کد خبر: ۴۵۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
شهباز حسن پور در پاسخ به سوال گفتارنو:
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره احتمال نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه کرمان و راور تاکید که «فعلا» در این خصوص تصمیمی نگرفته است.

فعلا هیچ تصمیمی برای نامزدی از حوزه کرمان و راور ندارم/ فرق نمی‌کند در کرمان نماینده باشم یا استان دیگری

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره احتمال نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه کرمان و راور تاکید که «فعلا» در این خصوص تصمیمی نگرفته است.
به گزارش خبرنگار گفتارنو شهباز حسن‌پور ظهر یکشنبه در نشست مطبوعاتی در جمع اصحاب رسانه در شهر کرمان در پاسخ به سوال گفتارنو درباره نامزدی اش از مرکز استان در انتخابات آینده مجلس گفت: من نماینده همه ملت هستم و خدمت کردن در همه جا وظیفه من است و فرق نمی‌کند که در کرمان و یا هر استان دیگری باشم، اما صادقانه بگویم فعلا هیچ تصمیم در این خصوص ندارم.
این نماینده مجلس گفت: امروز فضای نا امیدی در کشور به وجود آمده به صورتی که بیشتر نداشته‌ها را مد نظر قرار داده‌ایم و داشته‌هایمان را فراموش کرده‌ایم.
وی در پاسخ به این که تنها راه نجات کشور را در چه می‌بینید گفت: مشارکت مردم و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است همه دولت‌ها در مسایل اقتصادی ناکارآمد یا ضعیف بوده‌اند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر گفت: سه شنبه با حضور وزیر صمت کارخانه گندله ۲ میلیون تنی گهر زمین با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درحالی به بهره‌وری برداری می‌رسد که در شرایط تحریم و کرونا قرار داریم.
حسن پور در خصوص بحث انتقال آب افزود: ۱۴ سال قبل در مجلس شورای اسلامی فریاد آب حوزه به حوزه را زدم و امروز شاهد این هستیم که آب خلیج فارس نه تنها به عنوان یک پروژه کاملا ملی و بلکه فراوری کلید خورده است.
وی از آب به عنوان حساسترین موضوع استان نام برد و یادآور شد: هم اکنون آب در شهر سرچشمه هست همت سازمان آبفا می‌طلبد که مشکل آب شرب مردم را مرتفع کند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به مسأله بیکاری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بردسیر به ۱۰۰ نفر کارگر فوری نیاز دارد ضمن این که هر متقاضی کار باید در آزمون شرکت کند و بر اساس معیار‌های لازم اقدام به جذب نیرو خواهد شد و هیچ سفارشی در کار نیست.
این نماینده مجلس با بیان این که باید دست به دست هم بدهیم و برای آبادانی کشور تلاش کنیم تصریح کرد: در بحث بیکاری در شهرستان بردسیر و سیرجان پایینترین نرخ بیکاری را داریم و امروز یازده کارخانه بزرگ و کوچک در بردسیر فعال هستند.
حسن پور در پاسخ به این که با وجود اینهمه کارخانه چرا سیمای شهر وضعیت مطلوبی ندارد گفت: بردسیر در حال حاضر به حاشیه شهر کرمان تبدیل شده و هر کس که در این شهرستان دارای سرمایه‌ای می‌شود به کرمان مهاجرت می‌کند و در بهترین نقطه شهر خانه می‌خرد برای همین نمای شهرستان بردسیر با وجود کارخانه‌های بزرگ و کوچک منظره چشمگیری نیست.
وی در بخشی از سخنان خود از عدم تحقق تولید یک میلیون مسکن انتقاد کرد و افزود: قرار بود یک ساله این تعداد مسکن تعیین تکلیف شود، اما هم اکنون ۲۰۰ خانه هم تعیین تکلیف نشده است.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که چرا شرکت‌های بزرگ پول‌های خود را در بانک‌ها سپرده کرده‌اند خاطرنشان ساخت: انتقاد من از سرمایه دارانی است که پول خود را در بانک‌ها گذاشته‌اند و در کار‌های بزرگ سرمایه گذاری نمی‌کنند اگر دولت برنامه مشخصی داشت می‌گفت که شرکت‌ها بخشی از برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های پاک تامین کنند و بدانید استان کرمان در سال آینده با کمبود حدود ۳ هزار مگابایت برق روبرو خواهد بود.
حسن پور گفت: یکی از ظرفیت‌های کشور منابع طبیعی و معادن هستند ضمن این که در ادامه روند کار نباید تنها به صادرات میلگرد بسنده کنیم همچنین ما دیگر نباید وارد کننده ورق برخی خودرو‌ها باشیم بلکه باید قطعات هواپیما و خودرو را خودمان تولید کنیم ما باید دو گام به جلو برداریم.
وی با انتقاد به این که دانشگاه صنعتی سیرجان رتبه اول در بحث جذب اشتغال به کار در کل کشور بوده است گفت: این در حالیست که اگر این موفقیت در یکی از استان‌های دیگر اتفاق افتاده بود از این موقعیت نهایت استفاده را در رابطه با جذب نیرو می‌کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)