کد خبر: ۴۵۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طی پنج سال اخیر، ۱۰ درصد به نرخ اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان اضافه شده که یکی از معضلات جدی ماست، گفت: در کنار این افزایش چاقی و اضافه وزن، نرخ سوء تغذیه دانش‌آموزان نیز نگران‌کننده‌ است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طی پنج سال اخیر، ۱۰ درصد به نرخ اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان اضافه شده که یکی از معضلات جدی ماست، گفت: در کنار این افزایش چاقی و اضافه وزن، نرخ سوء تغذیه دانش‌آموزان نیز نگران‌کننده‌ است.

به گزارش ایسنا، ستاری‌فرد نیز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری ارائه خدمات غربالگری اسکلتی، حرکتی و استعدادیابی ورزشی برای کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال محلات کم‌برخوردار کشور میان بنیاد ۱۵ خرداد، معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون ورزش دانش‌آموزی اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام همیشه یاریگر آموزش و پرورش بوده است؛ چه در حوزه سخت‌افزار و تامین زیرساخت‌های موردنیاز از جمله مدرسه‌سازی و چه در حوزه نرم‌افزار و برقراری عدالت آموزشی و عدالت تربیتی سرآمد بوده است. اقدامی که اکنون انجام می‌شود، یک گام روبه جلو است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد مهمی که در سند تحول بنیادین محل تاکید واقع شد، نقش عوامل سهیم و موثر در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بود، گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از این حیث بسیار عملکرد قابل قبولی داشته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای این تفاهم‌نامه افزود: عقد این تفاهم‌نامه عملا در اجرای اصل ۲۹ و ۳۰ قانون اساسی است؛ یعنی هم به موضوع سلامت دانش‌آموزان و هم به حوزه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان توجه دارد. از طرفی اقتضائات امروز ما به ویژه در بعد سلامت جسمی و روحی و روانی دانش‌آموزان ایجاب می‌کرد که برخی از عوامل به کمک آموزش و پرورش بیایند.

وی گفت: بنیاد از این جهت فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی خوبی ایجاد کرده و این یاریگیری به آموزش و پرورش در رفع نیازها و مسائل می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت کمک کند.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین ۶ ساحت تعلیم و تربیت پیش‌بینی شد، ادامه داد: یکی از ساحت‌های شش‌گانه در سند تحول بنیادین، توجه به ساحت زیستی و بدنی است؛ یعنی هم استعدادهای دانش‌آموزان شناسایی و شکوفا و هم نیازها و مسائل مربوط به این حوزه مرتفع شود.

ستاری‌فرد با بیان اینکه اقتضائات امروز ما فقر حرکتی دانش‌آموزان، چاقی و کم‌تحرکی دانش‌آموزان و تغییر سبک زندگی آنها به سمت کم‌تحرکی و بازی‌های دیجیتالی یا الکترونیکی و بازی‌های کم‌حرکتی است که باعث معضلات جدی برای دانش‌آموزان ما شده است، گفت: شناسایی و غربالگری این دانش‌آموزان گام نخست مواجهه سیاست‌گذارانه برای حل این مسائل است.

وی افزود: طی ۵ سال اخیر، ۱۰ درصد به نرخ اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان اضافه شد که یکی از معضلات جدی ماست. در کنار این افزایش چاقی و اضافه وزن نرخ سوء تغذیه دانش‌آموزان نیز نگران‌کننده‌ است، لذا لازم است که هم در بعد توجه به مسئله تغذیه دانش‌آموزان گام جدی برداریم و هم برای مسائلی که سلامت بچه‌ها را تهدید می‌کند، برنامه‌ریزی مناسب انجام شود که این اعلام نیاز از سوی آموزش و پرورش و پیش قدمی از سوی بنیاد ۱۵ خرداد می‌تواند به حل مسائل کمک کند.

وی با اشاره به عقد این تفاهم‌نامه گفت: امید است بتوانیم هم در حوزه استعدادیابی ورزشی و هدایت وزرشی دانش‌آموزان برای پشتیبانی از ورزش ملی و قهرمانی کشور کمک کنیم و هم به موضوع بیماریابی و هنجاریابی عضلانی استعدادیابی دانش‌آموزان و غربالگری دانش‌آموزان از حیث مسائل و مشکلاتی که دارند گام جدی برداریم.

همچنین بابویی، رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی طی سخنانی کوتاه بیان کرد: فدراسیون ورزش دانش‌آموزی خوشحال و باعث مباهات است که در مسیر خدمت به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار قدم بردارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

63 بیمار کرونایی در کشور جان باختند / فقط ۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند

عوارض آزادراه‌ها به نرخ سابق بازگشت

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در  گل‌گهر برگزار شد

عزاداران حسینی حتما از ماسک استفاده کنند

مهمترین دغدغه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و رعایت پروتکل‌هاست

سفر هیات دولت به کرمان باز هم لغو شد

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

پربازدید ها

نزاع مرگبار در رفسنجان / نزاع باغ پسته رفسنجان ده کشته داشت

چند ماده غذایی مفید برای کاهش درد

واژگونی وانت پیکان  6 کشته و زخمی بر جای گذاشت

پیش‌بینی طوفان شن در کرمان / در هفته جاری با روند افزایش دما روبه رو هستیم

شرایط مناسبی از نظر کرونا نداریم/ تاسوعا و عاشورا مردم شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنند

رهایی کودک ۵ ساله از دست گروگانگیران

محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان اعلام شد

جاده مواصلاتی کرمان-راور-دیهوک از استانداردهای مناسب برخوردار نیست / ضرورت رفع نقاط حادثه خیز

کرمان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

تشدید نظارت دامپزشکی کرمان بر کشتار دام در ماه محرم

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۸ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)