کد خبر: ۴۵۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان:
جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه جمعیت بیکار استان ۱۰۹ هزار نفر است، اظهارداشت: براساس آخرین آمار، 63 میلیون نفر در کشور جمعیت بالای 15 سال یا در سن کار هستند که 2 میلیون و 410 هزار نفر مربوط به استان کرمان است.

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه جمعیت بیکار استان ۱۰۹ هزار نفر است، اظهارداشت: براساس آخرین آمار، 63 میلیون نفر در کشور جمعیت بالای 15 سال یا در سن کار هستند که 2 میلیون و 410 هزار نفر مربوط به استان کرمان است.

به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، رودری با اشاره به جمعیت 3 میلیون و 383 هزار نفری استان کرمان گفت: از جمعیت بالای 15 یا در سن کار استان کرمان، 971 هزار و 251 نفر جمعیت فعال یا عرضه نیروی کار (قادر و مایل به انجام کار) هستند که 862 هزار نفر آنها شاغل هستند و آخرین تعداد بیکاران استان 109 هزار نفر خواهد بود.

وی جمعیت غیرفعال استان را 2 میلیون و 410 هزار نفر اعلام کرد و افزود: عمده این جمعیت را خانم‌های خانه‌دار و جمعیت در حال تحصیل شامل می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، خالص ایجاد اشتغال استان در سال گذشته را حدود 22 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این در حالی است که خالص ایجاد اشتغال استان طی سال‌های 98 و 99 منفی بود.

رودری اظهارداشت: مثبت شدن اشتغال در سال 1400 نشان می‌دهد که آثار کرونا در اقتصاد تعدیل شده و در کنار آن سازگاری روی شرایط تحریم رخ داده و سیاست‌های ثبات‌زا از سوی دولت کمک می‌کند که این امر تداوم یابد.

وی بیان داشت: مجموع اشتغال ایجاد شده کشور در سال 1400 تقریبا 184 هزار فرصت شغلی است که 22 هزار مورد آن معادل 12 درصد سهم استان کرمان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان کرمان 11.3 درصد بوده که تقریباً بیشتر در حوزه بانوان است، افزود: نرخ مشارکت استان 40.3 درصد بوده که نسبت به جمعیت روستایی استان به کل کشور 41.8 درصد است.

وی عنوان کرد: یکی از معضلات بازار کار در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا، پایین بودن نرخ مشارکت است، نرخ بیکاری جوانان 18 تا 35 ساله در استان کرمان 23.4 درصد بوده که یک شاخص مهم است.

رودری با اشاره به اینکه 36 درصد از جمعیت استان کرمان که در سن کار قرار دارند، شاغل هستند، بیان کرد: بیکاری بالای جوانان به‌ ویژه جوانان تحصیل کرده یک نکته راهبردی در استان کرمان است.

وی گفت: 60 هزار و 374 نفر تعهد اشتغال امسال دستگاه‌های اجرایی است که 52 درصد در بخش صنعت، 18 درصد کشاورزی و 30 درصد در بخش خدمات تعریف شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)