کد خبر: ۴۵۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات از برپایی موکب‌های اربعین از ۱۰ صفر تا ۲۳ صفر خبر داد.

معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات از برپایی موکب‌های اربعین از ۱۰ صفر تا ۲۳ صفر خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یوسف افضلی گفت: اربعین امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و با گرمای هوا و شیوع کرونا و گرد و خاک و… مواجه هستیم لذا تاکید موکب‌ها بر اسکان زائران و تامین آب و وسائل سرمایشی است و موکب‌های اربعین از ۱۰ تا ۲۳ صفر برپا می‌شوند.

وی ادامه داد: امسال از اول محرم تا پایان صفر روادید کشور عراق برداشته شده و شرط اعزام به اربعین ثبت‌نام در سامانه سماح است.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ طرح بازسازی را انجام دادیم، افزود: بزرگترین طرح صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف اشرف است که به حرم مطهر حضرت علی(ع) متصل می‌شود و ۲۲ برابر صحن فعلی است.

افضلی انجام طرح‌های بازسازی را به همت نذورات مردم ایران دانست و تصریح کرد: با اعلام تولیت حرم امام علی(ع) آماده تحویل بخش زیارتی این صحن هستیم و همه ساخت و ساز‌ها در اعتاب مقدسه از محل نذورات مردم است؛ البته طی قرارداد با تولیت حرم‌ها نیروی انسانی و مهندسی و مصالح ساختمانی از ایران تامین می‌شود.

معاون ستاد بازسازی عتبات، از افزایش ۳۰ درصدی هر ساله نذورات مردمی خبر داد و اضافه کرد: ساخت و ساز‌ها در اعتاب مقدسه بزرگترین آثار نظام اسلامی هستند که زمینه را برای زوار به منظور به جا آوردن آداب زیارت فراهم می‌کنند.

افضلی، با اشاره برگزار نشدن راهپیمایی اربعین طی دو سال گذشته، ادامه داد: موکب‌های اربعین در کنار کمک به کادر درمانی، اقدام به راه‌اندازی پویش‌های آبرسانی به نقاط محروم و کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کردند.

معاون ستاد بازسازی عتبات، با اشاره به اجرای طرح بازسازی و توسعه اعتبات مقدسه در سوریه تاکید کرد: امسال از اول محرم تا پایان صفر روادید کشور عراق برداشته شده و شرط اعزام به اربعین ثبت‌نام در سامانه سماح است و همچنین تزریق دو دز واکسن کرونا در کنار دز یادآور ضرورت دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

خودروسازان باز هم به دنبال مجوز افزایش قیمت‌ها !

جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)