کد خبر: ۴۵۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در گفت و گو با گفتارنو:
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: امسال همچون سال‌های گذشته اصلی‌ترین دغدغه ما این است که  مراسم در فضای باز برگزار شود.

گفتارنو- مهدیه السادات هاشمی:

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: امسال همچون سال‌های گذشته اصلی‌ترین دغدغه ما این است که  مراسم در فضای باز برگزار شود.

حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی در گفتگو با خبرنگار گفتارنو در خصوص برنامه‌های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان بیان داشت: امسال هم هیات‌ها می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مکان‌های سربسته تا ۳۰ درصد جمعیت عزاداری کنند.

وی افزود: در خصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هم مهمترین گفتمان و موضوعی که مطرح است و ما قرار است که به هیئات‌ منتقل کنیم این است که همه ماسک بزنند و پروتکل‌ها را رعایت کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: امسال قرار بر این است که در خصوص تزریق واکسن در هیات‌های مذهبی توسط وعاظ توصیه و تبلیغ شود و مردم را به واکسیناسیون عمومی ترغیب کنند.

حجت‌الاسلام حقانی یادآور شد: برنامه‌های عزاداری به اقتضائات هر شهر، در زمان‌ها، مکان‌ها و شیوه‌های برگزاری متفاوت است.

وی خاطرنشان ساخت: در بعضی از شهرستان‌ها ممکن است هیات‌های دسته‌روی داشته باشند و در برخی واعظ و تعدادی از هیات‌های هم ممکن است تجمع داشته باشند اما اصل بر این است که در همه شهرستان‌ها چه در شب و ظهر تاسوعا و چه ظهر عاشورا و شب شام غریبان، برنامه‌های جدی با رعایت شیوه‌نامه‌ها برگزار شود.

حجت‌الاسلام حقانی گفت: در بحث نذورات توزیع غذا هم قرار شده که هیئات‌ از سفره انداختن بر حذر باشند و غذا را به صورت بسته‌بندی به عزاداران تحویل دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

«سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون برمی‌گردد

نیمی از جنگل‌های کرمان آفت‌زده است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)