کد خبر: ۴۶۳۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس سازمان بهزیستی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای "پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت" خبر داد و گفت: ما افرادی را در سازمان بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده دارای چند معلول است و افرادی هستند که مستمرا نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند.

رییس سازمان بهزیستی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای "پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت" خبر داد و گفت: ما افرادی را در سازمان بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده دارای چند معلول است و افرادی هستند که مستمرا نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند.

به گزارش ایسنا، علی‌محمد قادری در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت پیرامون "پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت" که با حضور مدیرعامل بیمه سلامت برگزار شد، بیان کرد: این تفاهم نامه نقاط جاذبی دارد که خانواده‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم این خدمات در نظام بودجه‌ای کشور ریشه‌دار شوند  که مستمرا بتوانیم این خدمات را که حدود ۵۹ کد خدمت ستاره‌دار توانبخشی است برای آحاد افراد دارای معلولیت به عنوان یک رویه هدفمند در بودجه داشته باشیم.

کاظمی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز با بیان اینکه امسال تفاهم‌نامه سال گذشته را تمدید می‌کنیم، اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه قرار است بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که برعهده خانواده دارای فرد معلول است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره‌مند می‌شود، پرداخت شود؛ به طوریکه ۷۰ درصد تعرفه مرکز کار درمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی و هر مرکز دیگری که افراد دارای معلولیت مراجعه و خدمات توانبخشی را دریافت می‌کنند، از محل این تفاهم‌نامه پرداخت خواهد شد و کلیه خدمات ستاره‌دار حوزه توانبخشی در این تفاهم‌نامه گنجانده شده است.

وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه دو تفاوت مهم نسبت به سال گذشته دارد، اظهار کرد: از حدود ۸ خدمت ستاره‌دار به ۵۹ خدمت ستاره‌دار ارتقاء پیدا کرده و تعرفه بخش دولتی به بخش غیردولتی تبدیل شده است.

کاظمی افزود: دریافتی خرید خدمت یک مرکز توانبخشی از محل این تفاهم‌نامه افزایش چشمگیر یافته است. وقتی خانواده‌ای دارای فرزند معلول می‌شود، مداخله بسیار زودهنگام باید صورت گیرد و بعد از تشخیص اولیه باید وارد کلینیک‌های توانبخشی شود و به طور متمادی و شاید سالها خدمات خاص توانبخشی را دریافت کند. اکنون هزینه‌های این خدمات بالا رفته و شاید عمده اقتصاد خانواده را در بر می‌گیرد و بخش زیادی از آن درآمد خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد و حتی از لحاظ نظام عاطفی خانواده اثرگذار است.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور ادامه داد: امیدوارم امسال با این دو تحول مهم لحاظ شده در تفاهم‌نامه از هر جهت هم خانواده با فراق خاطر بیشتری فرزندان خود را از این خدمات توانبخشی بهره‌مند کنند و هم به نظام اقتصادی خانواده فشار کمتری وارد شود.

ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت نیز با بیان اینکه این نگاه در سازمان بیمه سلامت تقویت شده است که بخشی از خدمات یا منابع را و یا با همکاری سازمان بهزیستی منابع جدیدی را جذب و جلب کنیم، گفت: این اتفاق مهم سال قبل افتاده و تفاهم‌نامه‌ای برقرار شده است.  به خاطر اینکه تعرفه‌های دولتی پوشش داده می‌شد و مابه‌التفاوت برای این افراد در گرفتن خدمت، بخش زیادی بوده و شاید آن هم قابل پرداخت نبود، تصمیم مشترکی گرفتیم و آن را در شورای عالی بیمه مصوب کردیم که خدمت با تعرفه همان مکان پرداخت شود یعنی اگر خیریه است، ۷۰ درصد تعرفه خیریه و اگر بخش خصوصی است، ۷۰ درصد بخش خصوصی را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: امید است روز به روز بتوانیم این خدمات را بیشتر کنیم حتی پیشنهادی دادیم که در بخشهای بیمه‌های تکمیلی هم اگر شرایطی فراهم شود بتوانیم بخش زیادی از هزینه‌های این افراد را در توانبخشی و... در مراحل بعد با جذب منابع آنها را پوشش دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

«سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون برمی‌گردد

نیمی از جنگل‌های کرمان آفت‌زده است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

هشدار کمبود برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در آستانه فصل سرد

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند

پربازدید ها

جزئیات علت قتل کارآموز مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

مکمل‌هایی که نباید بعد از ۵۰ سالگی مصرف کنید

انتشار تصاویر خصوصی با هدف انتقام‌جویی

علائم کلسترول خون را بشناسید

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)