کد خبر: ۴۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه ما در یک کشتی بزرگ به نام ایران نشسته‌ایم و اگر منافع ملی به آن مجموعه برسد همه نفع خواهند برد بنابراین باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرد تا با احیای برجام منافع ملی کشور تامین شود.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه ما در یک کشتی بزرگ به نام ایران نشسته‌ایم و اگر منافع ملی به آن مجموعه برسد همه نفع خواهند برد بنابراین باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرد تا با احیای برجام منافع ملی کشور تامین شود.

به گزارش ایلنا، علی باقری فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به سوالی درباره نگاه به برجام به عنوان یک پرونده ملی فارغ از جنا‌ح‌بندی‌های سیاسی گفت: برجام و تبعات آن در حوزه منافع ملی کشور قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود جناح‌های سیاسی از این منظر به موضوع نگاه کنند. ما درباره این موضوع تاریخچه‌ای داریم. وقتی برجام در دوره آقای روحانی در حال انجام بود، جناح اصولگرا از زاویه ملی به آن نگاه نکرد و در نهایت آقای روحانی با بداخلاقی‌های سیاسی داخلی برجام را به نتیجه رساند.

وی افزود: چه قبل از برجام و چه بعد از امضای برجام، دولت آقای روحانی همواره تحت فشار بود و در داخل با بدترین شیوه‌ها با مخالفت‌هایی رو به رو شد. اما امروز دلیل نمی‌شود که چون همه چیز در اختیار اصولگرایان است اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان مقابله با مثل کرده و همان رفتار اصولگرایان در اوایل دهه ۹۰ را تکرار کنند. انتظار از همگان این است که به برجام نگاه ملی صورت گیرد. آنچه امروز من در عرصه سیاسی می‌بینم آن است که دو جناح اصلاح‌طلب و اعتدالیون عملکرد قابل قبولی در این زمینه داشتند و با در نظر گرفتن منافع ملی به آن نگاه کردند. آنچه امروز بیشتر به چشم می‌خورد دولت آقای رئیسی بیشتر از آنکه با جناح مقابل خود یعنی اصلاح‌طلبان رو به رو باشد با برخورد منفی بخشی از جناح اصولگرایان مواجه شده که امیدواریم آن‌ جناح هم به منافع ملی توجه بیشتری داشته باشد تا نتیجه مذاکرات به نفع ملت رقم بخورد.

باقری در پاسخ به این سوال که پیامدهای سیاسی استفاده از برجام چه خواهد بود، گفت: من مقایسه دولت گذشته و فعلی را انجام دادم که عبرتی برای آینده باشد. نتیجه نگاهی که متکی به منافع ملی نباشد کشور را ناتوان می‌کند. درست است که ترامپ با خروج از برجام به آن ضربه زد اما گروه‌های داخلی برجام هم در این کارشکنی بی‌تاثیر نبودند. اگر نگاه ملی نسبت به برجام وجود نداشته باشد منافع احتمالی احیای برجام دستخوش مزاح‌های جناحی شده و از منافع ملی آن کاسته خواهد شد.

باقری همچنین در پاسخ به این سوال که چقدر لازم است تا همه جناح‌های سیاسی از تیم مذاکره کننده حمایت کنند گفت: همه جناح‌ها باید حمایت کنند. زیرا اتفاقی که رخ می‌دهد، منافع ملی کشور را تامین می‌کند. همه ما در یک کشتی بزرگ به نام ایران نشسته‌ایم و اگر منافع ملی به آن مجموعه برسد همه نفع خواهند برد بنابراین باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرد تا با احیای برجام منافع ملی کشور تامین شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

خطر نابینایی به دنبال خرید داروی ایلیا از شبکه‌های اجتماعی

تاریخ دربی مشخص شد

کمبود این ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود

دستگیری عاملان قدرت نمایی با سلاح گرم در فضای مجازی

وام ازدواج ندهید با شما برخورد می‌کنیم

تمدید زمان استفاده از بسته‌های اینترنت پس از رفع محدودیت‌ها

پیش‌بینی هواشناسی از وزش باد شدید در اکثر مناطق کرمان

در پاییز چه مواد غذایی بخوریم تا سلامت بمانیم؟

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

امشب آخرین مهلت ثبت نام در سامانه مزایده خودروهای خارجی

پربازدید ها

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

قالیباف: شیوه‌های اجرای گشت امنیت اخلاقی باید اصلاح شود

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)