کد خبر: ۴۵۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی:
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه افزایش قیمت نخواهیم داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند، اظهارداشت: در مواردی مانند خرید نان اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه افزایش قیمت نخواهیم داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند، اظهارداشت: در مواردی مانند خرید نان اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

به گزارش ایلنا، بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نانوایان سنتی درباره ابهامات طرح هوشمند‌سازی عرضه نان گفت: قرار بود آرد به قیمت واقعی و نان به نرخ تمام شده عرضه و مابه التفاوت قیمت نان از سوی دولت به نانوایان پرداخت شود.

وی در توضیح این مطلب با رفع هرگونه نگرانی در مورد افزایش قیمت نان افزود: نانی که به مردم عرضه می‌شود افزایش قیمت نخواهد داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند. اما آنچه مبنای دریافت آرد سهمیه‌ای به نانواست میزان فروش نانوا بر اساس ثبت گزارش دستگاه کارتخوان وی در سامانه است. برای همین منظور نانوایان از دریافت مبالغ نقدی از سوی مردم اجتناب می‌کنند. در مواردی مانند خرید اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

نوروز مقدم با اشاره به ابهامات این طرح گفت: در برخی موارد که مردم کارت بانکی ندارند نانواها با کارت بانکی خود می‌توانند نان بفروشند و هیچ کارت خاصی برای این موضوع منظور نشده است. با توجه به فرهنگ خیرات و خرید نان برای غذاخوری‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز دیگر درمیان مردم این موضوع می‌تواند یکی از ابهامات این طرح باشد که مسئولین ادعا کردند در این طرح به آن توجه شده است ولی تا کنون به ما ابلاغ نشده تا مطابق آن عمل کنیم.

وی معتقد است هوشمند‌سازی فروش نان طرح خوبی است اما اگر درست اجرا شود و قیمت نان که ۱۲ سال است افزایش نیافته و فقط چندین بار تعدیل شده به قیمت واقعی نزدیک شود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با گلایه از عدم توجه به نرخ تمام شده نان با احتساب ارزش افزوده اعلام کرد: ما تنها صنفی هستیم که فقط در سال‌های ۹۱، ۹۳، ۹۸ و ۱۴۰۰ افزایش نرخ داشتیم یعنی در طول ۱۲ سال فقط ۴ بار نرخ نان تغییر کرده است. در حالی که همه واحد‌های صنفی هر سال  متناسب با افزایش نرخ تورم افزایش نرخ داشتند.

نوروزمقدم گفت: هزینه‌های یک واحد نانوایی متناسب با نرخ تورم هر سال افزایش داشته در حالی که نانوا‌ها مجاز به افزایش قیمت تولیدات خود نبودند و با مواردی مانند افزایش اجاره بها، دستمزد کارگر و هزینه‌های آب و برق و گاز روبه رو بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۱۴ مورد مشکوک به وبا در جنوب کرمان شناسایی شدند

واکنش استاندار کرمان به ماجرای قتل‌های اخیر در رفسنجان

موسسه امام: وزارت اطلاعات وجود هرگونه سندی درباره احتمال ترور بیولوژیک حضرت امام خمینی (س) را قاطعانه تکذیب کرد

آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز

قاتل تحت مصرف شدید روانگردان شیشه بوده است / اختلافات شخصی انگیزه اصلی متهم بوده است

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)