کد خبر: ۴۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون عمرانی استاندار:
سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه خسارت سیل استان کرمان بیش از هشت هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: با پیگیری‌های انجام شده تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت سیل به استان کرمان پرداخت شده که بین ۳۲ دستگاه استان توزیع می‌شود.

سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان با بیان اینکه خسارت سیل استان کرمان بیش از هشت هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: با پیگیری‌های انجام شده تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت سیل به استان کرمان پرداخت شده که بین ۳۲ دستگاه استان توزیع می‌شود.
به گزارش تسنیم در جلسه شورای برنامه ریزی استان  جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بودجه هزینه استان ۸۵۴ میلیارد تومان جذب شده است.
وی با بیان اینکه حقوق پنج ماهه گذشته کارکنان دولت کاملاً پرداخت شده است، گفت: ۱۶ درصد بودجه تملک دارایی استان تاکنون تخصیص داده شده که عقب هستیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، افزود: تمام کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تشکیل شده است و تمام موافقتنامه‌ها باید تا پایان شهریور مبادله شود.
مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هزار و ۸۱۷ واحد صنعتی در شمال استان کرمان داریم، اظهار داشت: تقریبا ۹۴ درصد این واحد‌ها کوچک مقیاس بوده و اشتغال زیر ۱۰۰ نفر دارند.
وی با بیان اینکه ۴۷ درصد واحد‌های صنعتی نیمه فعال و ۱۴ درصد راکد هستند، گفت: عارضه یابی دلایل راکد بودن واحد‌های صنعتی استان انجام شده است و کمبود نقدینگی، فرسودگی ماشین آلات، عدم مدیریت و نبود مواد اولیه برخی از دلایل راکد بودن واحد‌های صنعتی در استان است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه ۴۲۰ هزار میلیارد تومان مجوز سرمایه گذاری در استان صادر شده، افزود: اگر مشکلات این مجوز‌ها برطرف شود استان کرمان متحول خواهد شد و تحقق این سرمایه‌گذاری‌ها قطعاً توسعه استان کرمان در ابعاد مختلف را به دنبال دارد.
صادق سلطانی‌نژاد مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه تا امروز ۵۷ درصد تسهیلات تبصره ۱۸ در استان کرمان پرداخت شده است، اظهار داشت: زمان زیادی برای جذب این تسهیلات نداریم و باید از فرصت باقی مانده و همچنین سهمیه کشوری استفاده کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلید تغذیه سالم برای زنان میانسال

اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان راین

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زباله‌گرد‌های شهر کرمان، ساماندهی می‌شوند

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

حذف وعده‌های غذایی موجب کاهش طول عمر می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

۲۰ درصد از دانش‌آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند / نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

از پرستاران گل‌گهر تجلیل شد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)