کد خبر: ۴۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت از راه‌اندازی آزمایشگاه سم‌شناسی به عنوان یکی از مولفه‌های صادرات محصولات کشاورزی خبر داد که در حداقل زمان ممکن خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت از راه‌اندازی آزمایشگاه سم‌شناسی به عنوان یکی از مولفه‌های صادرات محصولات کشاورزی خبر داد که در حداقل زمان ممکن خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر اسماعیل اسلامی، راه‌اندازی آزمایشگاه سم‌شناسی را از مهمترین زیرساخت‌های صادرات تولیدات بخش کشاورزی عنوان کرد که با همکاری دانشگاه آزاد واحد کرمان تحت عنوان نمایندگی در جیرفت راه‌اندازی شده و آماده خدمات‌رسانی می‌باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه ظرفیت بخش کشاورزی جنوب کرمان در میزان صادرات  موثر است و سم‌شناسی می‌تواند در این امر مفید واقع شود، دانشگاهیان این مهم را در دستور کار قرار دادند.

اسلامی راه اندازی آزمایشگاه سم‌شناسی را در کمک به امر صادرات محصولات کشاورزی و ارزآوری جزو رسالت متخصصان دانشگاهی دانست که به نتیجه رسیده و اظهار کرد: از طرح‌های فن‌آورانه در بخش کشاورزی براساس نیاز منطقه حمایت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت از ارائه خدمات به کشاورزان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه خبر داد و افزود: آزمایشات سم‌شناسی یک روزه انجام می‌شوند. در حالی که کشاورزان در گذشته با صرف هزینه‌های زیادی به مرکز استان مراجعه می‌کردند و ُبعد مسافت موجب بی‌رغبتی کشاورزان شده بود که به صادرات آسیب می‌رساند تا اینکه با همکاری دانشگاه آزاد واحد کرمان و حمایت‌های استاندار نمایندگی آزمایشگاه سم‌شناسی در جیرفت راه‌اندازی شده است.

وی بر لزوم رفع چالش‌های فراروی بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود: در حوزه کشاوزی باید به صورت تخصصی عمل شود و تاکنون در تولید خاک برگ مرغوب و کودهای ارگانیک موفق عمل شده است.

اسلامی تقویت و به روزرسانی نهادهای کشاورزی را در راستای کاهش هزینه‌های تولید و حمایت از کشاورزان ضروری عنوان کرد و گفت: فراهم کردن زمینه استفاده از پهپاد برای سم‌پاشی از دیگر فعالیت‌های تخصصی است که تاکنون بیش از 30 هزار هکتار از مزارع جنوب کرمان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی به روزرسانی بسته‌بندی و کدینگ محصولات کشاورزی را نیز در امر صادرات تأثیرگذار دانست و گفت: این خدمات نیز توسط شرکت‌های فن‌آورانه ارائه می‌شوند و تولید دستگاه‌های ازون‌ساز برای رفع آلایندگی‌های آب در بخش کشاورزی تولید شده است.

اسلامی از فعالیت دانشکده مهارت با هدف کار آفرینی و ارائه خدمات مهارتی به دانشجویان و عموم مردم خبر داد.

وی همچنین به برپایی نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی دانش‌آموزی و دانشگاهی اشاره کرد و گفت: باید فرهنگ پژوهش، خلاقیت و مهارت نهادینه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ورزش صبحگاهی در کنترل وزن بسیار موثر است

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

عاملان سرقت طلاجات از شهرستان‌های کرمان و رفسنجان دستگیر شدند

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

سیدمحمد خاتمی: خاطره نقل شده از پدرم به کلی دروغ است

همتی: اعلام گزیده‌های مثبت از آمارهای اقتصاد، کمکی به کاهش انتظارات تورمی نمی‌کند

وزارت صمت کسی را منصوب کند که فرق فرش و گلیم را بداند

پدیده جوی غبار کیفیت هوا در کرمان را کاهش می‌دهد

دستگیری 5  شکارچی غیرمجاز پرندگان وحشی در ارزوئیه

تمام دانش آموزان مقاطع ابتدایی شیر رایگان دریافت خواهند کرد

پربازدید ها

دبی چاه‌های کشاورزی در رفسنجان به نصف کاهش یافته است

مجاز شدن بیش از 600 فقره انشعاب غیرمجاز در کرمان

قیمت طلا، سکه و ارز سه شنبه 28 شهریور1402

راه و شهرسازی استان کرمان: برای تقاطع غیر همسطح دهبکری منتظر ابلاغ اعتبار هستیم

عشایر جنوب کرمان برای دریافت نهاده دامی اقدام کنند

قیمت سکه و طلا  پنجشنبه 30 شهریور1402

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)