کد خبر: ۴۶۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان:
مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان گفت: افق آینده منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم تا سال ۲۰۲۵ تولید ۳۵۰ هزار خودرو است تا بتوانیم حداقل ۲۵ درصد خودرو کشور را در این منطقه تولید کنیم.

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان گفت: افق آینده منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم تا سال ۲۰۲۵ تولید ۳۵۰ هزار خودرو است تا بتوانیم حداقل ۲۵ درصد خودرو کشور را در این منطقه تولید کنیم.

به گزارش ایرنا، مراسم معارفه مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد.

مسعود فاضل مدیرعامل پیشین منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم جای خود را امروز به هادی شهسوارپور فرماندار پیشین این شهرستان داد تا وی که شناخت کاملی از وضعیت این منطقه دارد تلاش‌های خود را برای توسعه بیش از پیش این نهاد مهم اقتصادی در شرق استان کرمان به کار گیرد.

منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم نقش مهمی در تولید و پیشرفت حوزه خودروسازی کشور دارد؛ این منطقه یک منطقه تخصصی در زمینه صنایع خودروسازی است که کارخانه‌های فعال و پویای زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند و علاوه بر آن ظرفیت‌های بالای منطقه برای گردشگری و نیز اشتغال می‌تواند آینده درخشانی را برای آن رقم بزند.

خودرو کاملا بومی تا ۱۴۰۵

از جمله سخنرانان این مراسم مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان بود که با تشریح برنامه‌های این گروه گفت: در حال ساخت قطعات خودرو، طراحی و بومی کردن خودرو هستیم و تا پایان سال ۱۴۰۵ خودرو کاملا بومی با سطح ساخت داخل بالای ۸۵ درصد در حوزه کرمان خودرو تولید خواهیم کرد.

محمدرضا شاه‌بخش افزود: افق آینده منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم تا سال ۲۰۲۵ تولید ۳۵۰ هزار خودرو است تا بتوانیم حداقل ۲۵ درصد خودرو کشور را در این منطقه تولید کنیم.

وی بیان کرد: دولت به هیچ عنوان سرمایه‌گذاری مستقیمی در این منطقه اقتصادی انجام نداده و بزرگترین کاری که انجام داده پشتیبانی از فعالان اقتصادی بوده است.

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان با اشاره به حمایت و پشتیبانی‌های دولت از فعالان اقتصادی ادامه‌ داد: به پشتوانه حمایت دولت، حجم سرمایه‌گذاری که در منطقه ایجاد شده در مقایسه با سرمایه‌گذاری‌های سنگینی که دولت در پروژه‌های دولتی انجام داده رقم بسیار بالایی است.

توسعه و پیشرفت در صنعت زمان‌بر است

 شه بخش تاکید کرد: روند توسعه صنعت زمان‌بر است و طرح بعدی ما صادرات و عرضه حداقل ۱۵ درصد تولیدات این منطقه به بازارهای همجوار است.

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان خاطرنشان‌ کرد: گام سوم ما رسیدن به تولید سالانه ۵۰۰ هزار خودرو است که این امر به معنای ایجاد حداقل ۵۰ هزار اشتغال خواهد بود.

به گفته وی با تولید سالانه ۵۰۰ هزار خودرو درآمد ناخالص منطقه با فرض ثبات در قیمت‌ها افزون بر ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که اگر یک درصد آن هم داخل منطقه سرریز شود افق خوب و مناسبی برای فعالیت و زندگی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید خواهد بود.

اگر به دنبال تفرقه باشیم فرصت‌ها را از دست می دهیم

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان در ادامه اظهارداشت: در مرحله حساسی قرار داریم و اگر همگی کمک کنیم افق روشنی برای بم خواهیم داشت اما اگر به دنبال تفرقه و ایرادهای غیرمعقول از همدیگر باشیم فرصت‌ها را از دست خواهیم داد.

شه‌بخش با اشاره به اینکه امسال در این منطقه یکصد هزار خودرو تولید خواهد شد افزود: یکی از شاخصه‌های فعالیت‌های اقتصادی درآمد ناخالص آنهاست؛ در ارگ جدید اگر در سال جاری یکصد هزار خودرو تولید کنیم درآمد ناخالص منطقه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

وی با تشریح تفاوت‌ها از نظر درآمد ناخالص در توسعه صنعتی با سایر بخش‌ها توضیح داد: مجموعه اقتصادی ارگ جدید در شرایط معمول بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد ناخالصی خواهد داشت در صورتی که نتیجه فعالیت بسیار طولانی کشاورزی بم با برداشت حتی ۲۰۰ هزار تُن خرما در چهار شهرستان شرقی درآمد ناخالصی به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان دارد.

شه بخش گفت: در زمینه اشتغال نیز در کشاورزی با قدمت ۷۰ سال حدود ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی وجود دارد اما در صنعت با افق آینده منطقه ۳۵ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت.

مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان اضافه کرد: یکی از راه‌های توسعه اقتصادی بسیاری از نقاط، توسعه فعالیت‌های صنعتی است زیرا اگر صنعت توسعه یابد با فاصله کوتاهی بیشترین اشتغال را در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید خواهد داشت.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید الگوی نوینی است که می‌تواند به دیگر مناطق نیز ارایه شود.

 حمایت دولت بسیاری از مشکلات سرمایه گذاران را حل خواهد کرد

شهسوار پور مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم نیز در ادامه گفت: دولت اگر تنها نقش حمایتی برای سرمایه‌گذار و بخش خصوصی داشته باشد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

به گفته وی در صورت حمایت از سرمایه‌گذار کار تولیدی صورت می‌گیرد و در نهایت خروجی کار، تولید ثروت و اشتغال خواهد بود.

شهسوارپور افزود: یکی از سیاست‌های دولت تسهیل‌گری است تا سرمایه‌گذار بتواند در این مسیر به درستی حرکت کند و به جایگاه خودش برسد.

وی اظهارداشت: گاهی اوقات در کشور ما این اتفاق به درستی صورت نمی‌گیرد و راه هموار نمی‌شود.

مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم بیان کرد: یکی از اهداف و سیاست‌های ما حل مشکلات منطقه اقتصادی و شهرک ارگ جدید برای افراد ساکن در این منطقه است.

شهسوارپور اضافه کرد: امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ورود سرمایه‌گذار بومی و غیربومی وجود دارد زیرا مشکلاتی که شاید سرمایه‌گذار در بیرون از این منطقه با آن مواجه شود، در این منطقه وجود ندارد.

پیگیری الحاق ۲ هزار هکتار زمین به منطقه اقتصادی

وی همچنین در ادامه از پیگیری برای الحاق ۲ هزار هکتار زمین به منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم خبر داد و افزود: این الحاق مصوبه هیات دولت را دارد که پیگیری‌‌های لازم را انجام خواهیم داد. 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم گفت: در آینده شاهد توسعه منطقه شرق استان کرمان با مرکزیت شهرستان بم خواهیم بود تا دیگر نیازی به نگاه شهرستان‌های دیگر نداشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

مشکلِ سریال "پوست شیر" حل شد

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

خودروسازان باز هم به دنبال مجوز افزایش قیمت‌ها !

جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

پربازدید ها

جذب ۹۹.۶ درصد اسناد خزانه بودجه ۱۴۰۰ در استان کرمان

پایان تولید پژو ۴۰۵ و سمند توسط ایران خودرو

از همایش‌های گردشگری استقبال نمی‌شود   / فرصت از دست رفته در صنعت گردشگری برنمی‌گردد

اتهامات درباره فناوری هسته‌ای ایران، بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌هاست

وزیر اقتصاد: حذف کارمزد وام ۱۰ میلیون تومانی در بانک‌های قرض الحسنه

کلاهبرداری با وام ۱۰میلیون‌ تومانی یارانه ؛ مردم مراقب باشند

عرضه مرغ گرم بالاتر از  ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تخلف است

پرداخت یارانه نقدی به سلامت جامعه لطمه می‌زند / توزیع کالابرگ راهی برای پایداری تولید

کاهش تولید گردو در کرمان به دلیل سرمازدگی

جدیدترین قیمت روغن در بازار / قربانی: روغن باز هم ارزان می‌شود

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)