کد خبر: ۴۶۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه هم اندیشی مدیرکل امور استان‌های وزارت کار مطرح شد:
اطلاع‌رسانی: اولین جلسه از سلسله نشست‌های طرح تبیین «روایت جهاد - رقابت خدمت» با حضور مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی استان‌ها، با میزبانی دفتر اموراستان‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجربیات و بررسی فرایند‌های جاری مرتبط، خصوصا ظرفیت‌های شورای هماهنگی، برگزارگردید.

عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در ازریابی‌ها رو به رشد و مثبت است

 

اطلاع‌رسانی: اولین جلسه از سلسله نشست‌های طرح تبیین «روایت جهاد - رقابت خدمت» با حضور مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی استان‌ها، با میزبانی دفتر اموراستان‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجربیات و بررسی فرایند‌های جاری مرتبط، خصوصا ظرفیت‌های شورای هماهنگی، برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، حبیب اله جلیلی، مدیر کل امور استان‌های وزارت متبوع ضمن تبیین و تشریح «روایت جهاد - رقابت خدمت» گفت: پس از تاکید جناب آقای دکتر زاهدی وفا، سرپرست محترم وزارت بر اهمیت فعالیت‌های «شورا‌های هماهنگی مدیران استان‌ها» در پیشبرد اهداف وزارت در سطوح استانی، مطالعه اولیه‌ای از فعالیت استان‌ها تهیه و بر مبنای آن سلسله نشست‌هایی با عنوان «طرح تبیین روایت جهاد - رقابت خدمت» برنامه ریزی شد تا با حضور مدیران کل اجرایی نقاط قوت و ضعف فرایند‌های اجرایی جاری مورد بازبینی قرار گیرد. در این نشست‌ها توجه و اهمیت بخشیدن به ظرفیت‌های شورای هماهنگی مدیران در استان‌ها مورد تاکید است؛ همفکری، هم رفتاری و در نهایت همدلی بین دستگاه‌های تابعه سبب همسویی و ارائه خدمات بهتر به مردم خواهد شد و از طرفی بر تعاملات با ذی نفوذان، نخبگان و سایر مراجع استانی و ملی و انعکاس دستاورد‌های وزارت به آحاد جامعه تاثیرات موثری خواهد داشت.
مدیر کل امور استان‌ها با بیان اینکه عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در ازریابی‌ها رو به رشد و مثبت است، گفت: حضور مدیران باید بیشتر و باانگیزه باشد جلسات شورا باید در مسیر تحول و نوآوری ونتیجه آن همراه با اثر بخشی باشد.
وی با بیان اینکه این شورا‌ها با هدف ایجاد نگرش مشترک، وحدت رویه، تجمیع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دراستان ها، برای افزایش توان دولت در امر خدمت رسانی و افزایش توان دستگاه‌ها درحل و فصل مسائل و مشکلات در سطح استان‌ها از ده دستگاه تابعه وزارت تشکیل شده تنوع گسترده‌ای از برنامه ها، فعالیت‌ها و خدمات را در استان‌ها فراهم می‌کند. این شورا‌ها از نظر گستردگی فعالیت‌ها و خدمات و گستردگی جمعیت تحت پوشش، در میان سایر دستگاه‌های اجرایی کشور بی نظیر بوده و یکی از اصلی‌ترین و موثرترین تشکیلات و ابزار‌های وزارت در استان‌ها محسوب می‌شود. این ظرفیت عظیم که وظیفه راهبری اهداف و برنامه‌ها را بر عهده دارد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و پایش مستمر وضعیت آن و به روز بودن رویه‌های آن امری ضروری است.
جلیلی اظهار داشت: در سه ماه اول سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۰۶ جلسه شورای هماهنگی بین دستگاه‌های تابعه وزارت دراستان‌های کشور با میانگین ۵.۳ مصوبه برای هر جلسه ثبت شده است. در این جلسات اهم موضوعات جاری دستگاه‌های تابعه وزارت دردستور کار قرار می‌گیرد تا زمینه‌های هم افزایی و همکاری دستگاه‌ها در خدمت رسانی مورد بررسی قرار گیرد.

عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در ازریابی‌ها رو به رشد و مثبت است


وی ابراز امیدواری کرد تا با جمع بندی نظرات، تجربیات و اقدامات خلاقانه و مبتکرانه‌ای که در شورا‌ها انجام می‌گیرد، در خلال بحث‌های کارشناسی با نقد و بررسی دقیق‌تر و جامع تر، نتایج مناسبی حاصل گردد و در نتیجه شورا‌ها به سمت «عملیاتی محور شدن فعالیت ها»، البته بیش از پیش، هدایت شوند.
در این نشست مجتبی مصباح مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز اظهار داشت: شیوه نامه‌ها قبل از ارزیابی مدیران به ادارات کل ارسال و بعد از نظرات مدیران نهایی شود.
وی در رابطه با جلسات شورا با مقامات استانی گفت: هدف معرفی شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه به اعضای غیر دولت است که می‌توان بعنوان یک تحول و نوآوری و هم یک شاخص در مصوبات شورا بعنوان یک الگو قرار گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

خودروسازان باز هم به دنبال مجوز افزایش قیمت‌ها !

جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

پربازدید ها

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

مکمل‌هایی که نباید بعد از ۵۰ سالگی مصرف کنید

جزئیات علت قتل کارآموز مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان

انتشار تصاویر خصوصی با هدف انتقام‌جویی

علائم کلسترول خون را بشناسید

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

تنهایی سرعت پیری را افزایش می‌دهد

آزادی ۴۰ مددجو در بافت از زندان با گذشت شکات

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)