کد خبر: ۴۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، علی باقری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص لزوم استفاده از جوانان اصلاح‌طلب برای رشد اندیشه‌های این جبهه اظهار کرد: کار تشکیلاتی و سیاسی مانند سایر فعالیت‌های اجتماعی، ضرورت‌هایی از جمله تداوم نسل و دست به دست شدن امور دارد؛ مطمئنا مجموعه مدنی و سیاسی که ورودی‌ نیروی‌های انسانی آن همسو با مامویت‌ها و وظایف مجموعه نباشد، پس از مدتی از داشتن نیروی انسانی پویا محروم می‌شود.

وی افزود: ورود نیروی جوان، ویژگی‌هایی از جمله پویایی، خلاقیت و شجاعت به مجموعه اضافه می‌کند و از محافظه‌کاری و تطبیق با شرایط گذشته می‌کاهد، به همین دلایل، جریان اصلاحات به عنوان مجموعه‌ای سیاسی باید جریان آزاد نخبگانی را به گونه‌ای ایجاد کند که امکان ورود به دسته ویژه برای نیروی جوان و چرخش نیروها وجود داشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: همانطور که به سن و تجربه نیروی‌های قدیمی اضافه می‌شود به همان مقدار از کار اجرایی و میدانی دور می‌شوند و به سمت اتاق‌های مشاوره سوق پیدا می‌کنند و فضا برای جوانانی که وارد سیستم می‌شوند، باز شده و می‌توانند وارد گود سیاست شوند.

باقری تاکید کرد: اگر این روند که یک هنجار است، رخ ندهد، دود آن در چشم مجموعه می‌رود و از توانایی آن کاسته خواهد شد. در جریان اصلاحات هم باید همین روند رخ داده و از احزاب شروع شود؛ به طوری که خود احزاب ساز و کار را به نوعی طراحی کنند که این روند در حزب رخ دهد؛ آن زمان این اتفاق در سطوح بالاتر تصمیم‌گیری مثل جبهه اصلاحات رسوخ کرده و در این صورت دیگر نیاز نیست یک سری جوان به صورت سمبلیک وارد چرخه شوند.

وی ادامه داد: مدل ایده‌آل شکل‌گیری سطوح مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی جریان سیاسی، تلفیق متناسب نیروی جوان و نیروی باتجربه است و باید در این میان مراقب بود که درگیر افراط و تفریط در هیچ کدام از دو طرف نشویم. شرایط نباید به گونه‌ای باشد که جوانان پشت درب احزاب بمانند و یا از سوی دیگر اصرار به وارد کردن نسل جدید، زودتر از موعد اتفاق بیفتد و مجموعه‌ای از تجارب ارزشمند گذشته خود خالی شود.

باقری در خصوص شرایط حضور جوانان در جریان اصلاحات، تصریح کرد: وضعیت فعلی این جریان را نمی‌توان ایده‌آل دانست و باید در این زمینه درون احزاب سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه و درستی برای ورود جوانان به طور کنترل شده اتخاذ شود و باید جریان ورود جوانان به چرخه در همه احزاب اعم از اصو‌لگرا و اصلاح‌طلب ایجاد شود.

باقری در خصوص بی‌میلی قشری از جوانان نسل جدید برای حضور در جریان‌های سیاسی، گفت: بخشی از راه ورود جوانان به سیاست بر عهده احزاب اصلاح‌طلب است که فرآیند آن را توضیح دادم، اما عامل و مانع بزرگی در زمینه ورود جوانان به سیاست وجود دارد که شرایط خاص سیاسی حاکم بر کشور ما است که به عهده جریان اصلاحات نیست.

وی تاکید کرد: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند، مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد. این واقعیت تلخ ورود به بازار سیاست در ایران است. کسانی که می‌خواهند وارد جریان سیاسی شوند، به خصوص افرادی که گرایش اصلاح‌طلبی دارند در همان ابتدا بسیاری از موقعیت‌ها و پست‌ها و شرایط مادی را از دست می‌دهند که یکی از عوامل مهم عدم بازدهی جریان‌های سیاسی در میان توده مردم کشور بوده که باید در ابعاد کلان بررسی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خودروهای خارجی معروف در راه ایران/ قیمت‌ها چگونه تعیین می شود؟

بم هنوز ۸ مدرسه و ۳۲ کلاس کانکسی دارد / مجتمع فرهنگیان هنوز تکمیل نشده است

رئیس خانه احزاب: بین مردم و حاکمیت شکافی وجود ندارد

از گروهی که خبرگزاری فارس را هک کردند تشکر کنید که دروغ بودن اطلاعات ارائه شده به مقامات عالی کشور را برملا کرد!

از فردا سامانه بارشی وارد کرمان می‌شود / احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی به دلیل کاهش دمای هوا

آماری از بازداشت‌شدگان نداریم/ در مواجهه با فضای مجازی اصل را بر دروغ بگذاریم مگر اینکه نهادهای امنیتی و قضایی حقیقت را اعلام کنند

رئیسی بذرپاش را به عنوان جانشین رستم قاسمی معرفی نکرده است

محمدعلی ابطحی: آقای خاتمی سه نامه خدمت رهبری نوشت

مهلت ارسال آثار به جشنواره نماز "فجر تا فجر" تا نیمه دی ماه

در گذشته ورود به‌موقع استانداران وقت مانع از انتقال جشنواره موسیقی نواحی شده بود

پربازدید ها

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

رئیسی بذرپاش را به عنوان جانشین رستم قاسمی معرفی نکرده است

از گروهی که خبرگزاری فارس را هک کردند تشکر کنید که دروغ بودن اطلاعات ارائه شده به مقامات عالی کشور را برملا کرد!

آماری از بازداشت‌شدگان نداریم/ در مواجهه با فضای مجازی اصل را بر دروغ بگذاریم مگر اینکه نهادهای امنیتی و قضایی حقیقت را اعلام کنند

علی ربیعی: نیازمند سیاست‌های اجتماعی موثر مبتنی بر گفتگو و ارسال نشانه‌های امیدبخش هستیم/ ایرانی‌های میانه، متحد شوند تا صدا‌های بلند کرکننده تنش‌آفرینان و نفرت‌پراکنان کوتاه شود

رئیس خانه احزاب: بین مردم و حاکمیت شکافی وجود ندارد

محمدعلی ابطحی: آقای خاتمی سه نامه خدمت رهبری نوشت

ایران اینترنشنال تولید نفرت می‌کند/ به جای آتش، اقدامات خصمانه پخش می‌کنند

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)