کد خبر: ۴۵۲۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت: شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران هیچ دخل و تصرفی در تخصیص سهمیه‌های سوخت نفت گاز ندارد و میزان عملکرد و کارکرد ناوگان خودرو‌های سنگین، ملاک سهمیه‌بندی سوخت است.

مدیر عامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت: شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران هیچ دخل و تصرفی در تخصیص سهمیه‌های سوخت نفت گاز ندارد و میزان عملکرد و کارکرد ناوگان خودرو‌های سنگین، ملاک سهمیه‌بندی سوخت است.

به گزارش تسنیم، علی اکبر نژادعلی افزود: عملکرد سهمیه ناوگان حمل و نقل مسافری و باری از طریق بارنامه‌ها و باربرگ‌های حمل در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان شهرداری و دهیاری‌ها تنظیم و به صورت فایل تجمیع شده در اختیار شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران قرار می‌گیرد سپس بر اساس جداول تنظیمی میزان سوخت تخصیص می‌یابد.

به گفته وی این سهمیه سوخت در کارت‌های ناوگان حمل و نقل مسافری و ناوگان باری ذخیره می‌شود و رانندگان با مراجعه به جایگاه‌های سوخت می‌توانند سوخت را برداشت کنند.

نژادعلی در خصوص استان‌های مرزی هم گفت: به علت محدویت‌های این مناطق کمیته‌هایی تشکیل شده که هر 8 ساعت تصمیم برای سهمیه‌بندی گرفته می‌شود که دراین جا نیز کارکرد مدنظر است.

وی اظهارداشت: در برخی مناطق بحث صف‌های کامیونداران درباره دریافت سوخت مطرح شده است، چرا که سوخت نفت گاز در برخی از مجاری عرضه بر اساس نرخ دوم با کارت‌های اضطراری جایگاه‌ها توزیع می‌شود و علت این امر این است که اگر راننده‌ای کارتش را گم کرده باشد یا همراهش نباشد در آن جایگاه بتواند میزان محدودی سوخت دریافت کند تا خودش را به مقصد برساند.

نژاد علی تفاوت بین نرخ توزیع نفت گاز در داخل کشور با بیرون کشور را تفاوت زیادی دانست و عنوان کرد: این طبیعی است که برخی بخواهند از کارت نرخ دوم استفاده کنند، اما باید نظارت‌های استانی و منطقه‌ای گسترش یابد تا دیگر شاهد این صف‌ها نباشیم.

نژاد علی افزود: در پخش فراورده‌های نفتی حدود 100 تا 105 میلیون لیتر سوخت گازوییل تولید می‌شود که با مصرف برابری می‌کند به جز دوره‌هایی که برداشت بیشتر می‌شود.

به گفته وی همه جایگاه‌ها بر اساس میزان تخصیص که اداره تامین و توزیع شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران در نظر گرفته است سوخت در اختیارشان قرار می‌گیرد و چنانچه اگر جایگاهی به موقع سوختشان تامین نشود با شماره 09627 تماس بگیرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)