کد خبر: ۴۵۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، علی باقری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص لزوم استفاده از جوانان اصلاح‌طلب برای رشد اندیشه‌های این جبهه اظهار کرد: کار تشکیلاتی و سیاسی مانند سایر فعالیت‌های اجتماعی، ضرورت‌هایی از جمله تداوم نسل و دست به دست شدن امور دارد؛ مطمئنا مجموعه مدنی و سیاسی که ورودی‌ نیروی‌های انسانی آن همسو با مامویت‌ها و وظایف مجموعه نباشد، پس از مدتی از داشتن نیروی انسانی پویا محروم می‌شود.

وی افزود: ورود نیروی جوان، ویژگی‌هایی از جمله پویایی، خلاقیت و شجاعت به مجموعه اضافه می‌کند و از محافظه‌کاری و تطبیق با شرایط گذشته می‌کاهد، به همین دلایل، جریان اصلاحات به عنوان مجموعه‌ای سیاسی باید جریان آزاد نخبگانی را به گونه‌ای ایجاد کند که امکان ورود به دسته ویژه برای نیروی جوان و چرخش نیروها وجود داشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: همانطور که به سن و تجربه نیروی‌های قدیمی اضافه می‌شود به همان مقدار از کار اجرایی و میدانی دور می‌شوند و به سمت اتاق‌های مشاوره سوق پیدا می‌کنند و فضا برای جوانانی که وارد سیستم می‌شوند، باز شده و می‌توانند وارد گود سیاست شوند.

باقری تاکید کرد: اگر این روند که یک هنجار است، رخ ندهد، دود آن در چشم مجموعه می‌رود و از توانایی آن کاسته خواهد شد. در جریان اصلاحات هم باید همین روند رخ داده و از احزاب شروع شود؛ به طوری که خود احزاب ساز و کار را به نوعی طراحی کنند که این روند در حزب رخ دهد؛ آن زمان این اتفاق در سطوح بالاتر تصمیم‌گیری مثل جبهه اصلاحات رسوخ کرده و در این صورت دیگر نیاز نیست یک سری جوان به صورت سمبلیک وارد چرخه شوند.

وی ادامه داد: مدل ایده‌آل شکل‌گیری سطوح مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی جریان سیاسی، تلفیق متناسب نیروی جوان و نیروی باتجربه است و باید در این میان مراقب بود که درگیر افراط و تفریط در هیچ کدام از دو طرف نشویم. شرایط نباید به گونه‌ای باشد که جوانان پشت درب احزاب بمانند و یا از سوی دیگر اصرار به وارد کردن نسل جدید، زودتر از موعد اتفاق بیفتد و مجموعه‌ای از تجارب ارزشمند گذشته خود خالی شود.

باقری در خصوص شرایط حضور جوانان در جریان اصلاحات، تصریح کرد: وضعیت فعلی این جریان را نمی‌توان ایده‌آل دانست و باید در این زمینه درون احزاب سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه و درستی برای ورود جوانان به طور کنترل شده اتخاذ شود و باید جریان ورود جوانان به چرخه در همه احزاب اعم از اصو‌لگرا و اصلاح‌طلب ایجاد شود.

باقری در خصوص بی‌میلی قشری از جوانان نسل جدید برای حضور در جریان‌های سیاسی، گفت: بخشی از راه ورود جوانان به سیاست بر عهده احزاب اصلاح‌طلب است که فرآیند آن را توضیح دادم، اما عامل و مانع بزرگی در زمینه ورود جوانان به سیاست وجود دارد که شرایط خاص سیاسی حاکم بر کشور ما است که به عهده جریان اصلاحات نیست.

وی تاکید کرد: انجام فعالیت سیاسی حرفه‌ای در کشور ما کاملا پرهزینه است. افراد اگر بخواهند هزینه و فایده خود را محاسبه کنند، مطمئنا موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جریان‌های سیاسی وجود دارد. این واقعیت تلخ ورود به بازار سیاست در ایران است. کسانی که می‌خواهند وارد جریان سیاسی شوند، به خصوص افرادی که گرایش اصلاح‌طلبی دارند در همان ابتدا بسیاری از موقعیت‌ها و پست‌ها و شرایط مادی را از دست می‌دهند که یکی از عوامل مهم عدم بازدهی جریان‌های سیاسی در میان توده مردم کشور بوده که باید در ابعاد کلان بررسی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کشف بیش از 207 کیلو تریاک در کهنوج

جان باختن ۶۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور

استفاده از ماسک در هواپیما الزامی شد

قیمت بلیت هواپیما و قطار در اسرع وقت اعلام شود / مهمترین مشکل اصلی ما در اربعین بخش حمل و نقل است

ختم بالغ بر 21 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش / جلب رضایت اولیای دم در 16 پرونده قصاص

روش‌های پیشگیری از ابتلا به آبله میمونی/ افراد مشکوک به آبله میمون به کجا مراجعه کنند؟

نرخ بلیت هواپیمای اربعین حسینی در کرمان ۲ برابر تهران است / ستاد اربعین یکی از شرکت‌های هوایی را برای اعزام زائران کرمانی مشخص کند

وعده مهاجرت؛ ترفند کلاهبردار فضای مجازی

خرید دانه‌ای میوه افزایش یافت / کاهش ۵۰ درصدی خرید میوه از سوی مردم / صادرات نصف شد

توضیحات وزیر اقتصاد درباره جابه‌جایی کالابرگ با یارانه

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)