کد خبر: ۴۵۵۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه قبض‌های سنگین در انتظار مشترکان پرمصرف است، گفت: در این هفته افزایش دمای سراسری در کشور، هفته بسیار سختی را برای صنعت برق رقم زد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه قبض‌های سنگین در انتظار مشترکان پرمصرف است، گفت: در این هفته افزایش دمای سراسری در کشور، هفته بسیار سختی را برای صنعت برق رقم زد.

به گزارش ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی در خصوص برنامه‌های وزارت نیرو برای تامین برق پایدار در تابستان امسال اظهار کرد: بعد از دوره اوج بار سال 1400، برنامه مفصلی از سوی وزارت نیرو تدوین شد که امروز شاهد نتیجه آن هستیم چرا که محدودیت‌های برق‌رسانی در سال گذشته را تجربه نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس این برنامه توسعه نیروگاهی 6 هزار مگاواتی چه با راه‌اندازی نیروگاه جدید و چه استفاده از ظرفیت نیروگاه‌های موجود برای ارتقای توان استفاده کردیم و همچنین از اقدامات خوب دیگر امسال تعمیرات نیروگاه‌های کشور بود که تا قبل از پایان اردیبهشت‌ماه تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و دوره‌ای نیروگاه‌ها پایان یافت تا با ظرفیت و آمادگی بیشتری در خدمت مردم باشیم.

وی افزود: از طرفی اقداماتی روی آمادگی شبکه برق صورت گرفت و در زمینه مصرف نیز بخش‌های صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌هایی که امکان مدیریت مصرف وجود داشت برنامه‌های خوبی انجام شد مثلا در بخش خانگی همان برنامه تشویق و جریمه مشترکان کم مصرف، پرمصرف و همچنین تغییر ساعت کاری ادارت بسیار تاثیرگذار بودند.

رجبی مشهدی گفت: این هفته با گرمای سراسری در کشور شاهد افزایش مصرف برق هستیم به طوری که روز گذشته مصرف برق به بیش از 66 هزار و 200 مگاوات رسید. در پی این افزایش مصرف، پیامک اخطار برای مشترکان خیلی پرمصرف که دو برابر الگوی تعیین شده مصرف برق دارند ارسال شد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ها به منظور کاهش و مدیریت مصرف برق در این هفته و هفته آتی انجام خواهد شد، افزود: در این روزهای گرم نیازمند همکاری مردم به ویژه در ساعات اوج مصرف (12 تا 18) حداقل از وسایل برقی پر مصرف به طور همزمان استفاده نکنند و دمای کولرهای گازی را روی 25 درجه و بالاتر تنظیم کنند، هستیم که با انجام این دو کار ساده کمک بزرگی به صنعت برق خواهند کرد.

رجبی مشهدی در تشریح تاثیرگذاری طرح تشویق مشترکان کم‌‌مصرف و جریمه پرمصرف‌ها بر پایداری شبکه برق کشور اظهار کرد: تاثیر اجرای این طرح در خردادماه غافلگیر کننده بود. به طوری که بررسی‌ها نشان می‌دهد که تقریبا حدود یک چهارم مشترکان خانگی از پاداش مدیریت مصرف برخوردار شدند و تعداد مشترکان کم مصرف نیز کاهش یافت.

وی ادامه داد: مشترکان پرمصرف بدانند اگر مصرف خود را کاهش ندهند و به پر مصرفی در برق ادامه دهند، به طور قطع با قبض‌های سنگین روبرو خواهند شد و حتی ممکن است در دوره‌های بعد مجبور به محدود کردن برق‌رسانی به این دسته از مشترکان شویم.

رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد که اگر هموطنان به همکاری خوبی که امسال با صنعت برق داشتند ادامه دهند، به طور قطع می‌توانیم تابستان را با حداقل محدودیت یا بدون محدودیت به خصوص در مناطق گرمسیر که بی‌برقی برای آنها سخت‌تر است، پشت سر بگذاریم.

سخنگوی صنعت برق در خصوص زمان رفع محدودیت‌های برق‌رسانی به بخش صنعت و کشاورزی گفت: امسال گشایش‌هایی را در بخش صنعت به خصوص صنعت فولاد، سیمان و سایر بخش‌ها انجام دادیم که هم به برنامه تولید آنها خللی وارد نشود و هم امکان تامین برق همه مشترکان را داشته باشیم.

وی افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته که شهرک‌های صنعتی دو روز در هفته محدودیت و در باقی روزهای هفته نیز محدودیت بدون برنامه قبلی داشتند وضعیت بسیار متفاوت است. امسال فقط یک روز یا حدود 12 ساعت در هفته محدودیت برق‌رسانی دارند. در بخش صنایع بزرگ نیز طبق برنامه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که به تولید آنها خللی وارد نشود و در بخش تنظیم بازار مشکلی پیش نیاید، که تا این لحظه پیش نیامده و امیدواریم در روزهای آتی نیز با اجرای این برنامه پیش نیاید.

رجبی مشهدی ادامه داد: رفع محدودیت برق‌رسانی به بخش صنعت و کشاورزی کماکان با همکاری خوب مردم می‌تواند در ماه‌های مرداد و شهریور کاهش یابد لذا از مردم می‌خواهیم کاهش و مدیریت مصرف در ساعات اوج مصرف شب و روز را فراموش نکنند تا تابستان را با برق پایدار برای همه مشترکان کشور پشت سر بگذاریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۴ مورد مشکوک به وبا در جنوب کرمان شناسایی شدند

واکنش استاندار کرمان به ماجرای قتل‌های اخیر در رفسنجان

موسسه امام: وزارت اطلاعات وجود هرگونه سندی درباره احتمال ترور بیولوژیک حضرت امام خمینی (س) را قاطعانه تکذیب کرد

آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز

قاتل تحت مصرف شدید روانگردان شیشه بوده است / اختلافات شخصی انگیزه اصلی متهم بوده است

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)