کد خبر: ۴۵۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت فقط می‌تواند از طریق حل مسائل اقتصادی مردم را نسبت به اقدامات خود امیدوار نگه‌دارد.

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت فقط می‌تواند از طریق حل مسائل اقتصادی مردم را نسبت به اقدامات خود امیدوار نگه‌دارد.

به گزارش ایلنا، حسین کنعانی‌مقدم فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که حجت‌الله عبدالملکی اعلام کرد که به دلیل افزایش هماهنگی میان ارکان دولت تصمیم به استعفا گرفته، رئیس دولت باید چه کارهایی انجام دهد تا هماهنگی و انسجام میان نیروهای دولت افزایش پیدا کند، گفت: این یک اشکال ساختاری است و اکثر وزرا به دلیل آنکه کار تیمی با یکدیگر انجام نداده‌اند در زمان تشکیل دولت فراخوانده شده و از مجلس رای اعتماد گرفتند و این عدم‌هماهنگی و اختلاف سلیقه‌ها خواه یا ناخواه خود را بعد از مدتی در مسائل اجرایی و کار عملیاتی نشان می‌دهد. دولت برای هماهنگی بیشتر بعد از یک سال ارزیابی را انجام می‌دهد، آن‌هایی که ضعیف یا با سیاست‌های کلی هماهنگ نیستند را کنار گذاشته، استعفا می‌دهند یا توسط مجلس استیضاح می‌شوند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که قابلیت اصلاح در داخل دولت وجود دارد و ناکارآمدها باید کنار رفته و کارآمدها سر کار بروند.

وی افزود: اما به نظر می‌رسد به دلیل آنکه وزیری بر سر کار می‌آید و یک سال تلاش می‌کند مهره‌ها را تغییر دهد، سیاست‌های مختلف را عوض کند و آزمون و خطاهایی را انجام دهد، بعد از یک سال تمام هزینه‌هایی را که برای این تغییرات انجام داده به دوش مردم افتاده و آن‌ها باید تقاص انتخاب غلط را بدهند درصورتیکه نباید اینطور باشد.

کنعانی‌مقدم در پاسخ به این سوال که چه مسائل دیگری باید دخیل باشد تا هماهنگی و انسجام به همراه برنامه بیشتر باشد، گفت: وزارت کار یک وزارت کلیدی است که همه وزرا با تصمیمات این وزارتخانه در ارتباط هستند. وزیر کار باید یک فرد بسیار قوی باشد. زیرا طیف وسیعی از بازنشستگان، کارگران، کارکنان، کارمندان، قوانین کار و خیلی از مسائل دیگر شامل این وزارتخانه می‌شود. به نظر می‌رسد برای این وزارت‌خانه باید تیم قدرتمندی که به مسائل اقتصادی، اجتماعی، کارگری، اشتغال‌آفرینی آشنایی و هماهنگی کامل دارد به آنجا برود وگرنه این مشکل با رفتن یک وزیر و آمدن یک وزیر حل نمی‌شود.

کنعانی مقدم در خصوص لزوم تغییرات بعدی در کابینه و ارتباط آن با معطل ماندن مسائل معیشتی مردم گفت: وقتی وزیری یک وزارت‌خانه مهم را در اختیار می‌گیرد و بعد از یک سال استیضاح یا استعفا می‌دهد، آن وزارت‌خانه و تمام مرتبطین آن با مسائل اقتصادی تحت تاثیر قرار می‌گیرند. عدم ثبات در مدیریت قطعا ضربه‌اش را به معیشت و اقتصاد مردم و سیاست کلان می‌زند.

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید بازبینی جدی در وزارت‌خانه‌های کلیدی خود به ویژه در بخش اقتصادی داشته باشد. زیرا در حال حاضر پاشنه آشیل دولت، مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است. اگر دولت نتواند این مشکلات را حل کند، با این شعارهایی که در مسائل مختلف می‌دهد محبوبیت خود را در بین مردم از دست می‌دهد. بنابراین دولت فقط می‌تواند از طریق حل مسائل اقتصادی مردم را نسبت به اقدامات خود امیدوار نگه‌دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزارت بهداشت: آمار کرونا صعودی شد

جاده های جنوب کرمان رصد الکترونیکی می شوند

خیرین در تأمین تغذیه مورد نیاز دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند/ لزوم غربالگری و شناخت بیماری‌های پنهان در مدارس

سلامت دهان و دندان، سرمایه‌گذاری روی سلامت کل بدن است

بازدید از موزه‌های کرمان برای زوج‌های جوان رایگان است

بیمه‌ها بروکراسی اداری در پرداخت خسارت‌ها را کاهش دهند / تمکین از دستورات قضایی از سوی بیمه‌ها ضروری است

مرغ ۹ هزار تومان ارزان شد

پیش بینی وزش باد و گردوخاک در اکثر مناطق کرمان

وزیر بهداشت: الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)