کد خبر: ۴۵۹۸۲
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر روابط عمومی‌سازمان لیگ:
حجت‌ا... بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ گفت: اگر اتفاق خاصی تا روز پنج‌شنبه رخ ندهد قرار است که یک تعدادی از بانوان برای تماشای دیدار این هفته به استادیوم آزادی بروند. در تلاش هستیم تا شرایط به گونه‌ای پیش برود که کم‌کم با ایجاد زیرساخت‌های لازم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که در اکثر مسابقات بتوانیم میزبان بانوان هم باشیم.

حجت‌ا... بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ گفت: اگر اتفاق خاصی تا روز پنج‌شنبه رخ ندهد قرار است که یک تعدادی از بانوان برای تماشای دیدار این هفته به استادیوم آزادی بروند. در تلاش هستیم تا شرایط به گونه‌ای پیش برود که کم‌کم با ایجاد زیرساخت‌های لازم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که در اکثر مسابقات بتوانیم میزبان بانوان هم باشیم.

به گزارش انتخاب، پیرو مذاکرات روزهای گذشته مسئولان سازمان لیگ و مراجع ذیربط مقرر شد با ایجاد شرایط لازم دیدار تیم های استقلال و مس کرمان با حضور بانوان برگزار شود.

در روزهای اخیر و پس از برگزاری برخی دیدارهای لیگ برتر بدون حضور تماشاگران، موضوع حضور بانوان در استادیوم‌ها به شکل جدی از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال و دیگر مسئولان دینی و کشوری پیگیری شد.

احمد وحیدی، وزیر کشور در مورد موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: هر جایی که بتوانیم ورزشگاه را برای حضور بانوان آماده کنیم این موضوع مانعی ندارد. ظاهراً در جلسه‌ای که در محل سازمان لیگ در همین خصوص برگزار شد یکسری مسائل در ارتباط با ورود بانوان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

یکی از نفراتی که در این باره اظهار نظر کرد سهیل مهدی مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ بود که گفت: تنها ورزشگاه ایران که شرایط حضور بانوان را دارد ورزشگاه آزادی است و سایر ورزشگاه‌های کشور فعلا مشکلات خاص خودشان را دارند که قادر به میزبانی از بانوان نیستند.

در همین ارتباط حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ  گفت: اگر اتفاق خاصی تا روز پنج‌شنبه رخ ندهد قرار است که یک تعدادی از بانوان برای تماشای دیدار این هفته به استادیوم آزادی بروند. در تلاش هستیم تا شرایط به گونه‌ای پیش برود که کم‌کم با ایجاد زیرساخت‌های لازم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که در اکثر مسابقات بتوانیم میزبان بانوان هم باشیم.

وی در ادامه این صحبت گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از مترقی‌ترین نظام‌های اسلامی در منطقه است. وقتی در برخی کشورهای منطقه بانوان حق رای دادن ندارند و یا در همین کشور عربستان تا سال گذشته بانوان حق رانندگی نداشتند در کشور ما بانوان همه کاره‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور عزیزمان ایران، بسیاری از بانوان در پست‌های مدیریتی فعالیت می‌کنند و ریاست خیلی از مراکز مهم پزشکی، اقتصادی، فرهنگی و غیره را در دست دارند. این موضوع در مراکز آموزشی مانند دانشگاه‌ها هم به کرّات دیده می‌شود و این نشان می‌دهد که اتفاقاً بانوان افرادی دقیق و کارآمد هستند. اتفاقاً بر همین اساس معتقدیم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به ایجاد جو هرچه بهتر فرهنگی در استادیوم‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ خاطرنشان کرد: لذا اگر مسئولان نظام نگران شیوه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها هستند این نیست که به دنبال ضایع کردن حق بانوان باشند بلکه اتفاقا می‌خواهند حق آنها را به خوبی ادا کنند. مسئولان ذیربط می‌خواهند امکاناتی درخور و شایسته بانوان را فراهم کنند و بحث آنها این نیست که نمی‌خواهیم اجازه بدهیم بانوان وارد ورزشگاه شوند. نظر مسئولان کشوری بر این است که کرامت بانوان در استادیوم‌ها حفظ شود و حق‌شان به درستی ادا شود.

بهمنی یادآور شد: دغدغه اصلی مسئولان سیاسی نظام و مسئولان دینی کشور ما این است که احترام بانوان حفظ شود.

وی در این باره که به چه ترتیب شرایط برای ورود بانوان به استادیوم آزادی فراهم می‌شود گفت: درصدد هستیم تا در روزهای باقیمانده تا بازی استقلال و مس کرمان بخشی از استادیوم را به گونه‌ای آماده پذیرایی از بانوان کنیم که مشکلی برای این عزیزان به وجود نیاید. قطعاً حضور بانوان در استادیوم باعث می‌شود افرادی که در ورزشگاه رفتارهای ناهنجار دارند در حضور بانوان آرامش‌شان را حفظ کنند و اگر هم کسی رعایت چنین شرایطی را نکرد قطعاً با آنها برخورد خواهد شد. این موضوع در طول زمان کمک می‌کند تا رفته رفته شرایط فرهنگی در استادیوم‌ها مطلوب‌تر هم بشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

خودروسازان باز هم به دنبال مجوز افزایش قیمت‌ها !

جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)