کد خبر: ۴۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی سامانه جامع رسانه‌های کشور را گامی در جهت ضابطه‌مند شدن امور خبرنگاران و تفکیک خبرنگاران اصلی از فرعی عنوان کرد و گفت: امروز اهالی رسانه مشکل مسکن، معیشت و حقوق دارند که در جهت حل و فصل آنها با دریافت اطلاعات کامل در سامانه جامع رسانه‌های کشور هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌اندازی سامانه جامع رسانه‌های کشور را گامی در جهت ضابطه‌مند شدن امور خبرنگاران و تفکیک خبرنگاران اصلی از فرعی عنوان کرد و گفت: امروز اهالی رسانه مشکل مسکن، معیشت و حقوق دارند که در جهت حل و فصل آنها با دریافت اطلاعات کامل در سامانه جامع رسانه‌های کشور هستیم.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه هیات دولت در پاسخ به این سوال مبنی بر ادامه مشکل در فراینده عضویت در سامانه جامع کشور، گفت: درباره حل مشکل سامانه جامع رسانه‌های کشور شنیدم و به دوستان معاونت مطبوعاتی هم اعلام و توصیه کردم که موضوع را در دستور کار قرار داده و مشکل و نقص را رفع کنند.

تاکید بر رفع مشکل خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌ها

وی ادامه داد: بخشی از اشکالات مربوط به نقض مدارک اصحاب رسانه است که هنوز تکمیل نکرده‌اند اما بهرجهت تاکید کردم به دوستان که هرچه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل عضویت خبرنگاران اصلی اقدامالت لازم به عمل آید.

دریافت بیش از 14 هزار 200 گیگ اینترنت رایگان روز خبرنگار/ 2هزار نفر باقی مانده به زودی وصل می‌شود

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به موضوع اهدای  ۲۰۰ گیگ اینترنت رایگان به مناسبت روز خبرنگار به بالای ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ هزار نفر نیز بنا به اینکه دچار نقص مدرک بوده‌اند هنوز دریافت نکرده‌اند که به زودی با رفع و تکمیل مدارک و بارگذاری آن در سامانه جامع رسانه‌های کشور این تعداد نیز دریافت خواهند کرد.

به دنبال حل مشکل مسکن و معیشت اصحاب رسانه با تفکیک خبرنگاران اصلی از فرعی هستیم

اسماعیلی تاکید کرد: بلافاصله پس از رفع نواقص مدارک و بارگذاری و تایید آنها، 2 هزار نفر باقی مانده نیز 200 گیگ اینترنت رایگان ویژه روزخبرنگار خود را دریافت خواهند کرد. جای نگرانی وجود ندارد.

 تاکید بر ضابطه‌مند شدن امور خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید براینکه تلاش داریم امور خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز سرو سامان گرفته و ضابطه‌مند شود، تاکید کرد: دوست داریم اینجا هم امور مربوط به اصحاب رسانه و به ویژه خبرنگاران ضابطه‌مند شده و بدینوسیله خبرنگاران اصلی از فرعی تشخیص داده شوند.

در صدد رفع مشکل مسکن، معیشت و حقوق خبرنگاران هستیم

اسماعیلی در ادامه سخنان خود با تاکید به اینکه در حال حاضر با توجه به نیازهای معشیتی و حقوق و همچنین نیاز به مسکن خبرنگاران در صدد و مصمم به رفع و حل آنها هستیم، اظهارداشت: تا یک سامانه جامع و کامل از اطلاعات خبرنگاران واقعی و اصلی نداشته باشیم تا خبرنگارانی که کار و فعالیت اصلی آنها خبرنگاری و امور خبری‌ست و برخی نیز کار فرعی یا خبرنگار نیستند در حوزه‌ای کار فرعی انجام می‌دهند و ارتباط مستیقم ندارند تفکیک نشود به طور یقین در ارائه تسهیلات و ... ناعادلانه عمل خواهد شد.

معاون مطبوعاتی و مدیر کل مطبوعات داخلی از جنس خبرنگار هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: همکاران من فرشاد مهدی‌پور معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و همچنین ایمان شمسایی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی هر دو از جنس خود خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند و از کف کار رسانه‌ای شروع به فعالیت کرده و آگاه و مشرف به مسائل و مشکلات خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

امشب آخرین مهلت ثبت نام در سامانه مزایده خودروهای خارجی

«سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون برمی‌گردد

نیمی از جنگل‌های کرمان آفت‌زده است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

به‌صراحت می‌گویم اغتشاش و ناامنی طراحی آمریکا و حقو‌ق‌بگیرانش است/جامعه هنری و ورزشی ما سالم است/ در حادثه برای دختر جوان دل ما سوخت

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)