کد خبر: ۴۶۰۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برجام باید حمایت ملت و کل حاکمیت را به همراه داشته باشد اگر نگاه ملی به مذاکرات و توافق برجام صورت بگیرد و آن را پروژه ملی قلمداد کنند، بهره‌برداری جناحی صورت نخواهد پذیرفت و امید به آینده برای مردم تقویت خواهد شد.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برجام باید حمایت ملت و کل حاکمیت را به همراه داشته باشد اگر نگاه ملی به مذاکرات و توافق برجام صورت بگیرد و آن را پروژه ملی قلمداد کنند، بهره‌برداری جناحی صورت نخواهد پذیرفت و امید به آینده برای مردم تقویت خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی‌محمد نمازی فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره احتمال امضای توافقنامه برجام، گفت: متولیان امر که امروز مسئول حل موضوع برجام هستند، باید اراده کافی را داشته باشند. فکر نمی‌کنم توافق به سادگی حاصل شود زیرا ایران به دنبال امتیازاتی از آمریکا است و بر عکس. امروز روی پیشنهادات و طرح نهایی اتحادیه اروپا مسائلی را مطرح می‌کنند که ممکن است بار دیگر مورد قبول قرار نگیرد اگر هم موافقت شود هر دو طرف تلاش می‌کنند روی آن تبلیغ کنند.

نمازی در پاسخ به این سوال که چقدر ضرورت دارد به برجام به عنوان یک دستاوردی برای منافع ملی نگاه شود و از رقابت‌های جناحی در این خصوص پرهیز شود، گفت:‌ استفاده سیاسی از برجام عواقب مختلفی دارد. اگر رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه وارد کاخ سفید و اکثریت این حزب نیز راهی کنگره شوند، ممکن است بار دیگر از برجام خارج شوند. برجام باید حمایت ملت و کل حاکمیت را به همراه داشته باشد اگر نگاه ملی به مذاکرات و توافق برجام صورت بگیرد و آن را پروژه ملی قلمداد کنند، بهره‌برداری جناحی صورت نخواهد پذیرفت و امید به آینده برای مردم تقویت خواهد شد.

وی درباره ضرورت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران تصریح کرد: سرمایه‌گذارها معمولا محافظه‌کارند تا اطمینان نداشته باشد که سرمایه حفظ می‌شود، سود و تضمین قابل قبولی به دست می‌آورند استقبالی از سرمایه‌گذاری نخواهند کرد. بنابراین باید به برجام به عنوان محلی برای نگاه به آینده و ساختن اعتماد در بین ملت‌ها داشت و اگر غیر از این باشد و جناحی بگوید که من برجام را امضا کردم و می‌خواهم از آن بهره‌برداری کنم امید تقویت نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با احیای برجام موافق هستید؟ گفت:‌ هرکس برجام را احیا کند ما از آن استقبال خواهیم کرد و صد در صد موافق هستیم. اگر مانور هم دادند مهم نیست. مهم آن است که امضای برجام نتیجه مثبتی برای آینده کشور و ملت به همراه داشته باشد چون آستانه تحمل مردم کم شده و کشور عقب افتاده است و باید با احیای برجام این عقب افتادگی را جبران کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خطر نابینایی به دنبال خرید داروی ایلیا از شبکه‌های اجتماعی

تاریخ دربی مشخص شد

کمبود این ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود

دستگیری عاملان قدرت نمایی با سلاح گرم در فضای مجازی

وام ازدواج ندهید با شما برخورد می‌کنیم

تمدید زمان استفاده از بسته‌های اینترنت پس از رفع محدودیت‌ها

پیش‌بینی هواشناسی از وزش باد شدید در اکثر مناطق کرمان

در پاییز چه مواد غذایی بخوریم تا سلامت بمانیم؟

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

امشب آخرین مهلت ثبت نام در سامانه مزایده خودروهای خارجی

پربازدید ها

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

قالیباف: شیوه‌های اجرای گشت امنیت اخلاقی باید اصلاح شود

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)