کد خبر: ۴۵۲۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با ارائه آخرین وضعیت جذب اسناد خزانه استان گفت: از ۱۰۵۴ میلیارد تومان اسناد خزانه استانی ابلاغی در سال ۱۴۰۰ تاکنون 45 درصد جذب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با ارائه آخرین وضعیت جذب اسناد خزانه استان گفت: از ۱۰۵۴ میلیارد تومان اسناد خزانه استانی ابلاغی در سال ۱۴۰۰ تاکنون 45 درصد جذب شده است.

به گزارش گفتار نو  به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، جعفر رودری روز یکشنبه در حاشیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان، اعتبارات اسناد خزانه ملی را ۳۸۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون قریب به ۶۸ درصد از آنها جذب شده است و در مجموع نسبت به جلسه قبل جذب اسناد خزانه استان ۵ درصد افزایش یافته که با توجه به نزدیک شدن به زمان قانونی جذب اسناد شرایط قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: قریب به  ۲۰ روز تا زمان قانونی جذب 55 درصد اسناد خزانه جذب نشده مهلت داریم و در بهترین حالت اگر از همین امروز دستگاه‌های اجرایی متولی اقدام نمایند 45 روز دیگر  پروسه قانونی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌های ابلاغی به استان را 3.1 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و اظهارداشت: سهم استان کرمان از بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشور با رشد ۱۹.۲ دهم درصدی نسبت به سال قبل 0.02 درصد می‌باشد.

وی همچنین اعتبارات هزینه عمومی ابلاغی به استان را در سال جاری 1.2 هزار میلیارد تومان دانست و گفت: در سال جاری اعتبارات هزینه‌ای استان کرمان 1 درصد بیشتر از متوسط کشور رشد داشته و استان کرمان بعد از استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، خوزستان، مازندران و اصفهان رتبه هفتم اعتبارات هزینه کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با ارائه گزارش درآمدهای استان‌های کشور خاطرنشان کرد: مصوبه درآمدهای عمومی استان کرمان برای سال ۱۴۰۱ با رشد 128.5 درصدی برابر با ۲۳ هزار میلیارد تومان و استان کرمان بعد از استان‌های تهران و اصفهان در جایگاه سوم به لحاظ درآمدهای عمومی کشور بوده و سهم ۵.۳ درصدی از کل درآمدهای عمومی کشور را داراست.

 دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان را بر اساس یک الگو و مدل توزیع و با در نظر گرفتن شاخص‌های متعدد و همچنین توزیع اعتبارات هزینه‌ای بین دستگاه اجرایی استان را بر اساس رعایت اصل عدالت محوری و با در نظر گرفتن الزامات و ضوابط قانونی (۷ مورد) و همچنین در نظر گرفتن سرانه رفاهیات خاص بر اساس ضوابط اجرایی (کمک هزینه مهدکودک، کمک هزینه ایاب ذهاب، کمک هزینه صندوق پس‌انداز کارکنان، کمک هزینه فوت و ازدواج شاغلین بر اساس ضریب مصوب، کمک هزینه فوت و ازدواج بازنشستگان بر اساس ضریب مصوب) اعلام نمود

رودری همچنین با اشاره به لزوم استفاده و بهره‌مندی استان از کلیه ظرفیت‌های قانونی بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: کلیه ظرفیت‌های قابل استفاده به تفکیک دستگاه‌های اجرایی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان احصا و در اختیار مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گرفته و لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط نسبت به استفاده هر چه بیشتر از این ظرفیت‌ها اقدامات لازم معمول دارند.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به تکالیفی که برای تحقق رشد اقتصادی پیش‌بینی شده برای استان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: برنامۀ زمان‌بندی تحقق رشد اقتصادی استان در سال ۱۴۰۱ به تهران ارسال شده که بر اساس آن تحقق رشد اقتصادی استان از طریق پروژه‌هایی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مورد تصویب قرار خواهند گرفت و به دستگاه‌های اجرایی و متولیان ابلاغ خواهند شد و پیاده‌سازی ۷ بستۀ عملیاتی که تقریباً همۀ مباحث کلیدی استان ازجمله فضای کسب‌وکار، اشتغال، صادرات، توسعۀ اقتصاد دانش‌بنیان و ... را پوشش خواهند داد، پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه شورای فناوری اقتصاد دانش‌بنیان از سه کمیتۀ فرابخشی شامل کمیتۀ فضای کسب‌وکار، کمیتۀ تعامل صنعت و دانشگاه و کمیتۀ زیرساخت‌های اکوسیستم دانش‌بنیان تشکیل شده است، گفت: تاکنون دو جلسۀ کمیتۀ تعامل صنعت و دانشگاه تشکیل شده و از دبیران و متولیان دیگر کمیته‌ها درخواست می‌شود نسبت به فعال‌سازی کمیته‌ها و تشکیل جلسات اقدامات کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برقراری پرواز کرمان به دبی و استانبول در حال پیگیری است / گرانی بلیط روی تعداد مسافر تاثیری نگذاشته است

مهلت یک هفته‌ای به کارخانه‌های لبنی برای افزایش تولید 4 قلم کالا

نشانه‌های کلسترول بالا روی پوست

تاکنون موردی از آبله میمون در کشور نداشته‌ایم / شناسایی ٣٩ مورد مشکوک به آبله میمونی در ایران

دمای فهرج و شهداد به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید

کاهش ۳۰ درصدی مصرف ماکارونی/ تحریم‌ها بسیاری از بازارها را گرفت

سه بنگاه مشاور املاک به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شدند / با بنگاه‌های بدون مجوز برخورد می شود

فروش بلیت هواپیما بر اساس نرخ دلار ممنوع شد

مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند

دستگیری سارقان کش رو زن در کرمان

پربازدید ها

وام‌های زوجین باید ۱۵ روزه و فقط با یک ضامن باشد / با بانک‌های متخلف برخورد می‌شود / همه اماکن ورزشی و فرهنگی ادارات کشور در اختیار زوجین قرار بگیرد

افزایش بیش از 30 درصدی اجاره‌بها؛ اجاره‌نشین‌های کرمانی دیگر خوش‌نشین نیستند

مبلغ جدید وام ضروری بازنشستگان اعلام شد

درخواست صنایع کنسرو برای افزایش قیمت رب گوجه و تن ماهی / دولت هیچ نظارتی بر روی مواد اولیه این دو محصول ندارد

آخرین موضع همتی درباره روش تامین مالی/ دولت در حال استقراض غیر مستقیم است

افزایش 40 تا 50 درصدی قیمت میوه/ در طول دهه 90، میزان مصرف میوه و سبزیجات مردم ایران حدود 55 درصد کاهش یافته است!

افزایش ۲۴۷ درصدی قیمت روغن نباتی در یک ماه اخیر

آیین‌نامه تسهیل پرداخت وام ازدواج ابلاغ شد

بانک مرکزی: خدمات بانکی به اتباع خارجی مجاز ارائه می‌شود

کاهش ۳۰ درصدی مصرف ماکارونی/ تحریم‌ها بسیاری از بازارها را گرفت

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)