کد خبر: ۴۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
نامه نیوز نوشت: خادمی گفت: در انتخابات مجلس آینده کمتر از ۱۰ نفر از نمایندگان این مجلس دوباره رأی می‌آورند. رأی‌آوری این ۱۰ نفر نیز بیشتر به خاطر آرای قومی و طایفه‌ای‌شان خواهد بود.

نامه نیوز نوشت: خادمی گفت: در انتخابات مجلس آینده کمتر از ۱۰ نفر از نمایندگان این مجلس دوباره رأی می‌آورند. رأی‌آوری این ۱۰ نفر نیز بیشتر به خاطر آرای قومی و طایفه‌ای‌شان خواهد بود.

مجلس یازدهم این روزها جایگاه مطلوبی نزد افکارعمومی ندارد به طوری که خود نمایندگان نیز می‌گویند در حوزه انتخابیه‌شان مورد توهین و ناسزای مردم قرار می‌گیرند.

هدایت الله خادمی درباره چرایی نگاه منفی جامعه به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: این نمایندگان زمان انتخابات شعارهایی دادند اما دو سال گذشت و به هیچ کدام آن شعارها عمل نکردند. از سال سوم هم عملا مقدمات ورود به انتخابات بعدی آغاز می‌شود بنابراین فرصت طلایی این مجلس برای خدمت به مردم از دست رفت.

وی افزود: نمایندگان در انتخابات سال ۹۸ خود را ضدفساد معرفی کردند، کسانی که به خود نمی‌اندیشند و فقط در فکر خدمت به ملت و کشور هستند بنابراین اگر به مجلس راه پیدا کنند وضعیت معیشت مردم را ارتقا می‌دهند. یادمان نمی‌رود که روزهای اول این نمایندگان اعلام کردند خودرو و وام نمی‌گیرند اما بعد رفتند گرفتند. خوب این تناقض‌ها را مردم می‌بینند و قضاوت می‌کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: در سطح ملی کار خاصی از این مجلس دیده نشد، مشخصا این مجلس مشکلی را در حوزه اقتصاد حل نکرد. حتی این نمایندگان نتوانستند کاری برای حوزه انتخابیه خود انجام دهند. اکثر نمایندگان مشغول این هستند که چه کسانی را از بین فامیل‌ها و آشنایان همچون برادر خانم و پسرعمو در مسئولیت‌های اجرایی منطقه‌ای و استانی بگذارند.

وی افزود: مردم اینها را می‌بینند و متوجه می‌شوند توجه به معیارهایی همچون شایسته سالاری، تعهد و تخصص در انتصابات که این نمایندگان از آنها سخن می‌گویند در عمل وجود ندارد. ضمن آنکه چشم‌انداز روشنی هم برای آنکه این نمایندگان بتوانند کار خاصی را در سطح ملی یا منطقه‌ای انجام دهند، مشاهده نمی‌شود.

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به اوضاع نامساعد اقتصاد کشور توضیح داد: این سئوال برای مردم وجود دارد که چرا مجلس هیچ اقدامی حتی در سطح استیضاح یک وزیر اقتصادی انجام نداده است؟ در واقع مصداقی پیش روی مردم نیست که بگویند «این نمایندگان وکیل‌المله هستند و به شعارهای شفاف‌سازی و برقراری عدالت و مبارزه با فساد عمل کردند».

وی با اشاره به وضعیت گرانی‌های روزافزون اقلام و کالاها ادامه داد: قرار بود این نمایندگان با ورود به پارلمان اوضاعی را رقم بزنند که به نفع مردم و نظام شود اما نه تنها سرمایه اجتماعی را افزایش ندادند بلکه عامل ریزش شدند. با این اوصاف در انتخابات مجلس آینده کمتر از ۱۰ نفر از نمایندگان این مجلس یعنی حدود ۹۵ درصد دوباره رأی می‌آورند. رأی‌آوری این ۱۰ نفر نیز بیشتر به خاطر آرای قومی و طایفه‌ای‌شان خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۴ مورد مشکوک به وبا در جنوب کرمان شناسایی شدند

واکنش استاندار کرمان به ماجرای قتل‌های اخیر در رفسنجان

موسسه امام: وزارت اطلاعات وجود هرگونه سندی درباره احتمال ترور بیولوژیک حضرت امام خمینی (س) را قاطعانه تکذیب کرد

آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز

قاتل تحت مصرف شدید روانگردان شیشه بوده است / اختلافات شخصی انگیزه اصلی متهم بوده است

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)