کنیم.

به اعتقاد این فعال کارگری، در مدت ۳۰۰ روزی که وزیر سابق کار در این وزارتخانه حضور داشت به جای پرداختن به مسایل اصلی در حوزه کار و کارگران و بازنشستگان، به مباحث حاشیه‌ای پرداخته شد و علیرغم آنکه وزارت کار را به دلیل ارتباط گسترده مردم وزارت مردم خطاب می‌کرد، وقت خود را درگیر انتصابات و تغییرات در وزارتخانه و زیرمجموعه‌ها کرد.

چمنی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت کشور را کارگران و خانوارهای کارگری تشکیل می‌دهند و حدود ۴ میلیون نفر نیز بازنشسته تامین اجتماعی هستند. بنابر این آگاهی به مسایل و مشکلات کارگری و جامعه بازنشسته اهمیت بسیاری دارد.

وی گفت: از آن طرف انتصابات صورت گرفته در تامین اجتماعی نیز باعث شد تا تصمیمات چندان درستی در حوزه بازنشستگان گرفته نشود، اگر چه تلاش و نیت این بود که تحولی در سازمان ایجاد شود ولی بحث اشراف به حوزه و گرفتن تصمیمات مناسب است و دیدیم که در بحث افزایش حقوق بازنشستگان، سازمان مصوبه شورای عالی کار را با فشار رسانه‌ها و تشکل‌ها پذیرفت وگرنه افزایش ۱۰ درصدی در حقوق بازنشستگان حداقل بگیر اعمال می‌شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نشانه‌های کلسترول بالا روی پوست

تاکنون موردی از آبله میمون در کشور نداشته‌ایم / شناسایی ٣٩ مورد مشکوک به آبله میمونی در ایران

دمای فهرج و شهداد به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید

کاهش ۳۰ درصدی مصرف ماکارونی/ تحریم‌ها بسیاری از بازارها را گرفت

سه بنگاه مشاور املاک به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شدند / با بنگاه‌های بدون مجوز برخورد می شود

فروش بلیت هواپیما بر اساس نرخ دلار ممنوع شد

مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند

دستگیری سارقان کش رو زن در کرمان

آیین‌نامه تسهیل پرداخت وام ازدواج ابلاغ شد

تب کریمه کنگو، واکسن ندارد/ریشه‌کنی این بیماری امکان‌پذیر نیست

پربازدید ها

وام‌های زوجین باید ۱۵ روزه و فقط با یک ضامن باشد / با بانک‌های متخلف برخورد می‌شود / همه اماکن ورزشی و فرهنگی ادارات کشور در اختیار زوجین قرار بگیرد

افزایش بیش از 30 درصدی اجاره‌بها؛ اجاره‌نشین‌های کرمانی دیگر خوش‌نشین نیستند

مبلغ جدید وام ضروری بازنشستگان اعلام شد

درخواست صنایع کنسرو برای افزایش قیمت رب گوجه و تن ماهی / دولت هیچ نظارتی بر روی مواد اولیه این دو محصول ندارد

آخرین موضع همتی درباره روش تامین مالی/ دولت در حال استقراض غیر مستقیم است

افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت میوه/ در طول دهه 90، میزان مصرف میوه و سبزیجات مردم ایران حدود 55 درصد کاهش یافته است!

افزایش ۲۴۷ درصدی قیمت روغن نباتی در یک ماه اخیر

آیین‌نامه تسهیل پرداخت وام ازدواج ابلاغ شد

بانک مرکزی: خدمات بانکی به اتباع خارجی مجاز ارائه می‌شود

مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)