کد خبر: ۴۶۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
حسین دهباشی با انتشار متنی از خانواده امام راحل عذرخواهی کرد.

حسین دهباشی با انتشار متنی از خانواده امام راحل عذرخواهی کرد.

به گزارش تسنیم، حسین دهباشی از توییت تهمت‌آمیز و غلط خود درباره علت فوت حاج احمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) عذرخواهی کرد و‌ نوشت: بطلان محتوای آن توییت را اعلام می‌کنم.

پس از توییت اهانت‌آمیز دهباشی، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام به‌ریاست آقای سیدحسن خمینی و همچنین خانواده مرحوم احمد خمینی از وی شکایت کردند.

دادگاه نهایتاً در پی این توییت غیرمستند، درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام(ره) او را به 6 ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

یک منبع مطلع پیشتر دراین‌باره می‌گوید:

1 ـ از حسین دهباشی دو شکایت مطرح شد؛ یکی از طرف مؤسسه تنظیم و نشر امام(ره) و دیگری از طرف خانواده. اولی را دادگاه به‌علت اینکه مدعی بود مؤسسه نمی‌تواند از طرف مرحوم سیداحمد آقا شکایت کند رد کرد، ولی شکایت دوم را وارد دانست و آن را بررسی کرد.

2 ـ دهباشی در هیچ کدام از دادگاه‌ها سندی را ارائه نداده است، و این‌که مدعی است این مطلب را از آقای هاشمی شنیده دروغ است، چرا که هم خانواده آقای هاشمی رسماً آن را تکذیب کرده‌اند و هم سندی بر مطلب خود ندارد. اگر جز این است مطلب آقای هاشمی را منتشر کند.

3 ـ دهباشی مرتباً می‌نویسد که چرا بیت امام(ره) علت فوت را اعلام نمی‌کنند؟ در حالی که از همان روز اول رحلت یادگار امام علت مرگ ایشان سکته قلبی اعلام شده بود، و این مطلب در تمام این سالها توسط اطبّا اعلام شده و گواهی پزشکی قانونی هم دراین‌باره موجود است.

4 ـ از روز اول طرح این ادعای زشت از طرف دهباشی، بیت امام(ره) اعلام کرده بود که اگر ایشان رسماً حرف خود را پس بگیرد و اعلام کند که سندی دراین‌باره ندارد از شکایت صرف‌نظر می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کلید تغذیه سالم برای زنان میانسال

اختصاص تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان راین

افزایش 120 درصدی مالیات در استان کرمان

پیش بینی هواشناسی از بارش باران در اواسط هفته آینده در کرمان

زباله‌گرد‌های شهر کرمان، ساماندهی می‌شوند

شب یلدای ایرانیان ثبت جهانی شد

حذف وعده‌های غذایی موجب کاهش طول عمر می‌شود

آتش گرفتن محموله مواد مخدر در عمق کویر

۲۰ درصد از دانش‌آموزان کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند / نقش موثر مدارس غیردولتی در اشتغال‌زایی و اشتغال‌آفرینی

از پرستاران گل‌گهر تجلیل شد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)