کد خبر: ۴۵۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی:
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه افزایش قیمت نخواهیم داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند، اظهارداشت: در مواردی مانند خرید نان اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه افزایش قیمت نخواهیم داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند، اظهارداشت: در مواردی مانند خرید نان اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

به گزارش ایلنا، بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نانوایان سنتی درباره ابهامات طرح هوشمند‌سازی عرضه نان گفت: قرار بود آرد به قیمت واقعی و نان به نرخ تمام شده عرضه و مابه التفاوت قیمت نان از سوی دولت به نانوایان پرداخت شود.

وی در توضیح این مطلب با رفع هرگونه نگرانی در مورد افزایش قیمت نان افزود: نانی که به مردم عرضه می‌شود افزایش قیمت نخواهد داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند. اما آنچه مبنای دریافت آرد سهمیه‌ای به نانواست میزان فروش نانوا بر اساس ثبت گزارش دستگاه کارتخوان وی در سامانه است. برای همین منظور نانوایان از دریافت مبالغ نقدی از سوی مردم اجتناب می‌کنند. در مواردی مانند خرید اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود.

نوروز مقدم با اشاره به ابهامات این طرح گفت: در برخی موارد که مردم کارت بانکی ندارند نانواها با کارت بانکی خود می‌توانند نان بفروشند و هیچ کارت خاصی برای این موضوع منظور نشده است. با توجه به فرهنگ خیرات و خرید نان برای غذاخوری‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز دیگر درمیان مردم این موضوع می‌تواند یکی از ابهامات این طرح باشد که مسئولین ادعا کردند در این طرح به آن توجه شده است ولی تا کنون به ما ابلاغ نشده تا مطابق آن عمل کنیم.

وی معتقد است هوشمند‌سازی فروش نان طرح خوبی است اما اگر درست اجرا شود و قیمت نان که ۱۲ سال است افزایش نیافته و فقط چندین بار تعدیل شده به قیمت واقعی نزدیک شود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با گلایه از عدم توجه به نرخ تمام شده نان با احتساب ارزش افزوده اعلام کرد: ما تنها صنفی هستیم که فقط در سال‌های ۹۱، ۹۳، ۹۸ و ۱۴۰۰ افزایش نرخ داشتیم یعنی در طول ۱۲ سال فقط ۴ بار نرخ نان تغییر کرده است. در حالی که همه واحد‌های صنفی هر سال  متناسب با افزایش نرخ تورم افزایش نرخ داشتند.

نوروزمقدم گفت: هزینه‌های یک واحد نانوایی متناسب با نرخ تورم هر سال افزایش داشته در حالی که نانوا‌ها مجاز به افزایش قیمت تولیدات خود نبودند و با مواردی مانند افزایش اجاره بها، دستمزد کارگر و هزینه‌های آب و برق و گاز روبه رو بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

معادن و شرکت‌های تولیدکننده باید استانداردهای موجود را رعایت کنند / باید گلایه‌مندی مردم در زمینه آلایندگی صنایع برطرف شود

احضار ۲۰ مسئول و کارمند به دادسرای شهربابک به دلیل ترک فعل

به این ۷ دلیل هنگام راه رفتن هرگز غذا نخورید!

افزایش قیمت شوک کننده مرغ در بازار؛ قیمت واقعی مرغ ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است / کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید مرغ

آذری جهرمی: این مسیر تعامل با فضای مجازی قطعا غلط است، آزموده را آزمودن خطاست

دستگیری 9 سارق سیم و کابل برق در کرمان

هشدار سطح زرد هواشناسی؛ وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق در کرمان

استفاده از ماسک در مدارس ضروری است

این ویتامین‌ها با خشک کردن میوه از بین می‌روند!

پربازدید ها

اعلام زمان آغاز فروش بلیت قطر برای جام‌جهانی / بلیت‌ مسیرهای خارجی تابع نرخ مصوب نیستند

تصمیم‌گیری درباره ادامه فیلترینگ با مراجع ذیصلاح است / هر اپراتوری که قواعد ایران را بپذیرد دستش را می‌فشاریم

قیمت روغن کاهش یافت/ کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت برنج

افزایش قیمت شوک کننده مرغ در بازار؛ قیمت واقعی مرغ ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است / کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید مرغ

شرکت‌های دانش‌بنیان استان کرمان در دریافت مجوزها مشکل دارند

اگر اتفاقی در قیمت‌ برنج رخ دهد، ورود خواهیم کرد / آیا قیمت مرغ و تخم مرغ تغییر می‌کند؟

افزایش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در تابستان سال جاری

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)