کد خبر: ۴۵۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان:
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت بیمه در کشور رشد بسیار خوبی داشته است، گفت: مردم انتظار دارند شرکت‌های بیمه با کمترین بروکراسی اداری نسبت به پرداخت خسارت‌ها اقدام کرده و روند خدمات بیمه‌ای تسهیل شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه صنعت بیمه در کشور رشد بسیار خوبی داشته است، گفت: مردم انتظار دارند شرکت‌های بیمه با کمترین بروکراسی اداری نسبت به پرداخت خسارت‌ها اقدام کرده و روند خدمات بیمه‌ای تسهیل شود.

به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار با شورای هماهنگی بیمه‌های استان کرمان افزود: هم اکنون بیمه به عنوان یک نیاز ضروری جامعه شناخته شده و براساس فرهنگسازی‌های انجام شده، استقبال مردم از بیمه افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با اصلاح قانون، پیگیری‌های قضایی و انتظامی و  توسعه بیمه خودروها، میزان ورود مددجویان جرایم غیرعمد ناشی از تصادفات به زندان‌ها کاهش چشمگیری داشته است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مشکلات شرکت‌های بیمه، تاکید کرد: علیرغم تلاش‌های انجام شده، هنوز مشکلاتی در رابطه با شرکت‌های بیمه وجود دارد که باید تلاش کنیم که این مشکلات از سر راه بیمه‌ها برداشته شود.

حمیدی بر جلوگیری از سوء استفاده از بیمه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: شرکت‌های بیمه باید به تکالیف و وظایف قانونی خود عمل کنند و در ادامه ما نیز وظیفه داریم جلوی سوء استفاده از بیمه‌ها را بگیریم.

وی ضمن بیان این مطلب که با تسهیل ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم، اعتماد مردم به بیمه‌ها افزایش می‌یابد، اظهارداشت: تمکین از آرا و دستورات قضایی از سوی بیمه‌ها ضروری است.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: دخل و تصرف در ارکان خودروها به ویژه در خودروهای حامل اتباع بیگانه و خودروهای قاچاق سوخت که موجب بروز و شدت خسارت‌ها می‌شود از مواردی است که در پرونده‌های قضایی مورد توجه قضات قرار می‌گیرد و در این رابطه تاکید بر این است که به نحوی اقدام شود که سوء استفاده از قانون و قراردادهای بیمه‌ای صورت نگیرد.

حمیدی افزود: پرداخت بیمه‌ها باید منطبق با قراردادها باشد و نباید به شرکت‌های بیمه تحمیل شود که مازاد بر تعهدات خود در قراردادها، پرداختی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه همچنان جا دارد که صنعت بیمه در کشور ما رشد کرده و به نقطه تعالی دست یابد، تاکید کرد: در دستگاه قضایی آماده همکاری و کمک به دست اندرکاران صنعت بیمه هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)