کد خبر: ۴۶۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
رهبر انقلاب:
رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برخی خیال می‌کنند آمریکا یک قدرت دست نخوردنی است در حالی که کاملا آسیب‌پذیر است، با خطاب قرار دادن دانش‌آموزان گفت: آینده از آن شماست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برخی خیال می‌کنند آمریکا یک قدرت دست نخوردنی است در حالی که کاملا آسیب‌پذیر است، با خطاب قرار دادن دانش‌آموزان گفت: آینده از آن شماست.

به گزارش ایرنا، در آستانه سیزدهم آبان‌ماه، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار، جمعی از دانش‌آموزان سراسر کشور امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار گفتند: سیزدهم آبان یک روز تاریخی است، هم تاریخی است، هم تجربه‌اندوز و تجربه‌آموز است. تاریخی است یعنی اینکه در این روز حوادثی اتفاق افتاده که در تاریخ ماندنی است این حوادث فراموش شدنی نیست، نباید هم فراموش بشود.

ایشان افزودند: ۱۳ آبان روزی تجربه‌آموز است چون به خاطر همین حوادث، یک واکنش‌هایی به وجود آمده است که آن واکنش‌ها برای ما، برای آینده‌ کشور، برای آینده‌ عمر خودتان، برای آینده‌ ملتتان درس است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دانش‌آموزان گفتند: از این تجربه‌ها استفاده کنید. آینده مال شماهاست دیگر.

ایشان روز ۱۳ آبان را هم روز تجسم شرارت آمریکا و هم تجسم ضربه خوردن و مغلوب شدن آمریکا دانستند و افزودند: یعنی این کسانی که خیال می‌کنند آمریکا یک قدرت دست نخوردنی است، به حوادث این روز که نگاه کنیم، معلوم می‌شود نه، کاملاً آسیب‌پذیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش مضامین اسناد لانه جاسوسی را در کتاب‌های درسی نگنجانده است، گفتند: این‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در این مدتی که در ایران حضور داشتند یعنی از سال حدود مثلاً ۲۹-۲۸ و اینها چه کارهایی در ایران کردند، چه توطئه‌هایی، چه خیانت‌هایی انجام دادند.

ایشان افزوند: در این مسئله‌ تهاجم به سفارت آمریکا که در واقع گفتند لانه‌ جاسوسی - که همین‌جور هم بود - اینکه آمریکایی‌ها در اظهاراتشان، در تبلیغاتشان، در مصاحبه‌هایشان، در مصاحبه‌ای که با خود من کردند در سفر به نیویورک زمان ریاست جمهوری این حادثه را سرآغاز چالش میان ملت ایران و آمریکا معرفی می‌کنند. می‌گویند علت اینکه آمریکایی‌ها در مقابل ملت ایران ایستادند حرکتی بود که شما در سفارت انجام دادید. یعنی حمله کردید به سفارت ما و بین ما و شما اختلاف به وجود آمد، دعوا شد و دشمنی شد. دروغ می‌گویند مسئله این نیست. آغاز چالش بین ملت ایران و آمریکا ۲۸ مرداد سال ۳۲ است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در ۲۸ مرداد یک حکومت ملی سر کار بود، حکومت مصدّق یک حکومت ملی بود. مشکلش هم با غربی‌ها فقط مسئله‌ نفت بود. نه حجت‌الاسلام بود، نه داعیه‌ اسلام‌خواهی داشت، فقط مسئله‌ نفت بود. نفت دست انگلیس‌ها بود. او گفت نفت دست خودمان باشد، فقط جرمش فقط این بود. آمریکایی‌ها نشستند علیه مصدّق توطئه کردند و کودتا ایجاد کردند؛ یک کودتای عجیب و غریبی. با اینکه مصدّق با آمریکایی‌ها خوش‌بین بود، نسبت به آنها اعتماد داشت، حتّی علاقه داشت، فکر می‌کرد دولت آمریکا در مقابل انگلیس‌ها از او حمایت خواهند کرد. ولی اینها از پشت خنجر زدند. مصدّق و اطرافیانش و همه را دستگیر کردند. بعضی را بعدها اعدام کردند، بعضی را هم سالهای متمادی زندان کردند.

ایشان خاطر نشان کردند: اختلاف ملت ایران با آمریکا از روز بیست و هشت مرداد است. چرا شما علیه یک دولت ملی که با انتخاب مردم سرِ کار آمده بود کودتا کردید و سرنگونش کردید؟ نفت را که از چنگ انگلیس‌ها درآورده بود، دادید به یک کنسرسیومی، که در آن انگلیس بود، آمریکا بود، چند دولت دیگر بودند. این دعوای ما با آمریکایی‌ها شروعش از آن روز است. حالا سیاستمداران آمریکا با کمال ریاکاری و بی‌شرمی می‌گویند ما طرف‌دار ملت ایرانیم!

در این دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان از اقشار و اقوام مختلف و نیز «آرتین سرایداران» از بازماندگان حادثه تروریستی شیراز که اعضای خانواده وی در این حادثه به شهادت رسیدند، نیز حضور داشتند.

آخرین اخبار

تامین نیرو برای کلاس‌های خالی از معلم تا نیمه مهر

معرفی سالم‌ترین جایگزین قند توسط محققان

سرشبکه و تحریک کننده اغتشاشات در کرمان دستگیر شد

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

نواخته شدن زنگ سینما در مدارس

کلاهبرداري از آهن فروشی‌ها با چک‌های سرقتی از دیگر استان‌های کشور

برگزاری اولین ماراتن شب ایران با حضور 400 دونده در کلوت های شهداد

قیمت جدید روغن‌های خوراکی و شکر اعلام شد

با آسیب‌های اجتماعی  پیچیده و نوپدید در مراكز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

افزایش ابر و وزش باد پدید غالب جوی در استان کرمان

پربازدید ها

جزئیاتی از دیدار کارگزاران سازندگی به نقل از محمد قوچانی

نه اعتراض خیابانی و نه سکوت منفعلانه؛ صندوق رای و انتخابات راه‌حل نهایی است

یک روزنامه مدعی شد: انتصاب خارج از قاعده 17 نفر در فرهنگستان علوم

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کرمانی‌ها برای لوله‌کشی گاز منازل

رئیس جمهور در پیامی درگذشت پدر استاندار کرمان را تسلیت گفت

دستور خالص سازی اساتید از مهر 1400

کنایه سنگین آذری‌جهرمی به دولت سیزدهم/ دلارهای ادعایی از فروش نفت کجا هزینه می‌شود؟

پرسش همتی درباره مهم‌ترین سند ۵ سال آینده؛ قابل اجرا است؟

نوری قزلجه: غیرشفاف‌ترین تصمیمات در مجلس مدعیِ شفافیت گرفته شد /طرح شفافیت «نیم بند» و «نمایشی» بود

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)