کد خبر: ۴۵۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان مطرح کرد:
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، گفت: یش از ۳۶ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری پروژه ها بود که بیش از ۵۰ درصد آن معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان محقق شده و این عدد ۴۲ درصد کل سرمایه گذاری استان بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان، گفت: یش از ۳۶ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری پروژه ها بود که بیش از ۵۰ درصد آن معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان محقق شده و این عدد ۴۲ درصد کل سرمایه گذاری استان بوده است.

به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، جعفر رودری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته در استان بود که بیش از ۵۰ درصد آن معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان محقق شده است‌ و این عدد ۴۲ درصد کل سرمایه‌گذاری استان بوده است.

وی جمع پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي استان را ۵۷۳ پروژه شامل پروژه‌هاي جهش توليد، پروژه نيپا، پروژه پيشنهادي دستگاه‌هاي اجرايي استان، پروژه‌هاي شهرستاني، پروژه‌هاي معين‌هاي توسعه و پروژه‌هاي موضوع تفاهم‌نامه با صمت اعلام کرد و افزود: از مجموع ۲۳۲ پروژه اقتصادي مقاومتي مربوط به دستگاه‌ها، تعداد ۱۲۱ پروژه (۵۲ درصد پروژه‌ها) تكميل و صددرصد پيشرفت فيزيكي داشته‌اند.

دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان همچنين با اشاره به برنامه‌هاي هفت‌گانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان ميانگين عملكرد آنها را تا پايان اسفند ماه گذشته بيش از ۶۰ درصد اعلام نمود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گفت: طي يكسال گذشته از بيش از ۷۳ پروژه اقتصاد مقاومتي در سطح استان بازديد به عمل آمده است كه عمده مشكلات آنها عدم تامين اعتبار لازم، تسهيلات و كمبود نقدينگي، ساير موارد (پايين بودن محدوده‌هاي تحت پوشش اينترنت در نقاط روستايي و زمانبر بودن اخذ مجوز؛ قاچاق دام و كمبود كرك؛ تاخير در بهره‌برداري و افزايش قيمت تجهيزات و مصالح ساختماني، كاهش شديد گردشگران داخلي و خارجي ...، عدم تامين گاز، برق و آب، محدوديت‌هاي كرونا و ۱۵ مورد از پروژه‌هاي بازديد شده نيز بدون مشكل بوده‌اند.

رودري با اشاره به  بند ۲ سياست‌هاي كلي  «اقتصاد مقاومتي» (پيشتازي اقتصاد دانش بنيان، پياده‌سازي و اجراي نقشه جامع علمي كشور و ساماندهي نظام ملي نوآوري به منظور ارتقاء جايگاه جهاني كشور و افزايش سهم توليد و صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنيان و دستيابي به رتبه اول اقتصاد دانش‌بنيان در منطقه) خاطر نشان كرد: با ابتناء به اين بند، برنامه اجرايي اقتصاد دانش‌بنيان از سال ۱۳۹۶ جزو برنامه‌هاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان بوده است.

وي با اشاره به رشد اقتصادي ۷,۷ درصدي هدفگذاري و ابلاغي به استان در سال ۱۴۰۱ گفت: با اقدامات مناسب اقتصاد مقاومتي مي‌توان رشد اقتصادي ۴.۳ درصدي فعلي را به رشد اقتصادي ۷.۷ درصدي هدف‌گذاري شده رسانيد.

رودري با اشاره به لزوم توجه به دانش و دانايي محوري خاطرنشان كرد: ۵,۳ درصد از رشد اقتصادي استان در سال جاري از محل سرمايه‌گذاري و ۲.۴ درصد آن از بهره‌وري پيش‌بيني شده است.

وي الگوي تامين منابع مالي ۱۴۰۱ را توجيه و بكارگيري ظرفيت بانكها، استفاده از منابع صندوق توسعه ملي، آماده‌سازي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي، استفاده از فاينانس‌هاي خارجي؛ بورس و توجه بيشتر به اين بخش اعلام نمود.

رودري همچنين از تعريف ۳۸۱ پروژه اقتصاد مقاومتي (۲۱۳پروژه پيشنهادي دستگاه‌هاي اجرايي استان و ۱۶۸ پروژه  پيشنهادي شهرستان‌ها) در سال جاري با هدفگذاري اشتغال  ۳۳۲۲۲ نفر پس از بهره‌برداري خبر داد .

دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) مبني بر لزوم برخورداري صنايع بزرگ كشور (معين‌هاي توسعه) از فن‌آوري دانش، رويكرد معين‌هاي توسعه در سال ۱۴۰۱ در مسير دانش بنيان را استفاده از ظرفيت‌هاي قانونگذاري مانند طراحي برنامه اعتبار مالياتي، تحقيق و توسعه در قانون جهت توليد دانش‌بنيان و همچنين تعريف مفهوم جديد فعاليت دانش‌بنيان براي برخوردار ساختن صنايع بزرگ از مزاياي مربوط به دانش بنيان دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز

قاتل تحت مصرف شدید روانگردان شیشه بوده است / اختلافات شخصی انگیزه اصلی متهم بوده است

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)