کد خبر: ۴۶۳۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست هم‌اندیشی روسای مراکز آموزش عالی استان کرمان مطرح شد؛
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: از آنجایی که آموزش مکمل همه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی و فعالیت‌هایی که محصول دانش‌بنیان مربوط می‌شود، باید با بازنگری در سرفصل‌ها و پایان‌نامه‌ها بتوانیم در زمینه مسائل و نیازهای جامعه حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: از آنجایی که آموزش مکمل همه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی و فعالیت‌هایی که محصول دانش‌بنیان مربوط می‌شود، باید با بازنگری در سرفصل‌ها و پایان‌نامه‌ها بتوانیم در زمینه مسائل و نیازهای جامعه حرکت کنیم.

به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمان، آیین تکریم محمدرضا سپهوند و معارفه فرشید کی‌نیا به عنوان رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در نشست ‌هم‌اندیشی روسای مراکز آموزش عالی استان کرمان با حضور خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالن کنفرانس مرکزی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

در این نشست رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: آنچه در دانشگاه‌ها مهم است، درخصوص حوزه‌های آموزشی است که به وضعیت خوبی رسیده‌اند و از آنجایی که آموزش مکمل همه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی و فعالیت‌هایی که محصول دانش‌بنیان مربوط می‌شود، باید با بازنگری در سرفصل‌ها و پایان‌نامه‌ها بتوانیم در زمینه مسائل و نیازهای جامعه حرکت کنیم.

اکبری‌فرد اظهارداشت: با دیدگاه‌های مثبتی که در وزارت عتف است و تمامی دانشگاه‌ها در خصوص فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند، باید دانشگاه‌ها به روزتر و به نسل جدید تبدیل شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست گفت: جلسه امروز تعامل بین روسای دانشگاه‌ها با پارک علم و فناوری است که بتوانیم به یک اتفاق نظر برسیم.

علی خیرالدین مهم‌ترین راهبرد در وزارت علوم را تکمیل و توسعه تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری دانست و افزود: تمامی دانشگاه‌ها و موسسات باید در زمینه تاسیس مرکز کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعف داشته باشند.

وی با تاکید بر تاسیس پردیس علم و فناوری در دانشگاه‌ها، اظهارداشت: اگر پردیس دانشگاهی در دانشگاه‌ها به مدت دو سال فعالیت داشته باشد در کمیسیون و شورای گسترش مجوز پارک علم و فناوری دانشگاهی دریافت می‌کند.

محمدرضا سپهوند رئیس سابق پارک علم و فناوری کرمان نیز ضمن ارائه گزارش از عملکرد در دوره ریاست خود، به موانع موجود در راه اکوسیستم فناوری استان پرداخت و خواستار اتحاد بیشتر مدیران آموزش عالی استان کرمان در حوزه فناوری شد.

حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته نیز گفت: سپهوند در زمان ریاست خود در پارک علم و فناوری کرمان از تمام توان و پتانسیل خود در جهت توسعه اکوسیستم فناوری و پیشرفت رتبه فناوری استان کرمان بهره برد و این جای تشکر فراوان دارد.

محبی ضمن معرفی فرشید کی‌نیا به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری کرمان گفت: کی‌نیا ضمن داشتن سوابق علمی قابل قبول، یک دوره به عنوان رئیس پارک حاضر بود و از بنیان‌گذاران اصلی این مجموعه به شمار می‌رود.

در پایان کی‌نیا، رئیس جدید پارک علم و فناوری کرمان ضمن تشکر بابت انتصاب خود به عنوان رئیس پارک علم و فناوری کرمان، خواستار وحدت بیشتر روسای مراکز آموزش عالی استان با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری در این حوزه و استفاده از تجارب افراد با تجربه شد.

گفتنی است این جلسه که با حضور خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسای دانشگاه‌های استان کرمان و مدیران پژوهشی دانشگاه‌ها با محوریت توسعه زیست بوم فناوری استان کرمان برگزار شد، با پرسش و پاسخ رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان همراه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در پاییز چه مواد غذایی بخوریم تا سلامت بمانیم؟

ما چاره ای نداریم جز اینکه همراه و همدوش یکدیگر زندگی کنیم/ گفت و گو تنها راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است

امشب آخرین مهلت ثبت نام در سامانه مزایده خودروهای خارجی

«سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون برمی‌گردد

نیمی از جنگل‌های کرمان آفت‌زده است

پیش‌نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد/ احضار نماینده حزب اتحاد ملت به کمیسیون ماده 10

پیکر پاسداری که در حوادث زاهدان به شهادت رسید در کرمان تشییع شد

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

هزینه هزار میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

پربازدید ها

جزئیات علت قتل کارآموز مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان

جنوب و شرق کرمان درگیر گرد و خاک و رگبارهای بارانی

مکمل‌هایی که نباید بعد از ۵۰ سالگی مصرف کنید

انتشار تصاویر خصوصی با هدف انتقام‌جویی

علائم کلسترول خون را بشناسید

نیاز کرمان به گروه‌ خونی O منفی

آمار زنان سالمند تنها در ایران ۴ برابر مردان

دارویی موثر برای اگزمای کودکان

آغاز کاهش دما در استان کرمان؛ هوا از پنج شنبه سرد می شود

آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شد؛ ایران در وضعیت آبی

پر بحث

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

با نان کارگری مادرم در کارخانه ریسندگی کرمان بزرگ شدم/ عهد بستم تا زمانیکه در لباس طلبگی هستم از هیچ دولتی حقوق نگیرم/شرطم با امام برای پذیرش سفارت ایران در عراق نگرفتن حقوق بود   (۱ نظر)