کد خبر: ۴۶۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری یک هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای اجرای طرح‌های راهداری، راهسازی و حمل و نقل جاده‌ای منعقد شده و تخصیص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری یک هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای اجرای طرح‌های راهداری، راهسازی و حمل و نقل جاده‌ای منعقد شده و تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا، مجتبی محمودی افزود: تمام پروژه‌های راه‌های روستایی که روند ساخت و احداث آنها بیش از ۱۸ سال متوقف شده بود را با جدیت آغاز کردیم و در حال حاضر بیش از ۷۰ کیلومتر راه روستایی با اعتبار بیش از ۳۱۵ میلیارد تومان ساخته شده که زیر بار ترافیکی قرار گرفته و ماحصل آن برخورداری هشت هزار و ۴۲۰ خانوار از راه روستایی مناسب در حوزه هفت شهرستان جنوب استان کرمان است.

وی از تخصیص بیش از ۴۳۲ میلیارد تومان اعتبار در حوزه راهداری در جنوب کرمان خبر داد و اظهار داشت: مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه راه‌های جنوب کرمان انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل سیلاب و میزان تاب‌آوری زیرساخت‌ها در سیلاب، احداث و ترمیم پل‌های سطح حوزه، انجام روکش آسفالت و ایمن‌سازی محورها، بهسازی و رفع نقاط پر تصادف در محورها بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای احداث راه روستایی با هدف خدمت‌رسانی به مردم در دورترین و محروم‌ترین نقاط منطقه جنوب کرمان با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اضافه کرد: با ساخت و احداث این محور مردم روستاهای چاه ابراهیم، طبق و دازان از راه روستایی مناسب بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه به زودی قراردادی با قرارگاه سازندگی خاتم انبیا برای ورود به حوزه راهسازی جنوب استان کرمان بسته می‌شود اضافه کرد: با ورود مجموعه‌های قوی به حوزه توسعه زیرساخت‌های راه در جنوب کرمان آینده روشنی برای منطقه متصور هستیم.

محمودی افزود: محورهای فاریاب - زهمکان - ارزوئیه، فاریاب – حاجی‌آباد - بندرعباس و قلعه‌گنج - رمشک - کتیج، فاریاب - قرقوطوییه - رابر و منوجان - آب باد بی‌بی - جغین پروژه‌های مهم در حال احداث و در دست احداثی است که با وجود روستایی بودن در توسعه منطقه مهم محسوب می‌شود.

وی احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی، نمازخانه‌های بین راهی و پاسگاه‌های پلیس‌راه را از دیگر پروژه‌های زیرساختی و تکمیل کننده حلقه توسعه‌ای منطقه جنوب کرمان اعلام کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: با توجه به اینکه راه به عنوان یکی از عناصر اصلی تاثیرگذار در حوزه توسعه محسوب می‌شود، گستردگی جغرافیایی جنوب کرمان و عقب‌ماندگی‌های سنواتی این منطقه و در نتیجه فاصله زیاد توازن بین مناطق برخوردار و کم بر خوردار از مشکلاتی است که جنوب کرمان را در حوزه توسعه‌ای عقب نگاه داشته است.

وی افزود: در حوزه جنوب کرمان آنچه که می‌تواند آهنگ توسعه و پیشرفت این منطقه را سرعت ببخشد توجه به توسعه زیرساختی در حوزه راهداری و حمل و نقل است که در مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان برای رسیدن به حق واقعی این منطقه گام‌های خوبی برداشته شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تامین نیرو برای کلاس‌های خالی از معلم تا نیمه مهر

معرفی سالم‌ترین جایگزین قند توسط محققان

سرشبکه و تحریک کننده اغتشاشات در کرمان دستگیر شد

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

نواخته شدن زنگ سینما در مدارس

کلاهبرداري از آهن فروشی‌ها با چک‌های سرقتی از دیگر استان‌های کشور

برگزاری اولین ماراتن شب ایران با حضور 400 دونده در کلوت های شهداد

قیمت جدید روغن‌های خوراکی و شکر اعلام شد

با آسیب‌های اجتماعی  پیچیده و نوپدید در مراكز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

افزایش ابر و وزش باد پدید غالب جوی در استان کرمان

پربازدید ها

عرصه و حریم کنارصندل بازنگری خواهد شد

تعطیلی بیش از ۱۰ برند دستمال‌کاغذی در کرمان

قیمت طلا، سکه و ارز چهارشنبه 5 مهر1402

در طرح ساماندهی سوخت؛ 6 هزار کارت سوخت در کرمان مسدود شد

545 خانوار کهنوجی از آب شرب پایدار برخوردار شدند

رئیس انجمن صنفی صنایع لبنی: از محل مالیات بر ارزش افزوده در مدارس مناطق محروم شیر رایگان توزیع شود

قیمت جدید روغن‌های خوراکی و شکر اعلام شد

تورم به سی درصد بازمی‌گردد؟/ افقه: وضعیت تامین کالری مردم زمان جنگ هم از حالا بهتر بود

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)